بسته‌های حمایتی پاسخگوی غمِ نان نیست/ شمارِ مشمولانِ واقعیِ طرح هنوز برای کسی روشن نیست/ به‌جای 'پول نقد' باید چه مواردی را از دولت‌ مطالبه کنیم؟

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 96 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

شناساییِ ابعاد تازه‌تری از نواقصِ طرحِ کمکِ حمایتی؛ بسته‌های حمایتی پاسخگوی غمِ نان نیست/ شمارِ مشمولانِ واقعیِ طرح هنوز برای کسی روشن نیست/ به‌جای 'پول نقد' باید چه مواردی را از دولت‌ مطالبه کنیم؟

به گزارش خبرنگار ایلنا، «درآمد حاصل از افزایش قیمت بنزین به حساب مردم فقیر ریخته‌ نشده است.» این جمله را روز گذشتهبیان کرد آنهم در صحن مجلس که این روزها به کانونِ نقد دولت تبدیل شده است؛ دولتی که در چارچوب قانون اساسی ملزم به تامین معاش مردم است. افزایش قیمت بنزین در حالی با پرداخت بسته‌هایِ حمایت معیشت توام شد که هنوز عده‌ای بسته‌های خود را دریافت نکرده‌اند.

در کل با در نظر گرفتن جمعیت دهک‌های درآمدی یک، دو و سه و افرادی که یارانه‌ آنها تاکنون به خاطر متمول بودن حذف شده، مطابق اعلام سخنگوی ستاد شناسایی مشمولان حمایت معیشتی، ۲۶ میلیون نفر از جمعیت کشور پشت چراغ قرمز دولت مانده‌اند.

با بیان اینکه کانون بازنشستگان این شهر از معترضان به عدم دریافت بسته معیشت است، می‌گوید: در این باره نمی‌دانیم چه پاسخی به مستمری‌بگیرانی که متوسط دریافتی‌ ۲ میلیون تومان در ماه دارند، بدهیم. متاسفانه یا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شناسایی را به خوبی انجام نداده، یا اینکه دولت بودجه کافی در اختیار ندارد و این عده را برای دور اول حذف کرده تا پس از اعتراض و طی فرایندهای اداری دیگر، کمک معیشتی جاماندگان را هم در دور بعد پرداخت کند.

وی می‌افزاید: این دست جاماندگان در صورت تایید صلاحیت، علاوه بر اینکه‌ مرحله اول حمایت معیشتی را دریافت می‌کنند، هر زمان که بنابر پرداخت مرحله دوم باشد، کمک مرحله اول را هم دریافت می‌کنند. اگر هم شرایطش را نداشته باشند، ظرف ۳۰ روز به آنها اطلاع‌رسانی می‌شود. اینکه چرا تمام خانوارهای ۴ نفره باید ۳۵۴ هزار تومان دریافت کنند هم خود جای پرسش دارد. این در حالی است که تمام خانوارهای ۴ نفره متعلق به یک دهک درآمدی خاص نیستند. ممکن است که یک خانوار ۴ نفره متعلق به دهک درآمدی چهارم، ششم یا هشتم جامعه باشد. حسین میرزایی در این‌باره می‌گوید: وزارت رفاه تنها فهرست افراد را در بانک اطلاعاتی خود بررسی و این ۶۰ میلیون نفر را مشخص کرده است. این سازمان برنامه و بودجه است که تعیین کرده خانوار سه نفره یا چهار نفره چه رقمی را دریافت کند نه وزارت رفاه.

میرزایی در پاسخ به این پرسش که خطای شناسایی را قبول دارید، می‌گوید: نه قبول ندارم! یکسری افراد را داریم که می‌گویند: «اگر من قبلا سرمایه‌دار بودم و شرکت داشتم حالا ورشکسته شده‌ام و به کمک دولت نیاز دارم.» می‌پرسیم: «چرا ورشکستگی‌ات‌ را ثبت نکردی؟» پاسخ می‌دهد: «یک سال طول می‌کشد بروم انحلال بگیرم و سایر کارهای اداری را انجام دهم.» در واقع طولانی شدن فرایندهای اداری موجب می‌شود که آخرین وضعیتِ مالیِ فرد را با تاخیر زمانی داشته باشیم. اینکه اسمش خطا نیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کاهش یا افزایش مصرف بنزین هنوز مشخص نیستکاهش یا افزایش مصرف بنزین هنوز مشخص نیست سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی گفت: تاکنون آماری از میزان مصرف بنزین ارائه نشده و برای اعلام آمار دقیق حداقل به یک‌ماه زمان نیاز است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حکم قاضی دادگاه فدرال آمریکا: رئيس‌جمهور شاه نیست | DW | 26.11.2019یک قاضی فدرال آمریکا دونالد مک‌گان، مشاور پیشین ترامپ را ناگزیر به حضور در برابر نمایندگان کنگره کرد. به این ترتیب، یکی از مشاوران ارشد پیشین دونالد ترامپ نیز باید در ارتباط با طرح استیضاح به پرسش نمایندگان پاسخ دهد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

سه‌شنبه مدارس البرز تعطیل نیستمعاون هماهنگی امور عمرانی استاندار البرز گفت: تمام مدارس البرز در روز سه‌شنبه پنجم آذر ماه دایر است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عبدالله: تقلب درانتخابات برای مردم افغانستان قابل قبول نیسترئیس اجرایی دولت وحدت ملی افغانستان در دیدار با هیات مجلس سنای آمریکا در کابل اعلام کرد که تقلب در انتخابات دیگر پذیرفتنی نیست. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رئیس مجلس: قیمت برخی اجناس افزایش پیدا کرده؛ وزیر صنعت: می‌دانستیم افزایش قیمت بنزین بی‌تاثیر نیستعلی لاریجانی رئیس مجلس ایران، خبر از افزایش قیمت 'برخی اجناس شرکت‌های دولتی' داده و خواستار تلاش دولت ایران کنترل قیمت شد. همزمان وزیر صنعت، معدن و تجارت (صمت) ایران نیز که در مجلس حاضر بود، گفته است که دولت 'می‌‌دانسته افزایش قیمت بنزین روی قیمت بقیه کالاها تاثیر خواهد گذاشت.' مکالمه ی پت و مت! یک اتفاق نادر در ایران رخ داد. و رئیس مجلس هم در تعجب کامل مات و مبحوت شد. (قیمت ها افزایش یافت) یجوری این رو بیان کرده من باورم شد که برای بار اول در چهل سال گذشته افزایش قیمت داشتیم. شما چطور.؟ شک ندارم من یک گوساله هستم
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

آرام: زور ما به فلاحتیان نمی‌رسید/ دیواندری: آرام پیش از اینها با سعادتی فالوده می‌خورد/ قاضی: فالوده خوردن جرم نیستدر دوازدهمین جلسه رسیدگی به پرونده ۹ متهم اقتصادی مطرح شد؛ آرام: زور ما به فلاحتیان نمی‌رسید/ دیواندری: آرام پیش از اینها با سعادتی فالوده می‌خورد/ قاضی: فالوده خوردن جرم نیست
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »