بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد

05/08/2020 06:40:00 ب.ظ

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد بیشتر بخوانید🔽

بریتانیا, اتحادیه اروپا

بریتانیا برای مسافرانی که از ایران بازمی‌گردند محدودیت وضع کرد بیشتر بخوانید🔽

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از سفر ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد.

دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد.درراهنمای منتشرهتوسط وزارت خارجه بریتانیا، از این افراد بازگشته از سفر ایران خواسته خواهد شد تا اطلاعات جزییات سفر و تماس‌های خود (با افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کووید-۱۹) را اطلاع دهند. همچنین این افراد باید ۱۴ روز در قرنطینه فردی باشند.

آمار مبتلایان همه گیری کرونا در روزهای اخیر در ایران رو به افزایش گذاشته است و تعداد مجموع قربانیان در این کشور به حدود ۱۸ هزار نفر رسیده است.وزارت خارجه بریتانیا همچنان از اتباع خود خواسته است تا جز در مواقع ضرورت از سفر به ایران پرهیز کنند. این در حالی است که به شهروندان دو تابعیتی ایرانی – بریتانیایی توصیه شده از هرگونه سفر به ایران پرهیز کنند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

به روز رسانی فهرست اتحادیه اروپا برای سفر به داخل مرزهای شنگن؛ یک کشور از فهرست مجاز خط خورد بیشتر بخوانید:

دانشمند زنی که باروری انسان را برای همیشه تغییر داد - BBC News فارسیکم‌تر کسی میریام منکین دانشمند لقاح مصنوعی (IVF) را می‌شناخت. او اولین کسی بود که توانست تخمک انسان را در آزمایشگاه خارج از بدن بارور کند.

باربد بابایی: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد/ خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ 50 میلیون و برای آمدن به تلویزیون 20 میلیون می‌پردازند!- اخبار رادیو و تلویزیون - اخبار فرهنگی تسنیم - Tasnimبابایی مجرى تلويزيون: مافیا دست از سرِ موسیقی تلویزیون برنمی‌دارد خوانندگانی که برای خواندن تیتراژ ۵۰ میلیون و برای آمدن به تلویزیون ۲۰ میلیون می‌پردازند! الان بحث، بحثِ پول و دیده شدن است بازیگران می‌توانند مجری شوند اگر به رسانه و مخاطب لطمه نزنند

برای حفظ آبروی نظام از رفیقدوست شکایت کردیموکیل احمدی‌نژاد با دروغ دانستن مطالب منتشر شده در کتاب محسن رفیقدوست، تاکید کرد که برای حفظ آبروی نظام از او شکایت کرده‌اند.

اولین «سالنامه مهاجرتی ایران»: استفاده از روش‌ چین برای توجیه فرار مغزها

استرالیا؛ نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن شناگر حمله کردیک نهنگ مادر برای محافظت از فرزند خود به دو زن در سواحل استرالیا حمله کرد که موجب زخمی شدن این دو زن شد.

خرسندی فعالان بخش گردشگری ترکیه از لغو محدودیتهای آلمان برای اعزام گردشگرفعالان بخش گردشگری استان‌های توریستی ترکیه از کاهش محدودیت‌های کرونایی آلمان برای سفر به این استانها استقبال کردند. - خبرگزاری آناتولی

Aa دولت بریتانیا در بیانیه‌ای که روز ۴ اوت (۱۴ مرداد) منتشر کرده است، برای آن دسته از مسافرانی که از ایران بازمی گردند محدودیت‌هایی را وضع کرد.در آن زمان تنها تعداد کمی از دانشکده‌های پزشکی طراز اول زنان را می‌پذیرفتند و آن‌هایی که این کار را می‌کردند هم سهمیه‌ محدودی برایشان در نظر می‌گرفتند.خبرگزاری تسنیم - مجتبی برزگر: مخاطبین او را با برنامه های گفت‌وگو محور موسیقی در اوایل دهه 1380 می‌شناسند اما او با تئاتر و نمایش پرتگاه سال 1377 به صورت حرفه‌ای وارد عرصه هنری شد، در سال 1379 برای اولین‌بار در سریال"روزهای بیاد ماندنی" شبکه یک سیما نقش فرعی را ایفا کرد و در چندین تله‌فیلم نیز حضور داشت.«سید عادل حیدری» وکیل احمدی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره مطالب منتشر شده در کتاب «محسن رفیق‌دوست» مبنی بر اینکه سفیر انگلیس رئیس‌جمهور شدن احمدی‌نژاد را پیش‌بینی کرده بود، گفت: اکاذیب منتشر شده از سوی آقای رفیق‌دوست به هر خواننده چنین القا می‌کند که انتخابات در ایران به طور کلی عاری از اصالت و صحت است.

در راهنمای منتشره توسط وزارت خارجه بریتانیا، از این افراد بازگشته از سفر ایران خواسته خواهد شد تا اطلاعات جزییات سفر و تماس‌های خود (با افراد مشکوک به ابتلا به بیماری کووید-۱۹) را اطلاع دهند. همچنین این افراد باید ۱۴ روز در قرنطینه فردی باشند. او به عنوان منشی مشغول به کار شد تا به ادامه تحصیل همسرش کمک کند. آمار مبتلایان همه گیری کرونا در روزهای اخیر در ایران رو به افزایش گذاشته است و تعداد مجموع قربانیان در این کشور به حدود ۱۸ هزار نفر رسیده است. مهم‌ترین اثر باربد بابایی در حرفه‌ی بازیگر، فیلم"بی‌خوابی اسب‌ها" است. وزارت خارجه بریتانیا همچنان از اتباع خود خواسته است تا جز در مواقع ضرورت از سفر به ایران پرهیز کنند. او همانجا با گرگوری پینکوس، زیست‌شناس دانشگاه هاروارد آشنا شد. این در حالی است که به شهروندان دو تابعیتی ایرانی – بریتانیایی توصیه شده از هرگونه سفر به ایران پرهیز کنند.

