بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان طعمهٔ حریق شد

19/06/1399 02:05 ب.ظ

موریا، بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان که در جزیرهٔ لسبوس این کشور واقع است در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه طعمهٔ حریق شد. هزاران پنهاجوی این اردوگاه، که به‌دلیل شیوع کرونا تحت قرنطینه قرار داشته‌‌اند، اکنون نیازمند کمک فوری هستند بیشتر بخوانید🔽

تعدادی از شاهدان عینی می‌گویند آتش‌سوزی‌ به‌دست پناهجویانی آغاز شده که از اقدامات چند روز گذشتهٔ مقامات یونان خشمگین بوده‌اند. موریا، بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان که در جزیرهٔ لسبوس این کشور واقع است در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه طعمهٔ حریق شد. هزاران پنهاجوی این اردوگاه، که به‌دلیل شیوع کرونا تحت قرنطینه قرار داشته‌‌اند، اکنون نیازمند کمک فوری هستند.

در حالی‌که آتش‌نشانان می‌کوشیدند شعله‌های سرکش را رام کنند، پناهجویان سرآسیمه از اقامتگاه‌های خود به بیرون گریختند و همزمان دست به اعتراض زدند، کاری که به مداخلهٔ پلیس ضد شورش انجامید. مسئولان بهداشتی یونان اعلام کرده‌‌اند که ۳۵ تن از ساکنان این اردوگاه مبتلا به کرونا تشخیص داده‌ شده‌‌‌اند و سپس به‌منظور قرنطینهٔ به یک ساختمان دیگر این اردوگاه انتقال یافته‌اند.

هنوز علت آتش‌سوزی روز چهارشنبه در اردوگاه موریا و جنگل‌های پیرامون آن مشخص نیست، اما بر اساس گزارش‌ها آتش‌نشانان یونانی، همزمان با دو حریق دیگر در جنوب جزیرهٔ لسبوس روبرو شده‌اند. آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیرهٔ لسبوس یونان headtopics.com

آسیو شیتد پرس شاهدان عینی چه می‌گویند؟ از سوی دیگر شاهدان عینی با ارسال ویدیو‌هایی از آتش‌سوزی در اردوگاه لسبوس،‌ به یورونیوز نوشته‌اند که این حریق‌ها به‌دست پناهجویانی آغاز شده که از اقدامات چند روز گذشتهٔ مقامات یونان خشمگین بوده‌اند.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

آتش‌سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان - BBC News فارسیبزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان آتش گرفت. تا کنون گزارشی از تلفات این آتش‌سوزی منتشر نشده است. مهاجران بلافاصله از این اردوگاه که موریا نام دارد تخلیه شدند. اردوگاه موریا بیش از ۱۳ هزار نفر را در خود جای داده است. این تعداد چهار برابر آمار رسمی است.

آتش‌سوزی در بزرگترین اردوگاه پناهجویان یونان - BBC News فارسیبزرگترین اردوگاه پناهجویان در جزیره لسبوس یونان آتش گرفت. تا کنون گزارشی از تلفات این آتش‌سوزی منتشر نشده است. مهاجران بلافاصله از این اردوگاه که موریا نام دارد تخلیه شدند. اردوگاه موریا بیش از ۱۳ هزار نفر را در خود جای داده است. این تعداد چهار برابر آمار رسمی است.

ترقه‌بازی در یک پارتی علت آغاز یکی از بزرگترین آتش‌سوزی‌های کالیفرنیا بوده است - BBC News فارسیمقام‌های ایالت کالیفرنیا در غرب آمریکا می‌گویند ترقه‌بازی در یک پارتی علت شکل‌گیری یکی از چندین آتش‌سوزی است که جنگل‌ها و مراتع این ایالت را فراگرفته است. همزمان در جنوب کالیفرنیا چند رکورد جدید گرما ثبت شده که یکی از آنها در دره مرگ، گرمترین رکورد قابل اعتماد ثبت شده در تاریخ هواشناسی جهان گزارش شده است.

چاووش‌اوغلو: تمام رزمایش‌های ترکیه در چارچوب مقررات ناتو انجام می‌گیردوزیر امور خارجه ترکیه ضمن انتقاد از رویکرد یونان تاکید کرد که تمام رزمایش‌های ترکیه در چارچوب مقررات ناتو انجام می‌گیرد. - خبرگزاری آناتولی

وزیر امور خارجه هند وارد ایران شد- اخبار دیپلماسی ایران - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimوزیر خارجه هند وارد ایران شد سابرامانیام جایشانکار وارد تهران شد تا با ظريف دیدار و گفت‌وگو کند توییت ظریف پس از دیدار همتای هندی درباره گسترش روابط دوجانبه و تجارت مذاکره کرده و در خصوص مسائل مهم منطقه به تبادل‌نظر پرداختیم تعامل فعال با همسایگان، اصلی‌ترین اولویت ماست

نتایج اولیه آزمون دکتری دانشگاه آزاد اعلام شدنتایج اولیه دعوت به مصاحبه آزمون دکتری تخصصی سال ۱۳۹۹ دانشگاه آزاد اسلامی اعلام شد

Aa

موریا، بزرگترین اردوگاه پناهجویان در یونان که در جزیرهٔ لسبوس این کشور واقع است در نخستین ساعات بامداد چهارشنبه طعمهٔ حریق شد. هزاران پنهاجوی این اردوگاه، که به‌دلیل شیوع کرونا تحت قرنطینه قرار داشته‌‌اند، اکنون نیازمند کمک فوری هستند.

در حالی‌که آتش‌نشانان می‌کوشیدند شعله‌های سرکش را رام کنند، پناهجویان سرآسیمه از اقامتگاه‌های خود به بیرون گریختند و همزمان دست به اعتراض زدند، کاری که به مداخلهٔ پلیس ضد شورش انجامید.

مسئولان بهداشتی یونان اعلام کرده‌‌اند که ۳۵ تن از ساکنان این اردوگاه مبتلا به کرونا تشخیص داده‌ شده‌‌‌اند و سپس به‌منظور قرنطینهٔ به یک ساختمان دیگر این اردوگاه انتقال یافته‌اند.

هنوز علت آتش‌سوزی روز چهارشنبه در اردوگاه موریا و جنگل‌های پیرامون آن مشخص نیست، اما بر اساس گزارش‌ها آتش‌نشانان یونانی، همزمان با دو حریق دیگر در جنوب جزیرهٔ لسبوس روبرو شده‌اند.

آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیرهٔ لسبوس یونان

آسیو شیتد پرس

شاهدان عینی چه می‌گویند؟

از سوی دیگر شاهدان عینی با ارسال ویدیو‌هایی از آتش‌سوزی در اردوگاه لسبوس،‌ به یورونیوز نوشته‌اند که این حریق‌ها به‌دست پناهجویانی آغاز شده که از اقدامات چند روز گذشتهٔ مقامات یونان خشمگین بوده‌اند.

یک شاهد عینی نوشته است که «مقامات یونان از هفتهٔ گذشته اردوگاه موریا را قرنطینه کرده، تعدادی از پناهجویان را برای تست کرونا و قرنطینه به بیمارستان صحرایی منتقل کرده‌اند، و این افراد به کرونا مبتلا نبوده‌اند. همچنین مقامات مهاجرتی یونان در روزهای اخیر بدون انجام مراحل اداری و به‌ویژه مصاحبه، درخواست پناهندگی تعدادی از پناهجویان را رد کرده‌‌اند، و مجموعهٔ این اقدامات به‌همراه شرایط زیستی ناگوار در این اردوگاه به خشم بیشتر شماری از ساکنان انجامیده است.»

بنا به گفتهٔ همین شاهد عینی، «پناهجویان خشمگین شب‌ گذشته به بیمارستان صحرایی ماندلا یورش برده‌اند و به ساختمان بیمارستان آسیب رسانده‌، جنگل‌های اطراف اردوگاه را به آتش کشیده‌اند.»

شاهدی دیگر نوشته است که با ادامهٔ اعتراض‌های شب گذشتهٔ پناهجویان «پلیس ضدشورش یونان وارد عمل شده و به‌سوی معترضان گاز اشک‌آور پرتاب کرده است و پناهجویان برای خنثی کردن اثر دود آن،‌ آتش روشن کرده‌‌‌‌اند و این آتش‌ها به برخی از چادرهای اردوگاه سرایت کرده و آنها را شعله‌ور کرده است.»

آتش‌سوزی در اردوگاه پناهجویان در جزیرهٔ لسبوس یونان

آسیو شیتد پرس

واکنش دولت یونان و کمیساریای مهاجران اتحادیه اروپا

کیریاکوس میتسوتاکیس، نخست‌وزیر یونان روز چهارشنبه برای بررسی وضعیت اردوگاه موریا جلسهٔ فوری تشکیل داد.

این درحالی است که سخنگوی دولت این کشور شب گذشته را «شبی بسیار سخت» توصیف کرد و افزود از چهارشنبه وضعیت اضطراری در جزیرهٔ لسبوس اعلام خواهد شد.

از سوی دیگر مارگاریتیس اسکیناس، معاون کمیسیون اروپا و مسئول امور مهاجران در این کمیسیون اعلام کرد که در گفتگو با نخست وزیر یونان به وی اطمینان داده است که در این زمینه، اتحادیهٔ اروپا حاضر است‌ فورا در تمامی سطوح به یونان کمک کند.

همچنین ایلوا جوهانسن، کمیسر امور داخلی اتحادیهٔ اروپا نیز اعلام کرد با هزینهٔ انتقال فوری ۴۰۰ کودک و نوجوان بی‌سرپرست از این جزیره موافقت کرده است.

اردوگاه موریا در جزیرهٔ لسبوس بزرگترین اردوگاه مهاجران در یونان به‌شمار می‌رود و براساس آمار وزارت کشور یونان، فقط بیش از ۴۰ هزار مهاجر در جزایر یونان از جمله لسبوس به‌سر می‌برند.

اردوگاه‌های پناهجویان در تعدادی از جزایر یونان چندین برابرظرفیت خود پناهجو پذیرفته‌اند و کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل بارها از دولت یونان خواسته است تا روند اعطای پناهندگی به پناهجویان را تسریع کند.

هم‌رسانی این مطلب: