العربية, محاکمه, بریتانیا, بشار اسد, اسما اسد, سوریه

العربية, محاکمه

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند #العربية

14/03/2021 02:58:00 ب.ظ

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند العربية

منابع بریتانیا یی می‌گویند دولت اين كشور احتمالا به دنبال سلب تابعيت از اسماء الاسد همسر رئیس جمهوری

پس از تحقیقات گسترده‌ای که توسط پلیس لندن در ارتباط با نقش اسماء الاسد، همسر بشار اسد در سرکوب مردم سوریه صورت گرفت، اعلام شد که ممکن است او به صورت غیرحضوری به اتهامی همچون تشویق به سرکوب مردم سوریه محاکمه شود.اسماء الاخرس 45 سال پیش در لندن متولد شد و در همین کشور به تحصیل پرداخت. او در سال 2000 با بشار اسد ازدواج کرد. مخالفان سوری می‌گویند او یکی از مشوقان اصلی بشار اسد به بمباران مناطق با بمب‌ها بشکه‌‌ای آتش‌زا در مناطق حما، حلب و دیگر مناطق قیام کرده سوری بوده است. سرکوب بی‌رحمانه رژیم اسد منجر به کشته شدن بیش از 500 هزار نفر شده است. همچنین طی 10سال جنگ و سرکوب بیش از 12 میلیون نفر از خانه‌های خود آواره شدند.

تظاهرات در کرمانشاه، کردکوی، کرج و اصفهان؛ بنر «خامنه‌ای» به آتش کشیده شد ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در شرایط سخت تحریم و جنگ اقتصادی، نقش ستاد جنگ را ایفا کرد/ تامین زندگی و معیشت مردم محور اصلی تصمیم گیری‌ها در ستاد اقتصادی دولت بوده است وزارت اطلاعات: شبکه‌ای از عوامل موساد در غرب ایران دستگیر شدند | DW | 27.07.2021

بشار اسد و همسرش اسمابه گزارش روزنامه بریتانیایی «تایمز» علاوه بر پلیس لندن که تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با سرکوب غیر نظامیان جمع‌آوری کرده است، سازمان ملل متحد نیز حملات ارتش سوریه با اسلحه شیمیایی به مناطق غیرنظامی را یک اقدام تروریستی می‌داند.

بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز رژیم سوریه را یکی از حامیان مهم تروریسم در منطقه و جهان می‌دانند و این رژیم را در فهرست تروریست‌ها قرار دادند.پیوستن به جمع دیکتاتورها وسرکوب‌گران محکوم در بریتانیااگر اسما اسد در بریتانیا به شکلی حضوری یا غیر حضوری دادگاهی و محکوم شود، او به جمع کسانی ملحق خواهد شد که به اتهام استبداد، قتل و سرکوب متهم و توسط دادگستری بریتانیا محکوم شدند. headtopics.com

از جمله کسانی که به محض ورود به بریتانیا بازداشت شد ژنرال پینوشه دیکتاتور سابق شیلی بود. پینوشه در سال 1998 برای معالجه به لندن آمد و در همان سال طی حکمی از دادگاهی در لندن بازداشت شد و بیش از یک سال در حبس خانگی نگه داشته شد تا اینکه سپس دادگاه او را به شیلی بازگرداند تا در كشورش محاکمه شود.

چارلز تیلور، رئیس جمهوری سابق لیبریا که 9 سال پیش توسط دادگاه بین‌المللی لاهه به اتهام کمک و همکاری در ارتکاب جنایات جنگی در سیرالئون محکوم شد، دومین فردی است که حکم 50 سال حبس خود را در بریتانیا سپری می‌کند. در سال 2017 اگنس ریوز تیلور، همسر سابق او نیز در بریتانیا دستگیر شد. اگنس به شکنجه برخی افراد در دورانی که با چارلز بود، متهم است.

اسماء اسد و برخى از زنان نظامى هوادار بشار اسدیکی از اتهاماتی که مخالفان سوری بر اسماء اسد وارد می‌كنند، تشویق دختران سورى به پیوستن به جنگ علیه مخالفان بسیج کردن آنهاست. تصاویر و ویدیوهای زیادی از اسماء مشاهده شده که به اردوگاههای نظامی رفته و با زنانی که در ارتش خدمت می‌کنند، ملاقات کرده و آنها را برای شرکت در جنگ با مخالفان دعوت کرده است.

