بعد از عربستان سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر داد

14/06/1399 06:01 ب.ظ

بعد از عربستان_سعودی، بحرین هم از بازگشایی حریم هوایی خود برای پرواز‌های اسرائیل خبر داد خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

بعد از عربستان سعودی، خبرگزاری رسمی دولتی بحرین (BNA خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

روز پنجشنبه ۱۳ شهریور همچنین رسانه‌های اسرائیلی پیش‌بینی کردند که بحرین یکی دیگر از کشورهایی باشد که بعد از امارات متحده عربی، برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اقدام کند.مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده

در تشریح دستاوردهای اخیر دولت پرزیدنت ترامپ درخاورمیانه، با اشاره به توافق تاریخی بین امارات متحده عربی و اسرائیل، به سفر خود به این منطقه اشاره کرد و گفت در دیدار با همتایانش و رهبران آن کشورها، لزوم اتحاد و ایستادگی علیه تهدیدات جمهوری اسلامی را مصرانه گوشزد کرده است.مشاور امنیت ملی کاخ سفید

از دیگر کشورها خواست راهی که امارات برای پیشبرد صلح خاورمیانه آغاز کرد را دنبال کنند. در یک تحول تاریخی دیگر در منطقه خاورمیانه و به دنبال عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با ابتکار و میانجیگری دولت پرزیدنت ترامپ به دست آمد، عربستان سعودی درخواست امارات مبنی بر استفاده همه پروازهای ورودی و خروجی آن کشور از حریم هوایی سعودی را پذیرفت و به این ترتیب، عملا به پروازهای اسرائیلی نیز اجازه داد که از آسمان آن کشور عبور کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

تشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایرانتشکر مایک پمپئو از کمک‌های سوئیس در رابطه با بازگرداندن شهروندان آمریکایی از ایران مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوئیس، که کشورش حافظ منافع آمریکا در ایران است، تلفنی گفتگو کرد.

سم زنبور عسل بعضی از سلول‌های سرطانی پستان را 'از بین می‌برد' - BBC News فارسیدانشمندان استرالیایی می‌گویند در شرایط آزمایشگاهی سم زنبور عسل، سلول‌های مهاجم سرطان پستان را از بین می‌برد. آنها این سم و ترکیب موجود در آن به نام ملیتین را، برای دو نوع سرطان پستان که درمانشان سخت است به کار گرفتند. این یافته 'مهیج' توصیف شده است ولی دانشمندان هشدار می‌دهند که به پژوهش‌های بیشتری نیاز است.

درآمد بیش از 2 میلیارد دلاری ترکیه از صادرات فندقاتحادیه صادرکنندگان فندق منطقه دریای سیاه ترکیه اعلام کرد که از اول سپتامبر 2019 تا 31 اوت سال‌جاری به 126 کشور 343 هزار و 561 تن مغز فندق صادر کرده است. - خبرگزاری آناتولی

۲ هفته بعد از تعطیلات با افزایش مبتلایان به کرونا روبه‌رو می‌شویمسخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در هر زمانی که تعطیلی‌های رسمی داریم و مسافرت صورت می‌گیرد آمار بستری‌های دو هفته بعد از تعطیلات و آمار فوتی‌های ۴ هفته بعد از تعطیلات با افزایش روبه‌رو می‌شود.

گفتگو با یکی از نزدیکان برادران افکاری: تمام پرونده بر اساس اعترافات اجباری بعد از شکنجه‌های شدید شکل گرفته استصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

قالیباف: همه فشارها و دسیسه‌های دشمنان برای پشیمان کردن مردم از انقلاب استرئیس مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی بر حوزه‌های انتخابیه نمایندگان خوزستان به صورت چهره‌به‌چهره با مردم روستای محروم سادات حسینی ایذه دیدار کرد و گفت: بنابر فرمایش امام(ره) یک تار موی کوخ‌نشینان را به همه کاخ‌نشینان نمی‌دهیم.

