بزرگداشت روز استقلال جمهوری آذربایجان

27/07/1399 03:02:00 ب.ظ

18.10.

2020 باکو/ خبرگزاری آناتولی بیست و نهمین سالروز استقلال جمهوری آذربایجان در سراسر این کشور در سایه پیروزی‌هایی که در مقابل حملات ارتش ارمنستان به دست آورده، گرامی داشته می‌شود. امروز آذربایجان کشوری قدرتمند و مستقل است که با اقتصاد در حال رشد، نفوذ خود در منطقه و جهان را ارتقا داده و سرزمین‌های اشغالی خود را از سیطره ارمنستان آزاد می‌کند.

مردم آذربایجان از آزادسازی شهرهای جبرئیل و فضولی و حدود 60 منطقه دیگر از اشغال ارمنستان بسیار خوشحال هستند و برای آزادسازی دیگر مناطق اشغالی تلاش می‌کنند. استقلال جمهوری آذربایجان در تاریخ 28 مه 1918 در شهر تفلیس، پایتخت گرجستان کنونی توسط شورای ملی آذربایجان به ریاست محمد امین رسول‌زاده اعلام شده‌بود. اما عمر این جمهوری کوتاه بود. ارتش اتحاد جماهیر شوروی در تاریخ 28 آوریل 1920 این جمهوری را اشغال کرد. اما بعد از فروپاشی شوروی سابق بار دیگر جمهوری آذربایجان در 18 اکتبر 1991 به عنوان یک دولت مستقل در صحنه تاریخ ظاهر شد.

جمهوری آذربایجان طی دو سال در مدت کوتاهی توانست اصلاحات اساسی در زمینه‌های اقتصادی٬ دینی و آموزشی انجام دهد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

DW Persian دویچه‌‌وله فارسی

در پادکست 'آواهای کم شنیده از دیروز تا امروز' قطعه 'بوسه عید' با صدای پروین، شعری از محمدعلی بهمنی و آهنگسازی منوچهر لشگری را می‌شنوید که در دستگاه سه‌گاه در سال ۱۳۴۹ منتشر شده است. @dw_farsi ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

روایت رانندگان از هک سامانه گمرک؛ دو روز همه امور متوقف شدند

گزارش عملکرد نمایندگان استان بوشهر در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهماین موسی احمدی اهل بنک در حومه کنگان است. تو مدرسه تنبل بود. شدیدا تعصب شیعه ای داره و نسبت به عرب های سنی مدهب بنک و کنگان بیشترین اجحافات را کرده. و در نتیجه فقر و فشار تعدادی سنی را شیعه کرده و تحت عنوان اینکه عربها هم به او رای میدن تبلیغ میکنه و بشدت ارتجاعی است

لغو تعطیلی حمل‌ونقل عمومی مشهد در روز شهادت امام رضا(ع)حمل‌ونقل عمومی مشهد که پیش از این قرار بود روز شهادت امام رضا(ع) تعطیل باشد، فردا سرویس‌دهی می‌کند.

گزارش عملکرد نمایندگان استان اصفهان در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم😡😡😡

گزارش عملکرد نمایندگان استان خراسان جنوبی در ۱۰۰ روز اول مجلس یازدهم

تظاهرات ضد دولتی در بلغارستان وارد صدمین روز شدمردم معترض در بلغارستان خواهان استعفای بویکو بوریسف، نخست وزیر و برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور هستند.