بستن مسیر FATF یعنی بستن دیگر مسیرهای اقتصاد/ با جزیره‌ای شدن نمی‌توان رشد اقتصادی داشت/ عدم ارتباط با بانک‌های خارجی باعث افزایش قیمت کالاها می‌شود

21/08/1398 09:42 ق.ظ

عضو اتاق بازرگانی اظهار داشت: در شرایط عدم ارتباط با بانک‌های خارجی، گرفتن بازارهای خارجی دشوار خواهد شد، تیراژ تولید کاهش یافته و این یعنی افزایش قیمت و غیررقابتی شدن است. حتی رفته رفته برای حفظ بازار داخلی و حضور در رقابت شاهد کاهش کیفیت محصولاتمان هم خواهیم بود.

عضو اتاق بازرگانی اظهار داشت: در شرایط عدم ارتباط با بانک‌های خارجی، گرفتن بازارهای خارجی دشوار خواهد شد، تیراژ تولید کاهش یافته و این یعنی افزایش قیمت و غیررقابتی شدن است. حتی رفته رفته برای حفظ بازار داخلی و حضور در رقابت شاهد کاهش کیفیت محصولاتمان هم خواهیم بود. وی ادامه داد: باید توجه داشت که اگر این مسیر بسته شود بسیاری از مسیرهای اقتصادی نیز برای ما بسته می‌شود و نمی‌توانیم آن طور که هدف‌گذاری کرده‌ایم به سمت اقتصاد غیرنفتی گام برداریم.

باید با مطالعه در این پروتکل‌ها مشارکت داشته باشیم و با در نظر گرفتن منافع و مصالح ملی به سمت یک تفاهم برد-برد حرکت کنیم.

صالحی تصریح کرد: باید در دنیای کنونی هنر استفاده از فرصت‌ها را داشته باشیم و نباید فراموش کرد که خروج از این پروتکل‌ها و به جزیره تبدیل شدن، نمی‌تواند موجب رشد اقتصادی کشور شود. اگر به دنبال گرفتن بازارهای بزرگ هستیم باید کیفیت کالاها را افزایش دهیم، نباید به گونه‌ای باشد که قیمت تمام شده کالاها بالا رفته و حتی بازارهای داخل را نیز از دست بدهیم‌.

عضو اتاق بازرگانی افزود: چون در شرایط عدم ارتباط با بانک‌های خارجی، گرفتن بازارهای خارجی دشوار خواهد شد، تیراژ تولید کاهش یافته و این یعنی افزایش قیمت و غیررقابتی شدن است. حتی رفته رفته برای حفظ بازار داخلی و حضور در رقابت شاهد کاهش کیفیت محصولاتمان هم خواهیم بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
ilnanews »

با توزیع بیانیه‌ای در مجلس، روحانی به 'تقابل با رهبری' متهم شد | DW | 11.11.2019بیانیه بی نام و نشان علیه حسن روحانی که پخش آن در صحن مجلس ایران با اعتراض برخی نمایندگان مواجه شده بود، متعلق به مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس است. روحانی در این بیانیه به 'تقابل با رهبری' متهم شده است. اشتباه نکنیم تنها وتنها ترین شخص وفاه داربه رهبر همین روحانی فریدون است میگید نه به گذشته وپیشینه تاریخی ایشون نگاهی بیاندازید وآینده هم این را ثابت خواهد نمود امام برابر خدا و يا برابر نبي نيست. جنگ‌های زرگری عوامل استبداد شیاطین برای فریب دوباره مردم . شیاطین حیله جدیدی باید پیدا کنند.

شجاعیان: استراماچونی با پیامک به من انگیزه می‌دهد / امیدوارم با قهرمانی هواداران را شاد کنیمهافبک استقلال پیش از عمل جراحی امروز از حمایت هواداران، بازیکنان و اعضای کادرفنی این تیم تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که بتواند قهرمانی استقلال را در پایان فصل مشاهده کند.

رضا خندان: انتقال فرهاد میثمی به زندانی دیگر با هدف ایزوله شدن و تنبیه او انجام گرفته استفرهاد میثمی. یادش بخیر. موقع کنکور خوراکم کتابهای اندیشه سازان بود. طفلی

اگر پزشک در روستا داشتیم، الان 'زهرا' زنده بود/ سربازان با دست خالی نمی‌توانند آواربرداری کننداهالی روستای زلزله‌زده ورنکش از روند کند آواربرداری در روستا گلایه دارند و می‌گویند؛ با وجود شروع فصل سرما باید سریعتر فضایی برای اسکان موقت آنها مشخص شود، چراکه خانه‌ها اغلب ترک خورده و غیرقابل استفاده هستند.

