بعیدی‌نژاد: بیانیه‌ ایران و آژانس، آمریکا را در شورای امنیت ناامید کرد

05/06/1399 09:52 ب.ظ

سفیر ایران در لندن: بیانیه‌ ایران و آژانس، آمریکا را در شورای امنیت ناامید کرد

سفیر ایران در لندن گفت: این‌که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از اعطای دسترسی درخواستی، هیچ سؤال و درخواست دسترسی دیگری به مکان‌های فراتر از موارد اظهارشده نخواهد داشت، آمریکا را برای کشاندن بحث پادمان ایران به شورای امنیت ناامید کرد.

به گزارش ایسنا، حمید بعیدی‌نژاد در توییتی با اشاره به بیانیه مشترک ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در پایان سفر رافائل گروسی به تهران نوشت: ‏پذیرش آژانس به این‌که درخواست دسترسی از تاسیسات ایران باید بر اساس تجزیه و تحلیل مستقل خود آژانس باشد و با اعطای دسترسی درخواستی، آژانس هیچ سؤال و درخواست دسترسی دیگری به مکان‌های فراتر از موارد اظهارشده نخواهد داشت، آمریکا را برای کشاندن بحث پادمان ایران به شورای امنیت ناامید کرد..اکثریت قاطع اعضای شورای امنیت با درخواست آمریکا برای بازگرداندن همه تحریم‌های ایران مخالفت کردند. رئیس دوره‌ای شورای امنیت با اشاره به این موضوع گفت که شورا در موضعی نیست که درباره درخواست واشنگتن اقدامی کند..در بیانیه روز سه‌شنبه نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد افزوده شده است: امروز اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد بار دیگر پذیرش نامه اخیر ایالات متحده مبنی بر ادعای آغاز روند بازگرداندن تحریم‌های شورای امنیت بر ایران را رد کردند..کشمکش در شورای امنیت؛ آمریکا: نمی‌توانند جلوی مکانیسم ماشه را بگیرند.

انتهای پیام..کلی کرافت، سفیر ایالات متحده در واکنش به این تصمیم رئیس دوره‌ای شورای امنیت، به شدت به ۱۳ عضو شورا که با طرح آمریکا برای استفاده از مکانیزم ماشه مخالفت کرده‌اند انتقاد کرد. خانم کرافت گفت شورای امنیت راهش را گم کرده و در کنار «تروریست‌ها» ایستاده است‌..

ادامه مطلب:
isna_farsi »

اعتراض آمریکا به شورای امنیت در قبال ایران: طرف تروریست‌ها را گرفته‌اید - BBC News فارسیسفیر اندونزی در سازمان ملل متحد که رییس دوره‌ای شورای امنیت است، روز سه شنبه در جلسه ماهانه این شورا در مورد خاورمیانه با بازگرداندن تحریم‌های ایران مخالفت کرد. آمریکا در واکنش گفت که شورای امنیت جانب «تروریست‌ها» را گرفته است.

نمایندگی ایران در سازمان ملل: شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا را نشان دادنیویورک- ایرنا- نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد، هدف آمریکا را نابودی قطعنامه ۲۲۳۱ و برجام دانست و گفت نشست امروز شورای امنیت بار دیگر انزوای آمریکا در برجام و قطعنامه ۲۲۳۱ را نشان داد.

آیا آمریکا می‌تواند با «وتوی مضاعف» ماشه بازگشت تحریم‌های ایران را بچکاند؟تأکید دوباره آمریکا بر این موضوع که این کشور اجازه نخواهد تا ایران به امکان خرید و فروش آزادانه سلاح دست یابد، نشان می‌دهد که آمریکا نگران فعال سازی مکانیسم ماشه است.

رییس شورای امنیت درخواست آمریکا برای بازگشت تحریم‌های ایران را رد کردنماینده آمریکا در شورای امنیت پس از اظهارات رییس شورای امنیت درباره عملی نبودن بازگشت تحریم‌های ایران با توجه به مخالفت سیزده عضو این شورا، مخالفان قطعنامه‌ پیشنهادی کشورش را حامیان «تروریست‌ها» معرفی کرد.

شورای امنیت درخواست آمریکا برای تحریم ایران را رد کردشورای امنیت سازمان ملل متحد با اکثریت آراء درخواست آمریکا برای بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران را رد کرد. - خبرگزاری آناتولی

در جایگاه پیشبرد خواست آمریکا مبنی بر بازگردان تحریم علیه ایران نیستمسفیر اندونزی در سازمان ملل که رئیس شورای امنیت در این ماه است اعلام کرد که در جایگاه اتخاذ اقدامات بیشتر درخصوص درخواست آمریکا مبنی بر بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران قرار ندارد