بزرگداشت شهدای کربلا در ایغدیر ترکیه

  • 📰 aa_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 27 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 14%
  • Publisher: 53%

شیعیان استان ایغدیر ترکیه طبق سنت هر ساله با آغاز ماه محرم آیین گرامیداشت یاد و خاطره امام حسین و یارانش که در صحرای کربلا به شهادت رسیدند را برگزار می کنند. - خبرگزاری آناتولی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

شیعیان استان ایغدیر ترکیه طبق سنت هر ساله با آغاز ماه محرم آیین گرامیداشت یاد و خاطره امام حسین و یارانش که در صحرای کربلا به شهادت رسیدند را برگزار می کنند.با فرارسیدن ایام ماه محرم، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره امام حسین، نوه پیامبر اسلام و یارانش که هزار و 380 سال پیش در صحرای کربلا به شهادت رسیدند، در استان ایغدیر ترکیه برگزار می شود.

شیعیان جعفری ساکن ایغدیر هر ساله از نخستین روز ماه محرم به مدت 40 روز به عزاداری برای امام حسین و یارانش می پردازند. جامعه شیعیان ایغدیر که ماه محرم را ماه ماتم می نامند خانه، کوچه و خیابان های شهر را سیاه پوش کرده و در چادرهای عزاداری و مساجد شهر گردهم آمده و آیین عاشورا را برپا می کنند.با فرارسیدن ایام ماه محرم، مراسم گرامیداشت یاد و خاطره امام حسین، نوه پیامبر اسلام و یارانش که هزار و 380 سال پیش در صحرای کربلا به شهادت رسیدند، در استان ایغدیر ترکیه برگزار می شود. ( Bülent Mavzer - خبرگزاری آناتولی )

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

هشدار ترکیه در مورد جاری شدن دوباره سیل مهاجران سوریترکیه هشدار داده که اگر برای ایجاد یک ناحیه امن در شمال سوریه از حمایت بین المللی بیشتری برخوردار نشود، ممکن است راه عبور پناهجویان سوری برای ورود به اروپا را دوباره باز کند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کشف آثار ۲۵۰۰ ساله پارسی در شمال ترکیه | DW | 06.09.2019در کاوش‌های باستان‌شناسی منطقه‌‌ی اولوز هویوک در ترکیه، یک جاده‌ی تاریخی و یک تالار چند ستون و آتشکد‌ه‌ای پارسی با قدمت ۲۵۰۰ سال کشف شده است. باستان‌شناسان معتقدند، پارسیان از این سازه به عنوان مقر پستی استفاده می‌کردند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

دیدارهای حساس شنبه در انتظار ملی پوشان ترکیهتیم‌های ملی فوتبال و بسکتبال مردان و والیبال زنان فردا شنبه در دیدارهای حساس به مصاف حریفانشان خواهند رفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

رابرت موگابه در ۹۵ سالگی درگذشت؛ قهرمان استقلال زیمباوه که در نهایت رهبری خودکامه شد🔺رابرت موگابه در ۹۵ سالگی درگذشت؛ قهرمان استقلال زیمباوه که در نهایت رهبری خودکامه شد ⚡️ رابرت موگابه که پس از پایان حاکمیت اقلیت سفیدپوست بر زیمبابوه در سال ۱۹۸۰، حدود ۳۷ سال بر این کشور در جنوب آفریقا حکومت کرد، در ۹۵ سالگی درگذشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اعلام وضعیت اضطراری در استرالیا در پی گسترش آتش‌سوزی‌
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

از گزارشات در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیمآژانس بین‌المللی انرژی اتمی: *ما از گزارشات امروز رسانه‌ها در ارتباط با تحقیق و توسعه سانتریفیوژها در ایران مطلع هستیم *بازرسان آژانس در ایران حضور دارند و هر گونه فعالیت مرتبط با این موضوع را به مقر این سازمان در وین گزارش خواهند داد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »