بریتانیا، دانشمندان و مبتکران را به مهاجرت به این کشور ترغیب می‌کند

دولت بریتانیا نهاد ویژه‌ای برای جذب دانشمندان تاسیس می‌کند

01/07/2020 07:29:00 ب.ظ

دولت بریتانیا نهاد ویژه‌ای برای جذب دانشمندان تاسیس می‌کند

دولت بریتانیا گفته است نهاد ویژه‌ای دولت برای تشویق دانشمندان، محققان و مبتکران برای مهاجرت به این کشور تشکیل می‌دهد.

این ابتکار عمل دولت بریتانیا زمانی صورت می‌گیرد که دولت بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور درصدد بهبود اوضاع اقتصادی کشور به دنبال ماه‌ها قرنطینه به خاطر شیوع ویروس کرونا است.برخی متخصصان و دانشمندان هشدار داده‌اند ابهام و نامعلوم بودن وضعیت (ناشی از برگزیت) می‌تواند منجر به خروج محققان از بریتانیا شود.

توافق اسرائیل و امارات؛ ایران و ترکیه محکوم کردند، بحرین استقبال - BBC News فارسی ظریف در بیروت: کشورها حمایت خود از لبنان را مشروط نکنند مایک پمپئو: بدون هیچ‌ ابهامی اعلام کرده‌ایم اجازه نمی‌دهیم تحریم تسلیحاتی ایران منقضی شود

مهاجرت برای مردم بریتانیا تا چه اندازه مهم است؟دولت بریتانیا همچنین گفته است موانع"غیر ضروری" به منظور ترغیب دانشمندان، محققان و کارآفرینان به کار و تحصیل در این کشور را در بر خواهد داشت.دولت بریتانیا همچنین قرار است ۳۰۰ میلیون پوند برای ارتقای زیرساخت‌های علمی سرمایه‌گذاری کند و نوید حمایت از"مبتکران و ریسک‌پذیران" را داده است.

این طرح شامل طولانی‌تر شدن زمان حضور فارغ التحصیلان خارجی پس از اتمام دوره دکترا است.دولت بریتانیا گفته است از تلاش‌ها برای مقابله با تغییرات آب و هوایی، ساخت داروهای جدید، تقویت امنیت ملی و بهبود خدمات عمومی پشتیبانی خواهد کرد.همچنین یک گروه متخصصان نوآوری برای بررسی چگونگی پشتیبانی دولت از تحقیقات"از مرحله ایده تا تولید محصول" تشکیل خواهد شد.

همچنین دانشجویان خارجی که دکتری خود را از تابستان ۲۰۲۱ به پایان برسانند، می‌توانند به مدت سه سال در بریتانیا زندگی و کار کنند. ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

خبرگزاری آناتولی

خبرگزاری آناتولی

استعفای مدیر منابع انسانی آدیداس در پی ظن به نژادپرستی این مدیرباسابقهکارن پارکین، مدیر منابع انسانی آدیداس در پی شکایت برخی از کارمندان نسبت به سخنان و رفتار نژادپرستانه اش پس از بیش از دو دهه کار در این شرکت، استعفا داد.

دانیال زاده: به یکی از بانک‌ها ۲۴۰ میلیارد بدهکارم/ سال‌ها است در این مملکت خدمت می‌کنمهفتمین جلسه دادگاه اکبر طبری دانیال ‌زاده: *به یکی از بانک‌ها ۲۴۰ میلیارد بدهکارم *سال ۹۰ منزلی را با طبری تهاتر کردم *اصلا طبری را ندیدم *او هیچ کاری برای من نکرده است *سال‌هاست در این مملکت خدمت می‌کنم

تکذیب شائبه واگذاری موزه هنرهای زیبا به ریاست‌جمهوری/ جلوی این اتفاق می‌ایستیم/ نقاشی‌های موزه به طبقات دیگر منتقل شد/ پرونده سرقت هدایای ریاست‌جمهوری در دولت احمد‌ی‌نژاد به ما ارجاع نشدمدیرکل موزه‌ها و اموال منقول فرهنگی و تاریخی وزارت میراث‌ و گردشگری عنوان کرد: با توجه به آنکه در آخرین سال‌ ریاست جمهوری حسن روحانی قرار داریم، فرصت لازم برای مرمت، ایجاد و تعیین یک ساختمان مجزا به موزه هدایای ریاست جمهوری را نداشتیم. از این رو برآن شدیم تا طبقه سوم موزه هنرهای زیبا را به این امر اختصاص دهیم.

شمار مبتلایان به کرونا در روسیه به مرز 650 هزار رسید

آمارسازی به سبک قوه قضاییه؛ به پرونده‌های تحقیق و تفحص یک شبه رسیدگی شد!

موارد روزانه ابتلا به کرونا در آمریکا می‌تواند 'به ۱۰۰ هزار برسد'دکتر آنتونی فاچی مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه بیماری های مسری گفته است که 'متعجب نخواهد شد' اگر موارد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به روزانه ۱۰۰ هزار مورد برسد.