بلینکن در گفت وگو با وزیر خارجه اوکراین «تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ» را به بحث گذاشت

16/11/1400 05:00:00 ق.ظ

🔺بلینکن در گفت وگو با وزیر خارجه اوکراین «تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ» را به بحث گذاشت ▪️وزیر خارجه ایالات متحده، با دمیترو کولبا وزیر خارجه اوکراین گفت‌وگو و بر حمایت آمریکا و متحدانش از تمامیت ارضی اوکراین تاکید کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه روز جمعه ۱۵ بهمن با صدور بیانیه‌ای گفت: «در این گفت‌وگوی تلفنی افزایش حضور نظامی روسیه در مرز با اوکراین و گام‌هایی که اوکراین و ایالات متحده با هم برای تشویق روسیه به دیپلماسی به جای جنگ برای حفظ امنیت و ثبات برمی‌دارند،‌ مطرح شد.» در تحولی دیگر، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه در پیامی در توئیتر همچنین از اقدام مسکو برای تعطیلی...

در تحولی دیگر، ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه در پیامی در توئیتر همچنین از اقدام مسکو برای تعطیلی دفتر دویچه‌وله در روسیه انتقاد کرد و گفت: «ایالات متحده تصمیم دولت روسیه برای تعطیل کردن دفتر مسکوی دویچه وله را محکوم می‌کند.»

سخنگوی وزارت خارجه در این پیام افزود: «ما همراه با دویچه‌وله و آلمان در مقابل اقدام مسکو برای از بین بردن رسانه‌ مستقل، مخالفت سیاسی و جامعه مدنی، می‌ایستیم.» روسیه که شبه‌جزیره کریمه را در سال ۲۰۱۴ اشغال کرد و به خاک خود افزود و از جدایی‌طلبان در شرق اوکراین حمایت می‌کند، بیش از ١٠٠ هزار سرباز را در امتداد مرز های اوکراین مستقر کرده و خواستار پاسخ مثبت غرب به درخواست‌هایش تحت عنوان «تضمین‌های امنیتی» است.

اتحادیه اروپا هشدار داد روسیه در صورت حمله به اوکراین مورد تحریم «جامع و قدرتمند» قرار می‌گیرد

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وقوع زلزله 6.5 ریشتری در منطقه هندوکش افغانستان

زلزله‌ای به قدرت 6.5 ریشتر در منطقه هندوکش افغانستان رخ داد. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

زلنسکی: با قراردادی که امروز امضا شد، تولید پهپاد بایکار ماکینا در اوکراین توسعه خواهد یافتزلنسکی: با قراردادی که امروز امضا شد، تولید پهپاد بایکار ماکینا در اوکراین توسعه خواهد یافت. زلنسکی: مراتب تشکر خود از رئیس جمهور اردوغان به خاطر ابتکار عمل در ایفای نقش میانجی‌گری بین اوکراین و روسیه برای پایان دادن به جنگ را ابراز می‌دارم.

نهادهای اطلاعاتی آمریکا: روسیه احتمالا ویدیوهایی دروغین برای توجیه حمله به اوکراین پخش کندنهادهای اطلاعاتی آمریکا معتقدند که روسیه در صدد است با یک بهانه ساختگی زمینه حمله به اوکراین را فراهم کند و برای این منظور در حال تولید ویدیوهای از یک حمله صحنه‌سازی شده است. خب اگه در زمان دموکرات ها حمله نکنه باید تعجب کرد.

آمریکا: ویدئوی جعلی ممکن است بهانه حمله روسیه به اوکراین شود | DW | 04.02.2022یک مقام‌ ارشد آمریکایی می‌گوید، روسیه به دنبال 'صحنه‌سازی' است تا با مقصر جلوه دادن اوکراین در حمله‌ای ساختگی علیه جدایی‌طلبان اوکراین یا نظامیان روسیه بهانه‌ای برای حمله به اوکراین ارائه کند. بعد از المپیک زمستانی چین ،روس به اکراین حمله میکنه Qasim never claimed that he is the Imam Mahdi. He just said that he got dreams from Allah then ordered to spread those dreams. Many of Muhammad Qasim's dreams have already come true and there are more till end of times (Qiyamah). یه بیناموس فقط راه های بیناموسی رو بلده.

آمریکا: روسیه در حال برنامه‌ریزی یک حمله ساختگی است تا تهاجم به اوکراین را آغاز کندادعای جدید در حالی از سوی جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا مطرح شده که با وجود تلاش‌های دیپلماتیک ایالات متحده و متحدانش برای کاهش تنش‌ها در منطقه، تقویت قوای نظامی روسیه در امتداد مرزهای اوکراین همچنان ادامه دارد. euronewspe مثل ۱۱ سپتامبر خودشون😂 euronewspe Muhammad Qasim, the man with blessed dreams for Islam and Pakistan. His followers present him as Imam Mahdi. What are the message in his dreams ? In Islam true dreams have influenced the course of history. Qasim never claimed that he is the Imam Mahdi. He just said that he got dreams from Allah then ordered to spread those dreams. Many of Muhammad Qasim's dreams have already come true and there are more till end of times (Qiyamah).

بحران اوکراین؛ اردوغان غرب را به «بدتر کردن اوضاع» متهم کرداردوغان با اشاره به عملکرد آنگلا مرکل، صدراعظم پیشین آلمان در دوران صدارتش گفت: «مرکل واقعا می‌توانست راه حلی را داشته باشد. اما در حال حاضر بدون او هیچ رهبری وجود ندارد و نمی‌توان نامی از فرد دیگری برد.» اردوغان کشورخودشو درست کنه بقیش پیش کش اردوغان رو چه به اکراین آخه

وزارت خارجه آمریکا: ایران فقط چند هفته با تولید سوختِ بمب اتم فاصله داردوزارت خارجه ایالات متحده پس از پایان دور آخر مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای 2015 با ایران موسوم به «برجام» اعلام کرد ایران «فقط چند هفته» با تولید