) می‌گوید این کشور نیز با درخواست برای پرواز اسرائیل – امارات از حریم هوایی بحرین موافقت کرده است.

خبرگزاری فرانسه روز جمعه گزارش داد که این اقدام تنها چند روز بعد از تصمیم تاریخی عربستان سعودی است که اجازه پرواز بین اسرائیل به امارات از حریم این کشور را داد.

روز پنجشنبه ۱۳ شهریور همچنین رسانه‌های اسرائیلی پیش‌بینی کردند که بحرین یکی دیگر از کشورهایی باشد که بعد از امارات متحده عربی، برای عادی‌سازی روابط با اسرائیل اقدام کند.مایک پمپئو وزیر خارجه ایالات متحده

در تشریح دستاوردهای اخیر دولت پرزیدنت ترامپ درخاورمیانه، با اشاره به توافق تاریخی بین امارات متحده عربی و اسرائیل، به سفر خود به این منطقه اشاره کرد و گفت در دیدار با همتایانش و رهبران آن کشورها، لزوم اتحاد و ایستادگی علیه تهدیدات جمهوری اسلامی را مصرانه گوشزد کرده است.مشاور امنیت ملی کاخ سفید

از دیگر کشورها خواست راهی که امارات برای پیشبرد صلح خاورمیانه آغاز کرد را دنبال کنند.

در یک تحول تاریخی دیگر در منطقه خاورمیانه و به دنبال عادی‌سازی روابط میان اسرائیل و امارات متحده عربی که با ابتکار و میانجیگری دولت پرزیدنت ترامپ به دست آمد، عربستان سعودی درخواست امارات مبنی بر استفاده همه پروازهای ورودی و خروجی آن کشور از حریم هوایی سعودی را پذیرفت و به این ترتیب، عملا به پروازهای اسرائیلی نیز اجازه داد که از آسمان آن کشور عبور کنند.

به نوشته روزنامه بلومبرگ، با شکسته شدن این تابوی ۷۲ ساله اسرائیلی‌ها می‌توانند با هزینه‌ای کمتر و پروازی سریع‌تر از امارات به کشورهای آسیایی همچون تایلند سفر کنند. هواپیمایی «اتحاد» ابوظبی نیز روز سه شنبه اعلام کرد که پروازهای عادی تجاری میان امارات و اسرائیل را آغاز کرده است.

به گزارش بلومبرگ، این اقدام پس از آن صورت گرفت که برای نخستین بار و در پی عادی‌سازی روابط میان امارات متحده عربی و اسرائیل، یک هواپیمای اسرائیلی به طور مستقیم و از آسمان عربستان سعودی راهی شهر ابوظبی در امارات شد.

این پرواز حامل هیئت آمریکایى، جرد کوشنر مشاور ارشد رئیس جمهوری آمریکا، رابرت اوبراین مشاور امنیت ملی كاخ سفيد، آویبر کوویتز دستیار رئیس‌جمهوری آمریکا، برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، وهمچنین هیئتی از اسرائیل به سرپرستی مئیر بن‌شبت، مشاور امنیت داخلی آن کشور بود.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی گشوده شدن آسمان سعودی را، که به دلیل نداشتن روابط دیپلماتیک به روی اسرائیل بسته بود، نشان‌دهنده تمایل روزافزون کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس برای برقراری روابط دوستانه با اسرائیل قلمداد کرده‌اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، هنگام اعلام خبر آغاز روابط دیپلماتیک میان اسرائیل و امارات متحده عربی، آن را «لحظه‌ای به واقع تاریخی» خواند و گفت: ‌«اکنون که یخ [رابطه] شکسته شده است من انتظار دارم که کشورهای عرب و مسلمان بیشتری راه امارات متحده عربی را دنبال کنند.»

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل در واکنش به باز شدن آسمان عربستان سعودی گفت: «این‌ها از مزایای صلح واقعی است.» آقای نتانیاهو از جرد کوشنر، مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ، و محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی، برای تلاش‌هایی که در این زمینه کردند سپاسگزاری کرد.