بعیدی‌نژاد به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی عذرخواهی کرد

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 36 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 18%
  • Publisher: 53%

سفیر ایران در انگلستان به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

سفیر ایران در انگلستان به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد.حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلستان با انتشار پیامی توئیتری، به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد.

بعیدی‌نژاد در توئیتی نوشت: من در اظهارات دیروز خود به رسانه‌های انگلیس، یافته‌های رسمی مقامات مسئول در کشورم را انتقال دادم که موشک در آن برهه زمانی نمی ‌توانست به هواپیمای اوکراینی اصابت کند، برای انتقال چنین یافته هایی عذرخواهی می‌کنم و پشیمان هستم. گفتنی است، هواپیمای مسافربری نوع بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمای اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین مورد هدف موشک سامانه پدافند هوایی ایران قرار گرفت و سقوط کرد و تمام 176 سرنشین این هواپیما جان باختند.

ستاد کل نیروهای مسلح ایران این اتفاق را خطای انسانی به دلیل حساسیت بالا به حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق اعلام کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ترامپ: نسبت به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران به دلیل نقص فنی مشکوک هستیمترامپ: نسبت به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران به دلیل نقص فنی مشکوک هستیم و احتمال ساقط شدن آن وجود دارد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

هواپیمای اوکراینی به دلیل بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد مورد اصابت قرار گرفتبر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی شد. ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می‌دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

۱۰ دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینیده دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای_اوکراین | از فیلم های گرفته شده از شهریار مشخص است که پرنده در حال آتش گرفتن است و انفجار لحظه ای و متلاشی شدن در هوا در کار نبود ... | هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در ۱۵ سال اخیر بیشترین سانحه مرگبار را داشته است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

هفت دلیل برای دروغ بودن ادعای اصابت موشک به هواپیمای اوکراینیموج خبری سقوط هواپیما توسط موشک پدافندی که از شامگاه پنج شنبه آغاز شده، ایرادات بسیار اساسی دارد که در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره شده است. اگه دروغه چرا اينقدر کسچرخ می زنين ؟ خوب صابت کنين . اين ادعا که شما دارین يعنی همه تحقيقات انجام شده ، از چی می ترسين بدبختا ؟؟! یعنی ریدم به دلایلت، فکر کردم دلیل علمی داری، چرا به من گوش نمیدی و چرا به فلانی گوش نمیدی شد دلیل؟ خاک بر سر نویسنده این مطلب آنرا که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟؟ خوب اگه اینجوره بذارین همشون بیان و تحقیقات کنن و به نتیجه شما برسن و برن، ولله بهتر از این که نداریم، داریم؟
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا: به دلیل عقب‌نشینی ایران از تعهدات‌اش در حال بازبینی برجام هستیمدومینیک رپ وزیر امور خارجه بریتانیا‌، گفت که کشورش در حال مطالعه آینده برجام امضاء شده در سال 2015 برجام هیچ خیری برای مردم ایران نداشت بریتانیا باید از برجام خارج شود همین دیروز بود که پرزیدنت ترامپ مشخصا بریتانیا را به همین مهم فراخواند!
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

ایران اصابت موشک به هواپیمای اکراینی را تکذیب کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »