بزرگراه تبریز- سهند در زمان مقرر به پایان نرسد، اسامی متخلفان را اعلام می‌کنم

10/10/1398 08:24 ب.ظ

هشدار استاندار آذربایجان شرقی به وزارت راه : بزرگراه تبریز- سهند در زمان مقرر به پایان نرسد، اسامی متخلفان را اعلام می‌کنم

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران، به تأخیرهای پیش آمده در احداث بزرگراه تبریز- سهند اشاره کرد و گفت: تامین مالی این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی، با بهانه‌های سطحی معطل مانده و اجرای این پروژه که به صورت مستقیم با زندگی 140 هزار نفر ساکن شهر جدید سهند در ارتباط است، بسیار سهل گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی جزو نیازهای ضروری مردم استان است، افزود: بی‌توجهی به خواست مردم و مانع‌تراشی در مقابل پروژه‌های زیرساختی به هیچ وجه قابل قبول نیست. استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی و تبریز در محل اتصال سه کریدور ترانزیتی قرار گرفته است، افزود: با وجود این موقعیت ویژه، به دلیل تکمیل نشدن زیرساخت‌های ریلی و آزادراهی، تاکنون نتوانسته‌ایم از مزیت ترانزیتی استان استفاده کنیم.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه راه‌آهن تبریز- میانه و ایستگاه راه‌آهن خاوران، ابراز امیدواری کرد با احداث این ایستگاه تا دهه فجر سال 99 شاهد اتصال خط ریلی از مسیر میانه به تبریز باشیم. پورمحمدی افزود: امید است با این اهتمام و جدیت در تکمیل شریان‌های ارتباطی، بتوانیم از عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه ترانزیتی خارج شده و از مزیت‌های فوق‌العاده استان در این زمینه استفاده کنیم.

ادامه مطلب:
ilnanews »

پاسخ روحانی به منتقدان؛ در شرایط صلح به مردم قول‌هایی داده بودیم نه موقعیت جنگیرئیس‌جمهور گفت: برخی می‌گویند چرا نمی‌توانید عین قول‌های خود را عمل کنید ما در شرایط صلح این قول‌ها را داده بودیم بعد وارد جنگ شدیم ما هم آن را آغاز نکردیم آنها جنگ را آغاز کردند که قامت این ملت بزرگ را بشکنند که شکست خوردند.

تهدید عراق به بازنگری روابط با آمریکا در پی حمله به مواضع حزب‌اللهبه گزارش خبرگزاری فرانسه تظاهرات ضد دولتی بی‌سابقه در شهرهای جنوبی عراق عملا تبدیل به تظاهرات ضدآمریکایی شد و معترضان پرچم‌های ایالات متحده را به آتش کشیدند. 🤣🤣🤣 تمام سياستمدران عراقي كه وابسته به رژيم اخوندي هستند رو بايد درست همانطور كه مردم عراق ميخواهند خلع يد كرد و بخاطر جنايت بر عليه بشريت در دادگاهاي مردمي محاكمه كرد. عراق در سيني طلايي توسط دولت بوش تقديم اخوندها شد. حالا دوران جبران اين سياست بغايت اشتباه فرا رسيده.

در زمینه‌های مختلف موضع مشترک داریم/ اروپا باید به تعهدات خود در توافقنامه هسته‌ای عمل کند

درپی ضربه به حزب‌الله عراق؛ ایران می‌گوید هرگز به آمریکایی‌ها در عراق حمله نکرده استدر پی حملات شدید هوایی آمریکا به پایگاه‌های شبه‌نظامیان نزدیک به ایران که چندین کشته از جمله در میان جمهوری اسلامی بدجوری خودشو خراب کرده کسکش ها ریدن به خودشون😂 راست میگە، ایران نبودە، آخوندها و جیرەبگیرهاشون بودند.

سفر ظریف به روسیه و چین در پایان ضرب‌الاجل گام پنجم: برجام در آستانه فروپاشی استمحمدجواد_ظریف چند روز مانده پایان ضرب‌الاجل گام پنجم کاهش تعهدات، به مسکو و پکن سفر کرد و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در دیدار با اوگفت که در صورت عدم بازگشت ایالات متحده به این توافق، برجام در خطر فروپاشی و توافقی است که دیگر وجود ندارد.

ناآرامی در مقابل سفارت آمریکا در بغداد؛ رسانه‌ها از حمله معترضان به ساختمان سفارت خبر می‌دهندصدها نفر در اعتراض به حمله آمریکا به مواضع حشد الشعبی در مقابل سفارت این کشور در بغداد، پایتخت عراق تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمدرضا پورمحمدی در آیین آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران، به تأخیرهای پیش آمده در احداث بزرگراه تبریز- سهند اشاره کرد و گفت: تامین مالی این پروژه از سوی وزارت راه و شهرسازی، با بهانه‌های سطحی معطل مانده و اجرای این پروژه که به صورت مستقیم با زندگی 140 هزار نفر ساکن شهر جدید سهند در ارتباط است، بسیار سهل گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل زیرساخت‌های ارتباطی جزو نیازهای ضروری مردم استان است، افزود: بی‌توجهی به خواست مردم و مانع‌تراشی در مقابل پروژه‌های زیرساختی به هیچ وجه قابل قبول نیست.

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی و تبریز در محل اتصال سه کریدور ترانزیتی قرار گرفته است، افزود: با وجود این موقعیت ویژه، به دلیل تکمیل نشدن زیرساخت‌های ریلی و آزادراهی، تاکنون نتوانسته‌ایم از مزیت ترانزیتی استان استفاده کنیم.

وی با قدردانی از دست‌اندرکاران پروژه راه‌آهن تبریز- میانه و ایستگاه راه‌آهن خاوران، ابراز امیدواری کرد با احداث این ایستگاه تا دهه فجر سال 99 شاهد اتصال خط ریلی از مسیر میانه به تبریز باشیم.

پورمحمدی افزود: امید است با این اهتمام و جدیت در تکمیل شریان‌های ارتباطی، بتوانیم از عقب‌ماندگی تاریخی در حوزه ترانزیتی خارج شده و از مزیت‌های فوق‌العاده استان در این زمینه استفاده کنیم.

وی در ادامه از توجه ویژه دولت به توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در استان قدردانی کرد و گفت: هم‌اکنون یک سوم پروژه‌های آزادراهی و بخش قابل توجهی از بزرگراه‌های کشور در آذربایجان شرقی اجرا می‌شود.

وی در عین حال از برخی مانع‌تراشی‌ها در اجرای پروژه‌های حوزه راه‌سازی در استان انتقاد کرد و گفت: متأسفانه بخشی از بدنه اجرایی راه و شهرسازی و مدیران استانی هنوز حساسیت و ضرورت این مسأله را درک نکرده‌اند و همراهی خوبی با حرکت توسعه استان در این زمینه ندارند.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه اجرای پروژه‌های راه‌سازی و رفع موانع اجرایی آن‌ها وظیفه ذاتی وزارت راه و شهرسازی است، افزود: موضوع راه، از جهات مختلف چه از نظر نقش آن در توسعه اقتصادی و چه از نظر سلامتی و امنیت مردم دارای اهمیت است و نباید پروژه‌های راه‌سازی به خاطر بروکراسی اداری یا عدم همراهی افرادی که به حساسیت موضوع واقف نیستند بلاتکلیف بماند.

پورمحمدی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه‌آهن خاوران تنها یک ماه پس از افتتاح ایستگاه راه‌آهن بستان‌آباد، گفت: این سرعت عمل و جدیت و اهتمام نشان می‌دهد که اگر اراده انجام کار باشد، کار شدنی است.