بریتانیا, اتحادیه اروپا, محدودۀ سفری شنگن, روادید سفر, ایران

بریتانیا, اتحادیه اروپا

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد بیشتر بخوانید🔽

05/08/2020 06:40:00 ب.ظ

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد بیشتر بخوانید🔽

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از سفر ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد.

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد.درراهنمای منتشرهتوسط وزارت خارجه بریتانیا، از این افراد بازگشته از سفر ایران خواسته خواهد شد تا اطلاعات جزییات سفر و تماس‌های خود (با افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کووید-۱۹) را اطلاع دهند. همچنین این افراد باید ۱۴ روز در قرنطینه فردی باشند.

هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' علی‌اف: ایران به تمامیت ارضی آذربایجان بی‌احترامی می‌کند | DW | 27.09.2021 واکنش رئيس جمهور آذربایجان به رزمایش رزمی ایران در مرز دو کشور

آمار مبتلایان همه گیری کرونا در روزهای اخیر در ایران رو به افزایش گذاشته است و تعداد مجموع قربانیان در این کشور به حدود ۱۸ هزار نفر رسیده است.وزارت خارجه بریتانیا همچنان از اتباع خود خواسته است تا جز در مواقع ضرورت از سفر به ایران پرهیز کنند. این در حالی است که به شهروندان دو تابعیتی ایرانی – بریتانیایی توصیه شده از هرگونه سفر به ایران پرهیز کنند.

بازداشت شهروندان دوم ملیتی همچون نازنین زاغری-رادکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، در سال های اخیر به یکی از موارد اختلاف جدی ایران و بریتانیا تبدیل شده است.پیشتر وزارت خارجه فرانسه نیز روز سه‌شنبه ۴ اوت (۱۴ مرداد) با انتشار بیانیه‌ای ضمن یادآوری مسائل بهداشتی، به طور رسمی به شهروندان خود توصیه کرده بود از سفر به ایران خودداری کنند. headtopics.com

فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی- فرانسوی، از افراد دو تابعیتی است که به رغم مخالفت های فرانسه همچنان در زندان ایران به سر می برد.فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنندبه روز رسانی لیست اتحادیه اروپادر تحولی دیگر اتحادیه اروپا تازه‌ترین فهرست کشورهایی را منتشر کرده است که از نظر این نهاد ورود شهروندان آنان به داخل مرزهای شنگن بلامانع است.

در فهرست جدید نام الجزایر از لیست کشورهای دارای مجوز خط خورده است.اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرده بود که به روزرسانی فهرست خود را بر اساس شواهد تازه و مستندات آماری قابل اتکا که نشان دهنده مهار شیوع شتابان ویروس کرونا در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد، انجام می دهد.

از جمله شاخص‌های اعلام شده برای روزآمدسازی این فهرست، کمتر و یا نزدیک بودن متوسط ابتلای روزانه در مقیاس ۱۰۰ هزار نفر به اتحادیه اروپا طی دو هفته پیش از بررسی اعلام شده است.دو کشور ایران و افغانستان همچنان در این فهرست دیده نمی شود و اتباع ایرانی نیز درصورتیکه در اروپا اقامت نداشته باشند نمی‌توانند وارد مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند و مرزهای اروپا به روی ایران بسته خواهد ماند. امری که برای شهروندان افغانستان نیز مانند ایران صادق است.

سفر «غیر ضروری» اتباع خارجی به اتحادیه اروپا از ۱۷ ماه مارس و به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود. ادامه مطلب: euronews فارسی »

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

مهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

به روز رسانی فهرست اتحادیه اروپا برای سفر به داخل مرزهای شنگن؛ یک کشور از فهرست مجاز خط خورد بیشتر بخوانید:

دانشمند زنی که باروری انسان را برای همیشه تغییر داد - BBC News فارسیکم‌تر کسی میریام منکین دانشمند لقاح مصنوعی (IVF) را می‌شناخت. او اولین کسی بود که توانست تخمک انسان را در آزمایشگاه خارج از بدن بارور کند.

باربد بابایی: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد/ خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ 50 میلیون و برای آمدن به تلویزیون 20 میلیون می‌پردازند!- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimبابایی مجرى تلويزيون: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ ۵۰ میلیون و برای آمدن به تلویزیون ۲۰ میلیون می‌پردازند! الان بحث، بحثِ پول و دیده شدن است بازیگران می‌توانند مجری شوند اگر به رسانه و مخاطب لطمه نزنند

برای حفظ آبروی نظام از رفیقدوست شکایت کردیموکیل احمدی‌نژاد با دروغ دانستن مطالب منتشر شده در کتاب محسن رفیقدوست، تاکید کرد که برای حفظ آبروی نظام از او شکایت کرده‌اند.

اولین «سالنامه مهاجرتی ایران»: استفاده از روش‌ چین برای توجیه فرار مغزها

استرالیا؛ نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن شناگر حمله کردیک نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن در سواحل استرالیا حمله کرد که موجب زخمی شدن این دو زن شد.

خرسندی فعالان بخش گردشگری ترکیه از لغو محدودیتهای آلمان برای اعزام گردشگرفعالان بخش گردشگری استان‌های توریستی ترکیه از کاهش محدودیت‌های کرونایی آلمان برای سفر به این استانها استقبال کردند. - خبرگزاری آناتولی