بلینکن و لاوروف گفت‌و‌گو کردند؛ وزیر خارجه آمریکا: تنش‌زدایی باید قابل تأیید باشد

27/11/1400 04:21:00 ب.ظ

بلینکن و لاوروف گفت‌و‌گو کردند؛ وزیر خارجه آمریکا: تنش‌زدایی باید قابل تأیید باشد آقای بلینکن سه‌شنبه ۲۶ بهمن در مورد اوکراین به همتای روس خود گفت تنش‌زدایی باید «قابل تأیید ، معتبر، و معنادار» باشد.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در گفت‌وگو با سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، نگرانی ایالات متحده نسبت به توانایی روسیه برای آغاز یک حمله به اوکراین را ابراز کرد. روسیه اعلام کرده است برخی از نیروهایش پس از تمرینات نظامی در نزدیکی اوکراین، به پایگاه خود باز می...

روسیه اعلام کرده است برخی از نیروهایش پس از تمرینات نظامی در نزدیکی اوکراین، به پایگاه خود باز می گردند و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، نیز گفت مایل به ادامه گفت‌‌وگو با غرب است. جو بایدن، روز سه شنبه در سخنانی گفت ایالات متحده هنوز صحت ادعای روسیه مبنی بر عقب‌نشینی برخی از نیروهایش از مرز اوکراین را تأیید نکرده است. کشورهای غربی می‌گویند روسیه ۱۳۰هزار سرباز را نزدیک مرز خود با اوکراین جمع کرده است.

وزیران خارجه آمریکا و روسیه تلفنی با یکدیگر گفت‌‌وگو کردند. بر اساس یک بیانیه وزارت خارجه آمریکا، بلینکن به لاوروف گفت که واشنگتن متعهد به دنبال راه حل دیپلماتیک برای «بحرانی است که مسکو آن را ایجاد کرده است.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ - BBC Persian

لحظه به لحظه با خبرهای ایستگاه خبر؛ سه‌شنبه یکم فروردین ۱۴۰۲ برابر با ۲۱ مارس ۲۰۲۳ از ایران، افغانستان، جهان، علم و دانش، ورزش، دنیای هنر، سرگرمی و ... ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

تماس تلفنی گوترش با وزرای خارجه روسیه و اوکراین؛ «اکنون زمان تنش‌زدایی است»آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه ۲۵ بهمن گفت که عمیقا از افزایش تنش‌ها بر سر اوکراین و میزان گمانه‌زنی‌ها درباره حمله نظامی روسیه نگران است. No okye all army irane putin no is اوه اوه . آقای چپول عمیقا دچار نگرانی شده سخت ترین شغل دنیا دبیر کلی ملل متحد هست، در بحرانی ترین شرایط عمیقا نگران و در فجیع ترین جنایت ها عمیقا متاسف میشن...

وزیر خارجه ایران: از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نخواهیم کرد | DW | 15.02.2022امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در گفت و گوی تلفنی با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجه اروپا تاکید کرد که جمهوری اسلامی در مذاکرات وین از خطوط قرمز خود عقب‌نشینی نخواهد کرد. آن ها هم که عقب نشینی نمیکنند پس مذاکره را تمام کنید درودها دوستان فردا چهارشنبه 16.2.2022 آتش زدن برج بر پاپ بانو 14.7.1443 اعتدال بر سوارکار 27.11.1400 سیستماتیک و هوشنمد بر عدالت روز پدر امسال در چند جمله: بچه های جمعیت امام علی، محسن بیات زنجانی، فردوسی پاکزاد، سه پیک مشروب، استخر و سونا با پدر و صرف پیتزا

ادامه تلاش برای رسیدن به «متن واحد» در مذاکرات وین، گفت‌وگوی وزیران خارجه ایران و بریتانیادر ادامه رایزنی‌ها در حاشیه مذاکرات احیای برجام، وزیر امور خارجه ایران پس از گفتگوهای تلفنی با وزیر خارجه روسیه و مسئول سیاست خارجی اروپا با وزیر امور خارجه بریتانیا نیز گفتگو کرد.

وزارت خارجه آمریکا درباره گفت‌و‌گوهای وین: در واپسین مراحل مذاکراتی پیچیده هستیم🔺وزارت خارجه آمریکا درباره گفت‌و‌گوهای وین: در واپسین مراحل مذاکراتی پیچیده هستیم ▪️ند پرایس پیش‌بینی می‌کند «آهنگ پیشرفت در مذاکرات هسته‌ای با ایران در وین کندتر خواهد بود زیرا ما در مراحل نهایی مذاکراتی پیچیده هستیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

گفتگوی تلفنی وزرای خارجه ایران و انگلستانوزیران امور خارجه ایران و انگلیس تلفنی گفتگو کردند. - خبرگزاری آناتولی

ریچارد نفیو می‌گوید از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و وزارت خارجه آمریکا جدا شده استریچارد نفیو روز سه‌شنبه با انتشار توئیت‌هایی گفت علت جدایی‌اش از تیم مذاکره در ششم دسامبر گذشته (۱۵ آذر) «اختلاف‌نظر صادقانه در رابطه با سیاست» بود.