بزرگترین رسوایی مالی آلمان؛ وایرکارت چگونه از زیر ذر‌ه‌بین‌ها گذشت؟

09/05/1399 05:30 ب.ظ

بزرگترین رسوایی مالی آلمان؛ وایرکارت چگونه از فیلترها و ذر‌ه‌بین‌ها گذشت؟ بیشتر بخوانید🔽

پرونده وایرکارت زلزله‌ای را در ساحت فعالیت‌های بانکی و بورس در آلمان به وجود آورده و حتی برخی از تحلیل‌گران امور مالی «تابستان آشفته‌»ای را برای اقتصاد این کشور در میانه بحران کرونا پیش‌بینی کرده‌اند.

رازگونگی پرونده وایرکارت به سطوح سیاسی بالا در آلمان نیز رسیده است. آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان در آخرین سفرش به پکن در سپتامبر ۲۰۱۹، برای متقاعد کردن چینی‌ها به سرمایه‌گذاری در وایرکارت تلاش کرد. این در حالی است که اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان می‌گوید از فوریه ۲۰۱۹، دولت از وجود موارد مشکوک به تخلف در وایرکارت آگاهی داشته است.

نخستین پاسخ به این پرسش آن است که وایرکارت احتمالا از طریق حساب‌های خود در خاورمیانه و جنوب خاوری آسیا موفق به ارائه گزارش‌های جعلی شده و کسی هم در آلمان پیگیر این موضوع نبوده است. اما رازهای نهفته این پرونده قطعا به این زودی فاش نخواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

کرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اندکرونا در ایران - بیش از ۱۶هزار بیمار و ۱۴۰ نفر از کادر درمانی تاکنون جان‌باخته‌اند وزارت بهداشت وضعیت ۱۵ استان از جمله تهران را قرمز و وضعیت ۱۱ استان دیگر را در شرایط هشدار اعلام کرد.

آیا اثبات نسبت یک بچه خارج از ازدواج رسمی با پدرش از نظر قانونی ممکن است؟

الهام یک هنرمند اسرائیلی از اثر «شام آخر» برای انتقاد از نتانیاهوبنیامین نتانیاهو اکنون که با موجی از انتقاد‌ها و اتهام‌ها به دلیل داشتن پرونده فساد مالی روبرو است این روزها به دلیل نحوه مدیریت بحران کرونا نیز تحت فشار زیاد افکار عمومی کشورش قرار دارد.

نجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی، در پرونده فساد مالی مجرم شناخته شدنجیب رزاق، نخست‌وزیر سابق مالزی، در پرونده فساد مالی مجرم شناخته شد نجیب رزاق ۶۷ ساله همچنین با جریمه‌های مالی سنگین برای هر یک از ۷ مورد اتهامی خود روبرو است. او در عین حال اعلام کرده است که تا آخرین نفس مبارزه خواهد کرد.

آمریکا دو مقام سابق ونزوئلا را به خاطر «دست داشتن در فساد مالی چشمگیر» تحریم کردآمریکا دو مقام سابق ونزوئلا را به خاطر «دست داشتن در فساد مالی چشمگیر» تحریم کرد ایالات متحده دو مقام سابق ونزوئلا و شماری از اعضای خانواده‌های‌شان را به خاطر دست داشتن در فساد مالی گسترده تحریم و آنها را از ورود به ایالات متحده منع کرده است.

سختگیری کانادا روی تراکنش های مالی مرتبط با ایرانسختگیری کانادا روی تراکنش‌های مالی مرتبط با ایران دولت کانادا اعلام کرد: تراکنش‌های مالی که منشا آن‌ها ایران باشد، صرف‌نظر از اینکه مبلغ آن‌ها چه قدر است از نظر ریسک مالی جز تراکنش‌های پرریسک ارزیابی خواهند شد.