بریتانیا خواستار مشارکت وسیع کشورها در ناوگان دریایی تنگه هرمز شد | DW | 30.08.2019

08/06/1398 08:13:00 ق.ظ

دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا کشورهای دیگر را به مشارکت در ماموریت بین‌المللی تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز فراخواند. قرار است دومینیک راب با همتایان فرانسوی و آلمانی خود درباره بحران ایران گفت‌وگو کند.

دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا کشورهای دیگر را به مشارکت در ماموریت بین‌المللی تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز فراخواند. قرار است دومینیک راب با همتایان فرانسوی و آلمانی خود درباره بحران ایران گفت‌وگو کند. دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرده است که روز جمعه هشتم شهریور (۳۰ اوت) با هایکو...

دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرده است که روز جمعه هشتم شهریور (۳۰ اوت) با هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان و همچنین با ژان ایو لودریان، همتای فرانسوی خود دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد. خبرگزاری رویترز روز ۳۰ اوت با انتشار گزارشی از لندن به اظهارات دومینیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا در ارتباط با بحران ایران پرداخته است.

راب گفته است که از همتایان آلمانی و فرانسوی خود خواهد خواست تا در ماموریت بین‌المللی تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز که تحت فرماندهی آمریکا آغاز شده است، مشارکت کنند. وزیر امور خارجه بریتانیا همچنین از کشورهای دیگر نیز درخواست کرده است که با شرکت وسیع خود در این ناوگان دریایی بین‌المللی امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس و تنگه هرمز را تضمین کنند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید باید یادآور شد که در حال حاضر سه کشور به فراخوان آمریکا مبنی بر مشارکت در این ناوگان دریایی پاسخ مثبت داده‌اند. این ماموریت دریایی روز پنجشنبه ۲۹ اوت با مشارکت بریتانیا، استرالیا و بحرین و تحت فرماندهی ایالات متحده آمریکا آغاز شد. headtopics.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

سه تن در اثر آتش سوزی در یک قایق مسافربری در فیلیپین جان باختندپولیس ساحلی فیلیپین چهارشنبه 28 اوت تایید کرد که سه تن بر اثر آتش‌سوزی در یک قایق مسافربری در سواحل

آغاز ماموریت دریایی آمریکا برای تضمین امنیت کشتیرانی در تنگه هرمز | DW | 29.08.2019ماموریت ناوگان دریایی بین‌المللی با فرماندهی آمریکا در آب‌های خلیج فارس رسما کار خور را آغاز کرد. سه کشور بریتانیا، استرالیا و بحرین نیز در همراهی با آمریکا امنیت و تردد آزاد نفتکش‌ها در تنگه هرمز را تضمین می‌کنند.

هایکو ماس: گشت اروپایی در تنگه هرمز منوط به کاهش تنش باشد | DW | 29.08.2019وزیر خارجه آلمان می‌گوید ماموریت دریایی اتحادیه اروپا در خلیج فارس باید اوضاع را آرام‌تر کند و نتایج نشست جی ۸ را در نظر بگیرد. وزیر دفاع آلمان نیز هر تصمیم را مشروط به این کرده که تلاش‌های دپیلماتیک به خطر نیفتند.

اتهام تجاوز جنسی فرزند ملکه بریتانیا در دادگاه تکرار شدیکی از زنان شاکی در پرونده جفری اپستین، سرمایه‌دار آمریکایی، دوباره اتهام جنسی علیه شاهزاده اندرو، فرزند سوم ملکه بریتانیا را تکرار کرده است. او با آقای اپستین رابطه دوستانه‌ای داشت و ویرجینیا جوفره می‌گوید وقتی زیر سن قانونی بوده شاهزاده اندرو سه بار به او تجاوز کرده است.

مسابقه ماشین‌های پرنده در بریتانیا«ماشین پرنده» پیشتر تنها سوژه فیلم‌های علمی-تخیلی بود ولی چند سالی است که به عنوان یک مسابقه تابستانی بدل شده که هر سال در ساسکس بریتانیا برگزار می‌شود ویدئوی بدون شرح را ببینید🔽

حمله در معابر عمومی و کشته شدن چهار روحانی در دو سال گذشتهدر طول دو سال گذشته، گزارش‌های متعددی از حمله به روحانی‌ها و طلبه‌ها در شهرهای مختلف ایران منتشر شده است. دست‌کم چهار روحانی درپی این حملات، کشته شده‌اند. امام_جمعه_کازرون حمید_درخشنده محمد_خرسند بیشتر بخوانید: