بلینکن: رویارویی مستقیم آمریکا با روسیه به نفع اوکراین نیست

18/12/1400 10:58:00 ب.ظ

بلینکن: رویارویی مستقیم آمریکا با روسیه به نفع اوکراین نیست العربيه_فارسى

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا با تاکید بر این که ورود این کشور به رویارویی مستقیم با روسیه به نفع اوکراین نیست، توضیح داد که برقراری منطقه پرواز بلینکن، چهارشنبه 9 مارس، در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با لیزا تراس، همتای بریتانیایی خود، با اشاره به این که ایالات متحده در حال هماهنگی با بریتانیا در خصوص جنگ ناموجه روسیه در اوکراین است، گفت: «ما در تقویت حمایت نظامی خود از کییف، متحد هستیم.

»

Advertisement او ضمن بیان این که «از کمک‌های بریتانیا به اوکراین شامل ارسال سلاح‌های موثر، قدردانی می‌کنیم»، خاطرنشان کرد که ارسال تجهیزات نظامی به اوکراین، به طور خاص به تصمیم هر کشور مربوط می‌شود. بلینکن با اشاره به این که روسیه بدون هیچ توجیهی به اوکراین حمله کرده و به بمباران مناطق شهری و کشتار غیرنظامیان ادامه می‌دهد، افزود که تلاش‌ها در جریان است تا هر آنچه برای کمک به اوکراین در دفاع از خود نیاز است، تامین شود.

وزیر خارجه آمریکا ضمن تاکید بر اهمیت ادامه فشار جامعه بین‌المللی بر روسیه، گفت: «شرم‌آور است که از اوکراینی‌ها بخواهیم به کشوری پناه ببرند که به آنها حمله کرده است». بلینکن همچنین افزود: « مطمئن هستیم که مسکو متحمل شکستی استراتژیک خواهد شد.» headtopics.com

A post shared by Alarabiya_farsi العربیه فارسی (@alarabiya.farsi)

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

پس از گفتگوهای مستقیم با واشنگتن، ونزوئلا دو زندانی آمریکایی را آزاد کردپس از انجام گفتگوهای مستقیم میان واشنگتن و کاراکاس، دولت ونزوئلا سرانجام و پس از ۵ سال دو شهروند آمریکایی را که در صنایع نفتی فعال هستند و از سال ۲۰۱۷ در ونزوئلا زندانی شده‌ بودند، آزاد کرد. *Iran تحریمها کاری بسیار عاقلانه درجهت منافع کشور ومردم ونزئلا بود رابطه شو با آمريكا هوب كنه از اون ور هم برجام بره تو جام و به توافق نرسن. ايران كير ٣٦سانتى با قطر ١٠ ميخوره از ونزوئلا كشور دوست و برادر. فقط مموتى فيضشو برد پس اون گویدو چی شد؟ مگر اون ریس جمهور انتخابی آمریکا و غرب نبود؟

سازمان ملل: به همکاری با طالبان برای حفظ حقوق مردم افغانستان ادامه می‌دهیمکمیسر عالی سازمان ملل متحد برای حقوق بشر گفت که برای حفظ و حمایت حقوق مردم افغانستان به همکاری با طالبان ادامه خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

زلنسکی: تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهیم دادرئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد که تا حصول نتیجه به مذاکرات با روسیه ادامه خواهند داد. - خبرگزاری آناتولی

نه جاسوس بودم، نه با مقامات ایرانی رابطه داشتم، نه به اسناد دسترسی داشتممصاحبه «کاترین شکدم» با BBC: «کاترین پرز شکدم» که این روزها به واسطه عملیات روانی برخی از کانال های فضای مجازی نامش بر سر زبان‌ها افتاده، در گفت‌وگو با BBC فارسی گفت: نه جاسوس بودم و نه با کسی از مقامات ایرانی رابطه‌ای داشتم. بیشتر بخوانید:

زرتشت احمدی راغب می‌گوید به اعتصاب غذا و مخالفت با دستگاه ولایت فقیه ادامه می‌دهدزرتشت احمدی راغب روز ۱۳ اسفند توسط شماری از زندانیان جرایم خطرناک در زندان تهران بزرگ مورد حمله قرار گرفت.

استقلال به نساجی رسید، پرسپولیس به آلومینیوم/ داربی حذفی شاید در فینالتیم‌های پرسپولیس و استقلال در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی به ترتیب در مقابل آلومینیوم و نساجی قرار خواهند گرفت.