بریتانیا پناهجویان مجردِ مرد را به کشور آفریقایی روآندا می‌فرستد

25/01/1401 03:26:00 ب.ظ

دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه رسما از طرحی خبر داد که بر اساس آن شماری از پناهجویان مجردِ مرد در بریتانیا برای رسیدگی به پرونده‌شان به روآندا فرستاده می‌شوند.

دولت بریتانیا روز پنج‌شنبه رسما از طرحی خبر داد که بر اساس آن شماری از پناهجویان مجردِ مرد در بریتانیا برای رسیدگی به پرونده‌شان به روآندا فرستاده می‌شوند. آن‌ طور که رویترز گزارش کرده، آقای جانسون این موضوع را در یک سخنرانی در منطقه جنوبی کنت مطرح خواهد کرد، جایی که سال گذشته میلادی، هزاران مهاجر با قایق‌های کوچک در سواحل کانال مانش پیاده شدند.

روزنامه تایمز نیز نوشته که هزینه اولیه برپایی مرکز نگهداری پناهجویان که بریتانیا قصد دارد در روآندا راه‌اندازی کند، ۱۲۰ میلیون پوند (۱۵۸ میلیون دلار) خواهد بود.

به گفته یکی از وزرای کابینه بوریس جانسون، تمرکز دولت در این طرح بر مردان جوان و مجردی خواهد بود که خود را به صورت غیرقانونی به بریتانیا می‌رسانند. سایمون هارت، وزیر خارجه ولز، به اسکای نیوز گفته: «این در اصل مربوط به مهاجران اقتصادی مرد است. مسائل زنان و کودکان متفاوت است.»

تشدید اختلافات فرانسه و بریتانیا بر سر مرگ مهاجران در کانال مانش سال گذشته میلادی، بیش از ۲۸ هزار مهاجر و پناهنده از اروپا به بریتانیا رفتند که تنش‌ها میان فرانسه و بریتانیا را افزایش داد. بوریس جانسون با اشاره به غرق‌ شدن ۲۷ پناهجو پیش از رسیدن به بریتانیا قبل از سال نو میلادی، گفته که تعداد افرادی که خود را به بریتانیا می‌سانند به روزانه ۶۰۰ نفر رسیده و می‌تواند تا هزار نفر هم برسد. headtopics.com

برای مذدوج شدن؟

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

بریتانیا پناهجویان را به رواندا می‌فرستد | DW | 14.04.2022دولت بریتانیا تصمیم گرفته که پناهجویان را در زمان بررسی پرونده‌شان، در کشور آفریقایی رواندا نگهداری کند. مقام‌های بریتانیا می‌گویند که این تصمیم برای جلوگیری از سفر مرگبار پناهجویان از طریق کانال مانش، اتخاذ شده است. بوریس جانسون برای جلوگیری از کشته شدن پناهجویان در دریا ، اونها رو می فرسته به رواندا؟؟!! این چه تصمیمی است؟؟! خب بالاخره پناهجو باید اول بره انگلیس تا درخواست پناهندگی بده دیگه!! و بالاخره اول باید از دریا رد بشه دیگه!!

جوان متهم به قتل نماینده پارلمان بریتانیا به حبس ابد محکوم شدبنا به حکم دادگاه جنایی لندن علی حربی علی، ۲۶ ساله امکان بهره‌مندی از آزادی مشروط را در آینده نخواهد داشت. قتل دیوید آمس، نماینده محافظه‌کار مجلس عوام سال گذشته افکار عمومی و فضای سیاسی بریتانیا را تحت تاثیر قرار داده بود. دمش گرم که چنین موجودات نفرت انگیزانگلیسی را به 'دَرَک' واصل کرد.

کارشناس آمریکایی ارزهای دیجیتال به دلیل کمک به کره شمالی به ۶۳ ماه زندان محکوم شدویرجیل گریفیت که در آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی به پایتخت کره شمالی سفر و در آنجا یک سخنرانی با موضوع ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین کرده است، پس از بازگشت به ایالات متحده در نوامبر همان سال دستگیر شد.

به نام توسعه، به کام معدن‌دار؛ اعتراض روستاییان به جایی نرسیدبا این که مردم سه روستای «برز»، «طره» و «کمجان»، از توابع بخش مرکزی شهرستان نطنز در اعتراض به فعالیت معادن اطراف کوه‌های «کرکس» راهپیمایی کردند، فعالیت این معادن از سر گرفته شده است. شهروندخبرنگار

رسوایی «پارتی‌گیت» در بریتانیا؛ جانسون و مدیرانش به دلیل نقض قرنطینه کرونا جریمه شدندمخالفان دولت و حتی برخی از اعضای حزب محافظه‌کار حاکم، از ماه‌ها پیش گفته‌اند که جانسون به دلیل نقض قوانینی که خود در دوران همه‌گیری کرونا وضع کرده بود، باید استعفا دهد.

گاردین: ایران از طریق عراق به روسیه تسلیحات قاچاق می‌کندروزنامه «گاردین» در گزارشی نوشت، روسیه با کمک شبکه قاچاق سلاح ایران، تسلیحات و جنگ‌افزارهای جنگی از عراق دریافت می‌کند.گاردین، دوشنبه 12 آوریل، به نقل از آره چون عراق همسایه روسیه است(: گاردین قبل از گزارش نوشتن به نقشه جغرافیا یا نظر بنداز. کلا این رسانه ها خوراکشان را سرویس‌های جاسوسی تامین می‌کند والا هر خری می‌داند روسیه خود تولید کننده و صادر کننده سلاح است. گاردین: ایران از طریق عراق به روسیه تسلیحات قاچاق می‌کند العربيه_فارسى