بازداشت شهروندان دوم ملیتی همچون نازنین زاغری-رادکلیف، شهروند ایرانی بریتانیایی، در سال های اخیر به یکی از موارد اختلاف جدی ایران و بریتانیا تبدیل شده است. پینکوس از منکین خواست دو هورمن کلیدی از غده هیپوفیز استخراج و به رحم خرگوش‌های ماده تزریق کند تا تخمک‌گذاری در آن‌ها افزایش یابد. بابایی در برنامه استعدادیابی موسیقی به نام"شب کوک" شبکه نسیم در سال 1394 با استقبال زیادی پخش شد، اجرا کرد و باعث به شهرت رسیدن او در رسانه‌ملی شد. پیشتر وزارت خارجه فرانسه نیز روز سه‌شنبه ۴ اوت (۱۴ مرداد) با انتشار بیانیه‌ای ضمن یادآوری مسائل بهداشتی، به طور رسمی به شهروندان خود توصیه کرده بود از سفر به ایران خودداری کنند. فریبا عادلخواه، شهروند ایرانی- فرانسوی، از افراد دو تابعیتی است که به رغم مخالفت های فرانسه همچنان در زندان ایران به سر می برد. هر سه‌شنبه ساعت ۸ صبح منکین بیرون اتاق عمل در در زیرزمین یک بیمارستان خیریه در بروکلاین، ماساچوست که به زنان با درآمد پایین خدمات ارائه می‌داد، انتظار می‌کشید. فرانسه از اتباعش خواست به ایران سفر نکنند به روز رسانی لیست اتحادیه اروپا در تحولی دیگر اتحادیه اروپا تازه‌ترین فهرست کشورهایی را منتشر کرده است که از نظر این نهاد ورود شهروندان آنان به داخل مرزهای شنگن بلامانع است. باربد بابایی که برای اجرای دوباره برنامه"شب‌کوک"، شبکه نسیم به در بسته مسئولان برای مجوز خورد، با ویژه برنامه ولادت پیامبر اکرم (ص) برای اولین بار مجری برنامه‌ای به نام"ماه‌منیر" شد و 4 شب در این شبکه اجرا داشت. در فهرست جدید نام الجزایر از لیست کشورهای دارای مجوز خط خورده است. خود منکین می‌گوید این تکه‌ها بیشتر اوقات فولیکول‌‌هایی "به اندازه یک فندق کوچک" بودند.

اتحادیه اروپا پیشتر اعلام کرده بود که به روزرسانی فهرست خود را بر اساس شواهد تازه و مستندات آماری قابل اتکا که نشان دهنده مهار شیوع شتابان ویروس کرونا در کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشد، انجام می دهد. از جمله شاخص‌های اعلام شده برای روزآمدسازی این فهرست، کمتر و یا نزدیک بودن متوسط ابتلای روزانه در مقیاس ۱۰۰ هزار نفر به اتحادیه اروپا طی دو هفته پیش از بررسی اعلام شده است. هفته‌ها گذشت و منکین به همین روش ادامه داد:‌ سه‌شنبه‌ها به دنبال تخمک می‌رفت، چهارشنبه‌ها آن‌ها را با اسپرم مخلوط می‌کرد، پنجشنبه‌ها را به دعا کردن می‌گذراند و جمعه‌ها نتیجه را زیر میکروسکوپ بررسی می‌کرد. در"تب‌تاب" تحلیل و نظرِ مهمان در ترازوی دکورِ برنامه تأثیرگذار است و بینندگان با رأی خود صحبت‌های مهمان را تأیید یا رد می‌کنند. دو کشور ایران و افغانستان همچنان در این فهرست دیده نمی شود و اتباع ایرانی نیز درصورتیکه در اروپا اقامت نداشته باشند نمی‌توانند وارد مرزهای کشورهای عضو اتحادیه اروپا شوند و مرزهای اروپا به روی ایران بسته خواهد ماند. امری که برای شهروندان افغانستان نیز مانند ایران صادق است. او طی ۶ سال این کار را ۱۳۸ بار انجام داد. سفر «غیر ضروری» اتباع خارجی به اتحادیه اروپا از ۱۷ ماه مارس و به منظور مبارزه با شیوع ویروس کرونا ممنوع شده بود. برنامه‌ای که از عید قربان روی آنتن رفته و تا عید غدیر روی آنتن خواهد بود.

در لیست مجاز اتحادیه اروپا دوازده کشور استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مراکش، نیوزیلند، رواندا، کره جنوبی، تایلند، تونس و اروگوئه جای دارند. روزی که منکین بعد از گشودن در دستگاه انکوباتور، نام راک را فریاد زد. کشور چین نیز با شرایط ویژه در این فهرست قرار دارد . . "همه به داخل می‌دویدند تا جوان‌ترین نوزاد انسان که به چشم دیده شده را ببینند. به سراغ باربد بابایی این مجری تلویزیون رفتیم و لحظاتی را به گفت‌وگو نشستیم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد: اجرای"عید همدلی" را به خاطر تفاوت‌هایش پذیرفتم * بگذارید از این بازگشت با"عید همدلی" شروع کنیم؛ چطور شد بعد از مدت‌ها با عیدانه‌ای در شبکه دو به تلویزیون برگشتید.