آینده سیاسی علی لاریجانی؛ وداع با قدرت یا سودای ریاست جمهوری؟ | DW | 10.11.2019علی لاریجانی در موقعیت دشواری قرار گرفته است. انصراف او از نامزدی انتخابات مجلس می‌تواند به حذف او از معادلات قدرت بینجامد. برخی از دورخیز او برای ریاست جمهوری خبر می‌دهند. اما این هدف هم برایش از مسیر مجلس می‌گذرد. علی لاریجانی و برادران او عراقی هستند تاحالا اینها بودند چه خدمتهایی به مردم ایران وپیشرفت ایران کردند ؟؟؟؟؟!!!!!!😳😳😳😳😳😳😳 تازه چه اینها باشند چه نباشند بدتر ازهمه میان رژیم داعش ایران وآخوندها نسل مغول نسل حرمله اند ضد ایران ضد ایرانید در اصل کل سیستم دیکتاتوری جمهوری_اسلامی باید کنار برود. تعویض افراد انتصابی فرقی به حال مردم ایران نمیکند. ساعت۶ لاریجانی نامزد ریاست جمهوری نخواهد شد چون نمیخواد شکست بخوره حداکثرش اینه که با حکم رهبر به مجمع تشخیص مصلحت نظام میره و شاید پست‌های دیگه‌ای هم از رهبر بگیره

کنایه روحانی به 'مبارزه با فساد' قوه قضائیه در سفر به یزد | DW | 10.11.2019حسن روحانی دستگاه قضائی را متهم کرد که به فسادهای میلیون و میلیارد تومانی رسیدگی می‌کند اما سراغ 'دانه درشت‌ها' نمی‌رود. در ابتدای سخنرانی او در یزد عده‌ای علیه دولت شعار دادند که روحانی گفت صدای آنها 'صدای مردم' نیست. حتما اینام خس و خاشاک بودن 🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔🤔 روحانی شیاد دزد جنایت کار انتقاد ندارد چون جنایت کار ودزدان هوای هم را دارند نمایش برای توهم زدن وتورویابودن هست شعار مردم را هم پخش کنید که چه به روحانی دراین لحظه ها می گویند این عکس چرا گذاشتید شماها هم دوروی سکه شدید آخوندها شیطانهای بزرگ دنیا وتاریخند کسایی که میرن این آخوند کثافت روببینن اصلا جزء مردم نیستن.

حمیدرضا صالحی در گفت‌وگو با ایلنا در مورد اهمیت پیوستن به پیمان FATF گفت: اگر بخواهیم با سایر کشورها روابط بانکی داشته باشیم، صادرات غیرنفتی خود را گسترش دهیم و درآمدهای ارزی را به داخل انتقال دهیم یا قادر به دریافت ضمانت‌نامه‌های بانکی باشیم باید به پروتکل‌های جهانی مانند FATF بپیوندیم و اگر این امر نیازمند زیرساخت‌ها باشد آن‌ها را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: باید توجه داشت که اگر این مسیر بسته شود بسیاری از مسیرهای اقتصادی نیز برای ما بسته می‌شود و نمی‌توانیم آن طور که هدف‌گذاری کرده‌ایم به سمت اقتصاد غیرنفتی گام برداریم. باید با مطالعه در این پروتکل‌ها مشارکت داشته باشیم و با در نظر گرفتن منافع و مصالح ملی به سمت یک تفاهم برد-برد حرکت کنیم.

صالحی تصریح کرد: باید در دنیای کنونی هنر استفاده از فرصت‌ها را داشته باشیم و نباید فراموش کرد که خروج از این پروتکل‌ها و به جزیره تبدیل شدن، نمی‌تواند موجب رشد اقتصادی کشور شود. اگر به دنبال گرفتن بازارهای بزرگ هستیم باید کیفیت کالاها را افزایش دهیم، نباید به گونه‌ای باشد که قیمت تمام شده کالاها بالا رفته و حتی بازارهای داخل را نیز از دست بدهیم‌.

عضو اتاق بازرگانی افزود: چون در شرایط عدم ارتباط با بانک‌های خارجی، گرفتن بازارهای خارجی دشوار خواهد شد، تیراژ تولید کاهش یافته و این یعنی افزایش قیمت و غیررقابتی شدن است. حتی رفته رفته برای حفظ بازار داخلی و حضور در رقابت شاهد کاهش کیفیت محصولاتمان هم خواهیم بود.

این کارشناس اقتصادی خاطر نشان کرد: در مورد FATF نباید به گونه‌ای تصمیم گرفته شود که در آینده فرصت‌های اقتصادی بر روی ما بسته شود و فعالان کشور نتوانند به بازسازی اقتصاد کشور کمک کنند. باید توجه داشت که طبق فرمایش مقام رهبری اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌نگر است، درون‌زا است تا ظرفیت‌های داخلی تقویت و از آن‌ها استفاده بهینه شود و برون‌زا بودن هم به معنی ارتباط و حضور در بازارهای خارجی و به طبع حفظ مراودات بانکی برای اخذ بازارها است. یک توافق خوب و برد برد می‌تواند کمک کند از وضعیت فعلی به سمت فرصت‌های اقتصادی مناسب حرکت کنیم .