بعیدی‌نژاد به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی عذرخواهی کرد

11/01/2020 12:12:00 ب.ظ

بعیدی‌نژاد به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای #اوکراینی عذرخواهی کرد

اوکراینی, اوکراین

بعیدی‌نژاد به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی عذرخواهی کرد

سفیر ایران در انگلستان به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد. - خبرگزاری آناتولی

11.01.2020استانبول/خبرگزاری آناتولیحمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلستان با انتشار پیامی توئیتری، به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد.بعیدی‌نژاد در توئیتی نوشت: من در اظهارات دیروز خود به رسانه‌های انگلیس، یافته‌های رسمی مقامات مسئول در کشورم را انتقال دادم که موشک در آن برهه زمانی نمی ‌توانست به هواپیمای اوکراینی اصابت کند، برای انتقال چنین یافته هایی عذرخواهی می‌کنم و پشیمان هستم.

گفتنی است، هواپیمای مسافربری نوع بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمای اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین مورد هدف موشک سامانه پدافند هوایی ایران قرار گرفت و سقوط کرد و تمام 176 سرنشین این هواپیما جان باختند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

اختصاصی| بازدید میدانی وزیر کشور از مناطق آسیب‌دیده حوادث تروریستی زاهدان+ فیلم- اخبار سیستان و بلوچستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

ترامپ: نسبت به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران به دلیل نقص فنی مشکوک هستیمترامپ: نسبت به سقوط هواپیمای اوکراینی در تهران به دلیل نقص فنی مشکوک هستیم و احتمال ساقط شدن آن وجود دارد

هواپیمای اوکراینی به دلیل بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد مورد اصابت قرار گرفتبر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیرعمد، هواپیمای مسافربری اوکراینی مورد اصابت قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی شد. ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می‌دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیرممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

۱۰ دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای مسافربری اوکراینیده دلیل در رد ادعای اصابت موشک به هواپیمای_ اوکراین | از فیلم های گرفته شده از شهریار مشخص است که پرنده در حال آتش گرفتن است و انفجار لحظه ای و متلاشی شدن در هوا در کار نبود ... | هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در ۱۵ سال اخیر بیشترین سانحه مرگبار را داشته است

هفت دلیل برای دروغ بودن ادعای اصابت موشک به هواپیمای اوکراینیموج خبری سقوط هواپیما توسط موشک پدافندی که از شامگاه پنج شنبه آغاز شده، ایرادات بسیار اساسی دارد که در این مطلب به برخی از آن‌ها اشاره شده است. اگه دروغه چرا اينقدر کسچرخ می زنين ؟ خوب صابت کنين . اين ادعا که شما دارین يعنی همه تحقيقات انجام شده ، از چی می ترسين بدبختا ؟؟! یعنی ریدم به دلایلت، فکر کردم دلیل علمی داری، چرا به من گوش نمیدی و چرا به فلانی گوش نمیدی شد دلیل؟ خاک بر سر نویسنده این مطلب آنرا که حساب پاک است، از محاسبه چه باک است؟؟ خوب اگه اینجوره بذارین همشون بیان و تحقیقات کنن و به نتیجه شما برسن و برن، ولله بهتر از این که نداریم، داریم؟

بریتانیا: به دلیل عقب‌نشینی ایران از تعهدات‌اش در حال بازبینی برجام هستیمدومینیک رپ وزیر امور خارجه بریتانیا‌، گفت که کشورش در حال مطالعه آینده برجام امضاء شده در سال 2015 برجام هیچ خیری برای مردم ایران نداشت بریتانیا باید از برجام خارج شود همین دیروز بود که پرزیدنت ترامپ مشخصا بریتانیا را به همین مهم فراخواند!

ایران اصابت موشک به هواپیمای اکراینی را تکذیب کرد

سفیر ایران در انگلستان به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد.09.به گزارش ایلنا، متن کامل این اطلاعیه به این شرح است: ملت شریف و انقلابی ایران اسلامی؛ درپی وقوع حادثه دلخراش سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی کشور اوکراین در اولین ساعات صبح چهارشنبه۹۸/۱۰/۱۸ و در بحبوحه تهاجم موشکی به پایگاه آمریکای جنایتکار و احتمال تاثیر اقدامات نظامی در این حادثه، ستاد کل نیروهای مسلح بلافاصله به منظور بررسی این احتمال اقدام به تشکیل هیئت بازرسی متشکل از کارشناسان فنی و عملیاتی، مستقل از سازمان هواپیمایی کشوری نمود که نتایج بررسی شبانه‌روزی و دقیق این هیئت به استحضار ملت شریف ایران می‌رسد: ۱-درپی تهدیدهای رئیس جمهور و فرماندهان نظامی آمریکای جنایتکار مبنی بر هدف قرار دادن تعداد زیادی از اهداف در خاک جمهوری اسلامی ایران در صورت انجام عملیات متقابل و نظر به افزایش بی سابقه تحرکات هوایی در منطقه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به منظور پاسخگویی به تهدیدات احتمالی در بالاترین سطح آماده‌باش قرار گرفتند.در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار گروه علم و فناوری ایرنا قرار گرفت، ۱۰ دلیل برای رد این فرضیه آمده است.

11.01.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی و احتمال ساقط شدن آن وجود دارد.2020 استانبول/خبرگزاری آناتولی حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلستان با انتشار پیامی توئیتری، به دلیل تکذیب خبر سرنگونی هواپیمای اوکراینی از سوی سیستم دفاع هوایی کشورش، عذرخواهی کرد. ۴- ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی نماید تا با خطاهای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد. بعیدی‌نژاد در توئیتی نوشت: من در اظهارات دیروز خود به رسانه‌های انگلیس، یافته‌های رسمی مقامات مسئول در کشورم را انتقال دادم که موشک در آن برهه زمانی نمی ‌توانست به هواپیمای اوکراینی اصابت کند، برای انتقال چنین یافته هایی عذرخواهی می‌کنم و پشیمان هستم. گفتنی است، هواپیمای مسافربری نوع بوئینگ 737 متعلق به شرکت هواپیمای اوکراین بامداد چهارشنبه 8 ژانویه پس از برخاستن از فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به مقصد کی‌یف، پایتخت اوکراین مورد هدف موشک سامانه پدافند هوایی ایران قرار گرفت و سقوط کرد و تمام 176 سرنشین این هواپیما جان باختند. ۷- همچنین خلبان هواپیما پس از آتش گرفتن و توسعه حریق شروع به دور زدن و برگشت به فرودگاه امام کرده و ارتفاع هم کم کرده، اگر مورد هدف قرار گرفته بود در هوا متلاشی می شد و تکه های آن کیلومترها از هم دور می افتاد؛  در حالی که در فیلم ها مشخص است که روی زمین در اثر برخورد متلاشی شده و همه تکه ها یک جا افتاده است.

ستاد کل نیروهای مسلح ایران این اتفاق را خطای انسانی به دلیل حساسیت بالا به حملات موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامی آمریکا در عین الاسد عراق اعلام کرد. .