بلاروس در بحران؛ لوکا شنکو می‌گوید با همه پرسی موافق است با انتخابات مجدد هرگز - BBC News فارسی

27/05/1399 07:28 ب.ظ

بلاروس در بحران؛ لوکا شنکو می‌گوید با همه پرسی موافق است با انتخابات مجدد هرگز

وضعیت در بلاروس همچنان آشفته است. معترضان به نتیجه انتخابات هفته پیش، برای تجمعات و اعتصاب‌های بیشتر فراخوان داده‌اند.

معترضانی که می‌گویند در اعلام نتیجه انتخابات تقلب شده و آنها به چیزی کمتر از کناره گیری الکساندر لوکاشنکو از ریاست جمهوری راضی نمی‌شوند. همزمان نامزد رقیب آقای لوکاشنکو که به لیتوانی گریخته، در پیامی ویدیویی به هوادارانش گفته آماده است تا رهبری کشور را به دست بگیرد.

ادامه مطلب:
bbcpersian »

آیا دنیا در مقابله با کرونا برنده شده است؟ - BBC News فارسیکمی بیشتر از شش ماه پیش، با ظهور یک ویروس جدید، سازمان جهانی بهداشت در دنیا شرایط اضطراری اعلام کرد. آن روز در آخر ژانویه، حدود ده هزار ابتلا و بیش از دویست مرگ اعلام شده بود. هیچ کدام از موارد مرگ خارج از چین نبود. از آن زمان، دنیا و زندگی ما بشدت تغییر کرده است اما در نبرد با کرونا چقدر موفق بوده‌ایم؟

چاووش‌اوغلو: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم🛑مولود چاووش‌اوغلو وزیر خارجه ترکیه: با پمپئو در ارتباط با لیبی گفت‌وگو کردیم و تصمیم گرفتیم مذاکرات در این باره را در سطح کارشناسی ادامه دهیم 🛑وزیر خارجه ترکیه در واکنش به اظهارات جو بایدن: ملت شریف ترکیه دولت و رئیس‌جمهور را انتخاب می‌کنند، هیچ کس از آمریکا نمی‌تواند برای ما تصمیم‌ بگیرد 🛑-اینگونه اظهارات تحمیلی (جو بایدن) را به شدت محکوم می‌کنیم. این اظهارات نشانه جهل و عدم آشنایی با ملت ترکیه است

ویدئوهای برگزیده هفته؛ از اعتراضات بلاروس تا دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروتویدئوهای برگزیده این هفته، شامل تصاویری از اعتراضات مینسک، دیدار با یکی از بازماندگان انفجار بیروت، طغیان رودخانه در جزیره اویان یونان و درنهایت ویدئوی بزی می‌شود که از لذت گشت و گذار روی تختۀ موج سواری غافل نیست.

لوکاشنکو در جمع هواداران خواستار دفاع از استقلال بلاروس شدرئیس جمهوری بلاروس در سخنان روز یکشنبه خود بار دیگر فراخوان برای برپایی انتخابات تازه را رد کرد و خواهان دفاع حامیان از کشور شد.

پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد🔺پاپ فرانسیس خواستار برقراری عدالت در بلاروس شد ⚡️پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان، روز یکشنبه ۲۶ مرداد خواستار اجرای عدالت و احترام به حقوق مردم در بلاروس شد

انتظار وقوع اعتصاب گسترده در بلاروس - BBC News فارسیانتظار می‌رود از امروز حامیان کناره‌گیری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهور بلاروس دست به اعتصاب‌های گسترده‌ای پس از دو روز آخر هفته که همراه با اعتراضات پرشمار در خیابان‌ها بود، بزنند.