بزرگداشت چهل و ششمین سالگرد «جشن صلح و آزادی» در قبرس

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 13 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

نخست‌وزیر جمهوری ترک قبرس شمالی گفت با انجام عملیات صلح قبرس در 20 ژوئیه 1974 شهروندان ترک این جزیره وارد دوره جدیدی شدند.

ارسین تاتار، نخست‌وزیر جمهوری ترک قبرس شمالی در مصاحبه‌ یا خبرگزاری آناتولی به‌مناسبت چهل و ششمین سالگرد"جشن صلح و آزادی» در بیستم ژوئیه گفت: با انجام «عملیات صلح قبرس» شهروندان ترک این جزیره وارد دوره جدیدی شدند".

تاتار ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره بولنت اجویت، نخست‌وزیر وقت ترکیه و نجم‌الدین اربکان، شریک دولت ائتلاف اظهار داشت:"پس از 46 سال برای دکتر فاضل کوچوک، رئوف دنکتاش و همرزمان آن‌ها، شهدا و جان‌باختگان از خداوند رحمت و مغفرت مسئلت دارم".

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 11. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کره جنوبی؛ زنی که در چهل سالگی پدرش را شناخت - BBC News فارسیبر اساس رایی کم سابقه در دادگاه کره جنوبی، زنی که چهل سال پیش توسط یک زوج آمریکایی به فرزندی پذیرفته شده بود، حالا به عنوان دختر یک مرد کره ای ۸۵ ساله شناخته می شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

اسرائیل توافق‌نامه ساخت خط لوله گاز مدیترانه شرقی را تصویب کرددولت اسرائیل توافق‌نامه با قبرس و یونان در مورد خط لوله مدیترانه شرقی(EastMed) را به تصویب رساند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

فعالان زیست‌محیطی کُرد در منگنه حکومت و احزابانجمن زیست‌محیطی ژیوای پاوه اوایل روز پنجشنبه ۵ تیرماه در اطلاعیه‌ای کوتاه از آتش‌سوزی منطقه حفاظت‌شده «دروله» و اطراف «سیمان» در پاوه و سازماندهی و اعزام تیم‌‌های عملیاتی به این مناطق برای اطفای حریق خبر داد.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

دلار استارت کاهش قیمت را زددلار استارت کاهش قیمت را زد امروز صرافی‌های بانکی هر دلار آمریکا را به قیمت ۲۱ هزار و ۶۰۰ تومان می‌خرند و معادل ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان نیز می‌فروشند که نرخ خرید و فروش دلار در مقایسه با دیروز به ترتیب ۷۰۰ و ۵۰۰ تومان کاهش یافته است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درگذشت سعید قائم مقامی، گوینده با سابقه رادیو - BBC News فارسیسعید قائم‌مقامی گوینده، مدیر پیشین رادیو تهران و شاعر، در ۷۷ سالگی در لس‌آنجلس درگذشت.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

تمرکز وزارت بهداشت بر گروه های پرخطر جامعه در مواجهه با کروناوزیر بهداشت: فقط ۱۲.۳ درصد از مرگ و میر بیماران کووید-۱۹ مربوط به افرادی بوده که سن بالا یا بیماری زمینه‌ای یا سایر عوامل خطر مانند چاقی نداشته‌اند و مابقی جزو گروه‌های پرخطر بوده‌اند
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »