بلیط ۹ یورویی و تعطیلات پرمصیبت در آلمان | DW | 04.06.2022

14/03/1401 03:42 ب.ظ

تعطیلات سه روزه عید 'پنجاهه' در آلمان و هم‌زمانی آن با فروش بلیط ۹ یورویی سفر به سراسر کشور، سیل مسافر را به سوی ایستگاه‌های قطار سرازیر کرده است. پلیس مامور مهار ازدحام و هرج و مرج در سکوها شده است؛ از جمله در برلین.

تعطیلات سه روزه عید"پنجاهه" در آلمان و هم‌زمانی آن با فروش بلیط ۹ یورویی سفر به سراسر کشور، سیل مسافر را به سوی ایستگاه‌های قطار سرازیر کرده است. پلیس مامور مهار ازدحام و هرج و مرج در سکوها شده است؛ از جمله در برلین.

صبح شنبه چهارم ژوئن ایستگاه‌های قطار کلان شهر برلین با ازدحام بی‌سابقه‌ای روبرو بود و تعداد پرشماری مامور پلیس برای برقراری نظم در محل حضور داشتند. در برخی مسیرها قطارها به قدری پر شده بودند که پلیس ناچارا نیمی از سرنشینان را پیاده کرد.

هجوم خریداران بلیط ۹ یورویی سفر به سراسر آلمان، از همان روز اول شروع شد و بی‌سابقه بود. تنها در نخستین ساعات ۷ میلیون بلیط فروش رفت. موج مسافر در روز جمعه اوج گرفت و به خصوص در پایتخت نمود داشت. با فرارسیدن عید"نزول روح‌القدس بر حواریون" و شروع تعطیلی تابستانی مدارس، خانواده‌ها بار سفر بسته‌‌‌اند تا به کنار دریا یا طبیعت‌گردی بروند. این بار در واگن‌هایی مملو از جمعیت که جا برای نشستن ندارند و سفر به صورت سرپایی است. بلیط ۹ یورویی نسبت به مسافرت با خودرو و بنزینی که گران شده، بسیار به صرفه است. بچه‌های زیر شش سال می‌توانند رایگان و با بلیط بزرگ‌تر خود سفر کنند.

قطارها و سکوهای راه آهن اما توان پاسخگویی به این موج بی‌سابقه جمعیت را ندارند. گزارش‌شده که چند قطار در برلین در میانه راه متوقف شده‌اند، از جمله در یک مورد به خاطر باز شدن در قطار به دلیل فشردگی مسافران. در یک نمونه هم، پلیس نیمی از سرنشینان را پیاده کرده چون حرکت قطار با آن همه جمعیت ایمنی کافی نداشت. headtopics.com

Remember that this satans do everything to have the highest intelligence aristocracy and complete control over all social networks, especially Twitter.

عه شمام به مناسبت رحلت هیتلر تعطیلات دارید؟🤔😄

مشکل دیگر آن است که کسی نمی‌تواند دوچرخه خود را وارد قطار کند؛ چیزی که برای بسیاری از آلمانی‌های اهل سیر و سفر قابل تصور نیست. اغلب گردشگران در تفرج‌های دو سه روزه، دوچرخه خود را همراه می‌برند.

ادامه مطلب:
dw_persian »

نکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالمنکونام در پاسخ به نیمکت استقلال: *پیشنهادی در کار نیست و در فولاد خوشحالم *من پارسال هم با استقلال صحبت کردم *من شرایطم در فوتبال عالی است و مشکلات جای دیگر است *آرزوی هر مربی است که سرمربی استقلال یا تیم ملی باشد

افزایش حداقل دستمزد در آلمان به ۱۲ یورو در ساعت | DW | 03.06.2022حداقل دستمزد در آلمان از اول ماه اکتبر به ۱۲ یورو افزایش پیدا می‌کند. این رقم در حال حاضر ۹ یورو و ۸۲ سنت است. افزایش حداقل دستمزد در این کشور در حالی صورت می‌گیرد که میزان تورم به بالاترین حد در ۴۰ سال اخیر رسیده است.

ترکیه خطاب به آمریکا: به مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه خواهیم دادترکیه خطاب به آمریکا: به مبارزه با تروریسم در سوریه ادامه خواهیم داد سدات اونال، معاون وزیر امور خارجه ترکیه به آمریکا اعلام کرد که ترکیه به اتخاذ تدابیر لازم علیه گروه‌های تروریستی که امنیت ملی ترکیه را تهدید می‌کنند، ادامه خواهد داد.

علت انفجار در شهرستان کارون در خوزستان «در دست بررسی است»سعید کعبی فلاحیه، فرماندار کارون، به ایرنا گفت که انفجار بامداد جمعه ۱۳ خرداد در «محل دپوی زباله» در روستای قلعه کوچک کارون رخ داد و علت آن «فعلاً در دست بررسی است».

اتحادیه اروپا با اعطای «مشروط» بودجه ۳۵ میلیارد یورویی به لهستان موافقت کرداورزولا فن در لاین، رئیس‌ کمیسیون اتحادیه اروپا، روز جمعه ۳ ژوئن (۱۳ خرداد) اعلام کرد لهستان تحت شرایط خاصی می‌تواند از بودجه اتحادیه اروپا برای طرح جامع احیای اقتصادی پس از همه‌گیری کرونا بهره‌مند شود. EuropeNews

جنگ در اروپا؛ تهاجم ارتش روسیه به اوکراین ۱۰۰ روزه شددر حالی تهاجم نظامی روسیه به اوکراین وارد صدمین روز خود شد که ایالات متحده‌ آمریکا و اروپا به‌طور مرتب بر میزان تحریم‌ها علیه این کشور اضافه می‌کنند اما مسکو همچنان به پیشروی خود در خاک اوکراین ادامه می‌دهد اروپای تن لش بجای واریز پول به ماشین جنگی پوتین دیکتاتور باید به داد مردم اوکراین برسه، جنگ اوکراین باید درس عبرتی به مردم دنیا باشه که دل خوش کردن به اروپای بی خاصیت بیهوده خواهد بود