بلیت‌فروشی آنلاین ممنوع، صدای فحاشی‌ روی آنتن؛ زنان خودشان به آزادی نمی‌آیند؟

05/09/1400 10:12 ق.ظ

سناریو فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش این است که با جلوگیری از بلیت‌فروشی آنلاین و ایجاد صف‌ جلوی باجه‌های بلیت فروشی ورزشگاه‌‌‌ها،به فیفا القاکند که زنان ایرانی قصد حضور در ورزشگاه‌های ایران را ندارند. اطلاع‌_رسانی فوتبال_ایران گزارشی از younesipour

خواهد هر چه زودتر از آن منطقه دور شوند. یکی از دخترها سعی می‌کند با تلفن همراهش از فحاشی پلیس ایران فیلم بگیرد. ماموران به سوی او حمله می‌کنند و روی زمین می‌خوابانند، یکی از ماموران پایش را روی سینه او می‌گذارد و تلفن همراهش را می‌گیرد.

سایر دخترها برای نجات دوست‌شان وارد عمل می‌شوند.

یکی از این دخترها در ویدیویی که منتشر کرده، گفته بود: «ما هیچ کاری نمی‌کردیم، فقط روی چمن‌های جلوی در ورزشگاه ایستاده بودیم. نه شعار می‌دادیم و نه حتی پرچمی همراه داشتیم. آمدند، حمله کردند، فحش دادند، کتک زدند و بردند.»

او ورود زنان به ورزشگاه‌های ایران را «عین ابتذال» نامید و گفت: «زن حرمت دارد و باید حرمت زن را از آلودگی‌های ورزشگاه دور نگه داشت!» در جریان بازی پرسپولیس و صنعت نفت، جو ورزشگاه آزادی برای دقایقی متشنج شد. «مهدی عبدی»، مهاجم پرسپولیس دقیقه headtopics.com

با ضربه‌ای محکم، توپ را به سمت دروازه صنعت نفت فرستاد. توپ به تیر دروازه خورد، چند سانتی‌متر از خط دروازه گذشت و بعد بیرون آمد. داور مسابقه رای به گل پرسپولیس نداد و همین خشم هوادارانی را به همراه داشت که روی سکوهای آزادی نشسته بودند. بیش از

ادامه مطلب:
iranwire »

تجمع زنان سنندجی به مناسبت روز جهانی منع خشونت علیه زنان

اردوغان: در مبارزه زنان برای احقاق حقوقشان کنار آنها ایستاده‌‌ایمرئیس‌جمهور ترکیه گفت در مبارزه زنان برای احقاق حقوقشان در هر زمینه‌ای در کنار آنها ایستاده‌ و خواهیم ایستاد. - خبرگزاری آناتولی

کلیشه‌های جنسیتی و کم‌تحرکی زنان در ایران | DW | 25.11.2021۲۵ نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان و روزی برای یادآوری خشونت‌هایی است که زنان به دلیل جنسیتشان با آن مواجه هستند. بنفشه جمالی، فعال حقوق زنان نگاهی کرده به یکی از انواع کمتردیده شده خشونت علیه زنان در ایران.

افزایش ۸۶ درصدی معاینات همسرآزاری روانی/'دَمِ تازه' فرهنگ مردسالارانه در پاندمی کووید ۱۹مطابق با آمار منتشر شده از سوی مرکز آمار ایران، طی چهار سال اخیر همواره بالغ بر ۹۴ درصد معاینات مربوط به مدعیان «همسرآزاری جسمی» پزشکی قانونی معطوف به زنان بوده و از سوی دیگر در رابطه با مدعیان همسرآزاری روانی نیز این آمار در همین بازه زمانی یعنی طی چهار سال اخیر، بین ۵۵ تا ۹۰ درصد برای زنان در نوسان بوده و حتی در مقاطعی نظیر سال گذشته به ۹۴ درصد نیز رسیده است.

رئیس جمهور به ترکمنستان می‌رودرئیسی به ترکمنستان می‌رود رئیس جمهوری اسلامی ایران به دعوت رسمی همتای ترکمنستانی و به منظور شرکت در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی (اکو)، به عشق آباد سفر می‌کند.

جزئیات محکومیت بحرین به پرداخت ۲۰۰ میلیون یورو غرامت به بانک‌های ملی و صادراترییس مرکز امور حقوقی بین المللی معاونت حقوقی ریاست جمهوری، گفت: دیوان داوری بین‌المللی ضمن رد دفاعیات بحرین، این کشور را ناقض معاهده دوجانبه قلمداد کرد و آن دولت را به پرداخت بیش از ۲۰۰ میلیون یورو غرامت به بانک‌های ملی و صادرات محکوم کرد.