اخطار قرمز از اینترپلطبق گزارش «تایمز» هنوز مشخص نیست که دادگستری بریتانیا تصمیم به تعقیب اسماء الاسد بگیرد. کما اینکه هنوز مشخص نشده که دادستان عمومی بریتانیا درخواست دادرسی غیرحضوری یا حکم جلب او به دادگاه بریتانیا را صادر کند. به نظر می‌رسد که احضار اسماء اسد و محاکمه او در لندن منتفی است. اما احتمال صدور اخطار قرمز از سوی پلیس بین‌المللی «اینترپل» برای همسر بشار اسد، زیاد است. چنانچه اینترپل علیه او اخطار قرمز صادر کند «بانوی اول سوریه» قادر به سفر به خارج از کشورش نخواهد شد و دستبندهای بازداشت به هر کجا که سفر کند در انتظار او خواهند بود. headtopics.com

وزارت دفاع ملی افغانستان از کشته‌شدن 187 طالب خبر داد شناور پوتین در اختیار فرمانده نیروی دریایی ایران دادستانی سوئد کیفرخواست حمید نوری، متهم کشتارهای ۶۷ را صادر کرد | DW | 27.07.2021 ادامه مطلب: العربیہ فارسی »

روایت تسنیم از پشت‌پرده اغتشاشات الیگودرز/ پاسخ قاطع مردم به پروژه کشته‌سازی ضدانقلاب/ سناریوی آشوبگران چگونه خنثی شد؟+ فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید

محاکمه در تهران، اعتراض در لندن؛ بریتانیا: اتهام تازه نازنین زاغری بی‌اساس استدومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه و همزمان با برگزاری دادگاه نازنین زاغری-رتکلیف در تهران ضمن «بی‌اساس» توصیف کردن اتهام تازه این شهروند ایرانی- بریتانیا یی، این اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند. هیچ چیز به اندازه دیدن یک رابطه دوستانه،عاشقانه و صادقانه،جمهوری اسلامی رو زجر نمیده.چون خسته ست از اینکه پول داده تا براش ادای عاشق ها رو پیارن . چون در حسرت یک عشق بلاعوض و حقیقی مونده.چون همه چیز داشته جز محبت واقعی دیگران رو.پول داده و هر چیزی خواسته خریده،بجز قلب انسانها رو. همه میدونه هم سازمان اطلاعات انگلیس ام‌ای‌۶ و سازمان اطلاعات ایران نازنین زاغری جاسوس انگلیس بوده در این هیچ شکی نیست هر‌ کس سوال داره از بوریس جانسون سوال کنه کامل توضیح میده لطفا به ملکه .. بگویید با همان سحری که دیو جمهوری اسلامی را از چراغ جادو بیرون آورد و به جان مردم ایران انداخت، آن را به چراغ جادو برگرداند تا هم مردم خودش به زندگی نرمال برگردنند و هم ملت ایران. ما با نه_به_جمهوری_اسلامی ادامه می دهیم

محاکمه پلیس متهم به قتل زن جوان؛ جنایتی که بریتانیا را تکان دادزن جوان بریتانیا یی روز سوم مارس شب‌هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید.

نازنین زاغری دوباره محاکمه شد؛ ابراز تاسف عفو بین‌الملل: تاخیر بیشتر در آزادی یعنی فشار بیشترصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ۴۳ ساله جمهوری اسلامی رو به باج گیری در برابر آزادی گروگان ها عادت دادید،انتظار دارید دست برداره ؟؟؟ آخی این جاسوسه وطن فروش که کارش راه دارو رو برای ایرانیان بسته، چون خودش بچه داره بیگانه بیشرف ها دولت انگلیس با قربانی کردن یک خانواده میخواهد پولهای بلوکه شده را در فردای آزادی زاغری در دادگاهی در لندن بدلیل زندانی شدن غیر عادلانه و غیر قانونی، بالا بکشد نظیر دادگاههای آمریکا که پولهای بلوکه شده را به خانواده‌های گروگان و کشته شده داد نتیجه حکومت و درایت خامنه‌ای!

گردشگر فرانسوی بازداشت شده در ایران به اتهام جاسوسی محاکمه شدبه گفته وکیل این گردشگر فرانسوی، او همچنین به دلیل طرح این سوال در مدیا که چرا حجاب در ایران «اجباری» است ولی در سایر کشورهای اسلامی «اختیاری»، به تبلیغ علیه نظام متهم شده است. نوش جان تون وقتی چهل سال با این حکومت تروریست لاس میزنید الان جای هیچ اعتراضی نیست حقشه

محاکمه دولت بلژیک به اتهام کم‌کاری در حفظ محیط زیست | DW | 16.03.2021ده‌ها هزار نفر از شهروندان بلژیک از سیاست زیست محیطی دولت خود و تلاش ناکافی آن برای دستیابی به اهداف تعیین شده در توافق پاریس به دادگاه شکایت کردند. دادرسی این شکایت در دادگاهی در بروکسل آغاز شد.