بعد از سال‌ها افشا شد؛ کدام کشور عرب اولین گلوله آغاز جنگ تحمیلی را شلیک کرد؟ + عکس

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

آغازگر جنگ ایران و عراق، یک گلوله بی‌خاصیت نمادین،‌ آن هم به دست شخصی غیرعراقی بوده است.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش فارس، جنگ تحمیلی ایران و عراق ۸ سال طول کشید و در این مدت کشورهای زیادی پشت رژیم بعث پنهان شده و به منظور غارت ایران به عراق نیرو و تسلیحات می‌رساندند. این کشورها عبارتند از آمریکا به عنوان اصلی‌ترین حامی صدام، آلمان،‌ فرانسه، اردن به عنوان اصلی ترین حامی عرب رژیم بعث، شوروی، کویت، عربستان، مصر، سودان،‌لیبی، بحرین، عمان، مراکش و ... که بیش از ۸۰ کشور در شرق و غرب جهان را تشکیل می‌دهند.

حال، همه آغاز جنگ تحمیلی را با بمباران مدرسه و حمله به ۱۵ پایگاه نیروی هوایی ایران می‌دانند. اما آغازگر جنگ ایران و عراق یک گلوله بی‌خاصیت نمادین،‌ آن هم به دست شخصی غیرعراقی بوده است. ملک حسین، پادشاه وقت اردن، شلیک‌کننده اولین گلوله‌ای بود که از طرف عراق و رژیم بعث به سمت ایران شلیک شد! حامد الجبوری، بعثی کهنه‌کار که در ۴ سال اول جنگ وزیر امور خارجه عراق بود، در مصاحبه با روزنامه «الحیات» گفته است: «۲۲ سپتامبر ۱۹۸۰ (۳۱ شهریور ۱۳۵۹) بود که صدام و ملک حسین در نزدیکی خطوط آتش روی یک دستگاه تانک رفتند و پادشاه اردن با شلیک اولین گلوله آغاز جنگ را تبریک گفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

اولین تصاویر از بمباران فرودگاه مهرآباد و اکباتان در سال 59 + عکساولین‌های عکس‌ها از بمباران فرودگاه مهرآباد و شهرک اکباتان در سالگرد آغاز جنگ تحمیلی وایرال شد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

ببینید| گزارشی از توهین‌های شبکه خارج‌نشین به شهدای جنگ تحمیلیمجری شبکه من‌وتو در برنامه‌ای با تحریف تاریخ به شهدای هشت سال جنگ تحمیلی توهین کرد.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

فیلم/ ورود رئیس جمهور چین به محل برگزاری افتتاحیه بازی‌های آسیاییمراسم افتتاحیه نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی پس از یک سال تعویق، به میزبانی شهر هانگژو در کشور چین و با اعلام رسمی رئیس جمهور این کشور آغاز شد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بارش باران از فردا در شمال غرب کشور/ خیزش گرد و خاک در شمال سیستان و بلوچستانسازمان هواشناسی ضمن پیش‌بینی خیزش گرد و خاک از امروز تا روز دوشنبه در شمال استان سیستان و بلوچستان، اعلام کرد که از فردا بارش‌هایی را در شمال‌غربی کشور مشاهده خواهیم کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آماده‌ایم سال‌ها از اوکراین حمایت کنیممعاون نخست‌وزیر انگلیس بر آمادگی کشورش برای حمایت از اوکراین برای سال‌ها تاکید کرد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اشک‌های رنگرز پس‌از طلای سنگین‌وزن+ ویدئو؛ تاج‌گذاری میرزازاده با شکست رضا کایالپحسن رنگرز شایستگی کشتی گیر ایران بعد از کسب مدال طلای جهانی را تمجید کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »