بعدها هم می توان به مسافرت رفت/ ۳۶درصداز ظرفیت بخش های مراقبت های ویژه مربوط به بیماران کرونایی

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 90 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 39%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

معاون درمان وزارت بهداشت: ۳۶٪ از ظرفیت بخش‌های مراقبت‌های ویژه مربوط به بیماران کرونایی است بدترین استراتژی این است که بگوییم همه مردم باید به کرونا مبتلا شوند

به گزارش ایسنا، دکتر قاسم جان بابایی در حاشیه مراسم آغاز گام دوم خدمات دوراپزشکی در کلان منطقه 9 کشوری در بیمارستان قائم مشهد مقدس اظهار داشت: در حال حاضر حدود 36 تا 37 درصد از ظرفیت بخش مراقبت های ویژه در کشور مربوط به بیماران کووید19 است که این عدد بالا است و امیدواریم که با ایجاد محدودیت ها به عنوان اولین تصمیم و رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک، شاهد بهبود وضعیت بیماری در کشور باشیم.

وی خاطرنشان کرد: محدودیت های اخیر در برخی از استانها نباید محدود به تعطیلی های پایان ماه صفر باشد و نگرانی ما بعد از این تعطیلات، بیشتر است چون خیلی از مردم برای بعد از این تعطیلات برنامه ریزی کرده اند و اطلاع داریم که بعضی افراد حتی سالن های مراسم های عروسی را اجاره کرده اند. اگر بعد از ماه صفر، مردم بخواهند مراسم و تجمعات را که قطعا در آن شاهد انتقال بیماری هستیم را برپا کنند، شرایط به مراتب بدتر از وضعیت کنونی می شود.

وی تاکید کرد: دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت، تولید کننده بیماری نیستند بلکه این امر در خارج از وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی رخ می دهد. کرونا یک موضوع اجتماعی است و فقط جنبه درمانی و البته درمان قطعی ندارد. معاون درمان وزارت بهداشت افزود: زمانی که فرد، مبتلا به سرطان می شود، تکلیف وی مشخص است که باید به بیمارستانها مراجعه کرده و جراحی، پرتو درمانی یا شیمی درمانی شود، اما برای بیماری کووید19 که درمان قطعی ندارد، درمان آن، حمایتی است و عامل و ریشه آن، مسائل و رفتارهای اجتماعی است.

دکتر جان بابایی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی کشور، هزینه عدم رعایت بعضی از هموطنان ما که رفتارهای اجتماعی آنها در جهت افزایش بار بیماری در جامعه است را پرداخت می کنند و نیروهای مراکز درمانی 8 ماه است که در لباس های خاص، سخت و گرم شبانه روزی در حال خدمت رسانی هستند و آنها هزینه افرادی را می دهند که نمی خواهند به شیوه نامه ها توجه کنند، به ماسک زدن اعتقادی ندارند، رفتارهای اجتماعی نامناسب دارند و یا از ماسک استفاده نمی کنند.

وی تاکید کرد: اطمینان داشته باشید زمانی یک بیماری در کشور مدیریت و کنترل می شود که همه جامعه مراعات کنند و اگر بخشی از مردم شیوه نامه ها را رعایت نکنند، اقدام به پخش ویروس در جامعه می کنند. معاون درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: کووید19 بیماری خطرناکی است. درست است که اکثر افراد بهبود پیدا می کنند اما مشخص نیست کسی که به این بیماری مبتلا شده همان فردی است که نجات پیدا می کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

drjahanpur آقای دکتر لطفا درباره آمار_بالای_مرگ_میر_کرونا توضیح بدید! چرا ایران با 4000 هزار مبتلا، 270 نفر می میرند ولی در جاهای دیگه با بالای 10000 مبتلا، تلفات زیر 70 نفره؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

drjahanpur این آقا خودش به مدیری که با کرونا مثبت در ارتباط بوده و علائم داره میگه پاشو بیاد سرکار😏 در ضمن دورکاری پرسنل معاونتش رو هم سرخود لغو کرده صرف اینکه خودش خفیف مبتلا شده، از سر گذرونده و گور بابای بقیه

drjahanpur خوب مدیر احمق و سهمیه ایه نظام.فاویپیراویر وارد کن .تا ورودی آی سی یو کمتر بشه

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در آلمان به سرعت در حال افزایش است | DW | 14.10.2020موارد جدید ابتلا به بیماری کرونا در آلمان برای اولین بار از ماه آوریل تا کنون از مرز ۵۰۰۰ نفر در یک روز عبور کرده است. گسترش بیماری به ويژه در شهرهای بزرگ سرعت یافته است. صدراعظم آلمان به شدت از این وضع نگران است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

اردوغان: پاسخ عدم پای‌بندی یونان و بخش روم‌نشین قبرس به تعهدشان را در میدان خواهیم داداردوغان: عدم پای‌بندی یونان و بخش روم‌نشین قبرس به تعهدشان در قبال اتحادیه اروپا و ناتو را در میدان پاسخ خواهیم داد اردوغان: روز شنبه از کشتی حفاری فاتح بازدید و ضمن مشاهده روند کار از نزدیک میزان ذخایر را اعلام خواهیم کرد rahahosseini9
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

بیکاری در بریتانیا به بالاترین نرخ در سه سال گذشته رسید - BBC News فارسیبر اساس اعلام مرکز آمار در بریتانیا نرخ بیکاری در سه ماهه منتهی به اوت به ۴/۵ درصد رسیده است که بالاترین نرخ این شاخص در سه سال اخیر در این کشور بوده است. آمار بیکاری در بریتانیا در حالی اعلام شده که دولت این کشور خود را آماده معرفی مقررات سخت جدیدی برای مقابله با کرونا می‌کند که با اجرای آنها کسب و کارها مجددا بسته خواهند شد.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

شش نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاهی در بغلان کشته شدندسخنگوی پلیس بغلان در شمال افغانستان از کشته شدن 6 نظامی افغان در حمله طالبان به پاسگاه‌های نیروهای امنیتی این کشور در بغلان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اصحاب فرهنگ و هنر در ایران مظلوم هستند/دولت با محدودیت های فراوانی در بخش بودجه روبرو استجهانگیری: *اصحاب فرهنگ و هنر در ایران مظلوم هستند *شاهد ریزش تعداد قابل توجهی از نیروی کار در این بخش‌ها هستیم *دولت با محدودیت‌های فراوانی در بخش بودجه روبرو است از اخوی دزدان چه خبر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

قالیباف: رسیدگی به مشکلات محرومان از اولویت های مجلس استرییس مجلس در سفر به خاش سیستان و بلوچستان: رسیدگی به مشکلات محرومان و توجه به نیازهای مردم مرزنشین و مستضعفان خاش سیستان و بلوچستان از اولویت‌های مهم مجلس است رئیس طویله آخوندهای جنایتکار خود و دیگر دژخیمان سپاه پاسداران جنایتکار مردم را به این روز انداختن و خودش و پسر دزد و بی ناموسش در استرالیا برج و آسمان خراش دارد ای تف🤮🤮🤮🤦‍♂️ به شیوه گزارش فردوسی پور: چه میکنه قالیباف با بیت المال و تبلیغات زود هنگام ریاست جمهوری خب خدا را شکر مشکل سیستان و بلوچستان هم حل شد ! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »