بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند

14/03/2021 02:58:00 ب.ظ

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند #العربية

العربية, محاکمه

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند العربية

منابع بریتانیا یی می‌گویند دولت اين كشور احتمالا به دنبال سلب تابعيت از اسماء الاسد همسر رئیس جمهوری

پس از تحقیقات گسترده‌ای که توسط پلیس لندن در ارتباط با نقش اسماء الاسد، همسر بشار اسد در سرکوب مردم سوریه صورت گرفت، اعلام شد که ممکن است او به صورت غیرحضوری به اتهامی همچون تشویق به سرکوب مردم سوریه محاکمه شود.اسماء الاخرس 45 سال پیش در لندن متولد شد و در همین کشور به تحصیل پرداخت. او در سال 2000 با بشار اسد ازدواج کرد. مخالفان سوری می‌گویند او یکی از مشوقان اصلی بشار اسد به بمباران مناطق با بمب‌ها بشکه‌‌ای آتش‌زا در مناطق حما، حلب و دیگر مناطق قیام کرده سوری بوده است. سرکوب بی‌رحمانه رژیم اسد منجر به کشته شدن بیش از 500 هزار نفر شده است. همچنین طی 10سال جنگ و سرکوب بیش از 12 میلیون نفر از خانه‌های خود آواره شدند.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

محاکمه در تهران، اعتراض در لندن؛ بریتانیا: اتهام تازه نازنین زاغری بی‌اساس استدومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه و همزمان با برگزاری دادگاه نازنین زاغری-رتکلیف در تهران ضمن «بی‌اساس» توصیف کردن اتهام تازه این شهروند ایرانی- بریتانیا یی، این اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند. هیچ چیز به اندازه دیدن یک رابطه دوستانه،عاشقانه و صادقانه،جمهوری اسلامی رو زجر نمیده.چون خسته ست از اینکه پول داده تا براش ادای عاشق ها رو پیارن . چون در حسرت یک عشق بلاعوض و حقیقی مونده.چون همه چیز داشته جز محبت واقعی دیگران رو.پول داده و هر چیزی خواسته خریده،بجز قلب انسانها رو. همه میدونه هم سازمان اطلاعات انگلیس ام‌ای‌۶ و سازمان اطلاعات ایران نازنین زاغری جاسوس انگلیس بوده در این هیچ شکی نیست هر‌ کس سوال داره از بوریس جانسون سوال کنه کامل توضیح میده لطفا به ملکه .. بگویید با همان سحری که دیو جمهوری اسلامی را از چراغ جادو بیرون آورد و به جان مردم ایران انداخت، آن را به چراغ جادو برگرداند تا هم مردم خودش به زندگی نرمال برگردنند و هم ملت ایران. ما با نه_به_جمهوری_اسلامی ادامه می دهیم

محاکمه پلیس متهم به قتل زن جوان؛ جنایتی که بریتانیا را تکان دادزن جوان بریتانیا یی روز سوم مارس شب‌هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید.

نازنین زاغری دوباره محاکمه شد؛ ابراز تاسف عفو بین‌الملل: تاخیر بیشتر در آزادی یعنی فشار بیشترصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ۴۳ ساله جمهوری اسلامی رو به باج گیری در برابر آزادی گروگان ها عادت دادید،انتظار دارید دست برداره ؟؟؟ آخی این جاسوسه وطن فروش که کارش راه دارو رو برای ایرانیان بسته، چون خودش بچه داره بیگانه بیشرف ها دولت انگلیس با قربانی کردن یک خانواده میخواهد پولهای بلوکه شده را در فردای آزادی زاغری در دادگاهی در لندن بدلیل زندانی شدن غیر عادلانه و غیر قانونی، بالا بکشد نظیر دادگاههای آمریکا که پولهای بلوکه شده را به خانواده‌های گروگان و کشته شده داد نتیجه حکومت و درایت خامنه‌ای!

گردشگر فرانسوی بازداشت شده در ایران به اتهام جاسوسی محاکمه شدبه گفته وکیل این گردشگر فرانسوی، او همچنین به دلیل طرح این سوال در مدیا که چرا حجاب در ایران «اجباری» است ولی در سایر کشورهای اسلامی «اختیاری»، به تبلیغ علیه نظام متهم شده است. نوش جان تون وقتی چهل سال با این حکومت تروریست لاس میزنید الان جای هیچ اعتراضی نیست حقشه

محاکمه دولت بلژیک به اتهام کم‌کاری در حفظ محیط زیست | DW | 16.03.2021ده‌ها هزار نفر از شهروندان بلژیک از سیاست زیست محیطی دولت خود و تلاش ناکافی آن برای دستیابی به اهداف تعیین شده در توافق پاریس به دادگاه شکایت کردند. دادرسی این شکایت در دادگاهی در بروکسل آغاز شد.

سوریه و محاكمه وى به صورت غيابى است.حجت کرمانی، وکیل وکیل خانم زاغری-رتکلیف روز یکشنبه از برگزاری آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهام‌ تازه این شهروند ایرانی-بریتانیایی مبنی بر «فعالیت تبلیغی علیه نظام» خبر داد.ناپدید شدن سارا اورارد در رسانه‌های بریتانیا بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد؛ این ماجرا سپس با دستگیری و بازداشت شدن یکی از نیروهای پلیس پایتخت به اتهام دست داشتن در این جنایت ابعاد گسترده‌‌تری پیدا کرد.March 14, 2021 روز یکشنبه، ۱۷ اسفند، حجت کرمانی، وکیل نازنین زاغری رتکلیف به رسانه‌های ایران خبر داد که موکلش پس از پنج سال حبس از زندان «آزاد شد».

پس از تحقیقات گسترده‌ای که توسط پلیس لندن در ارتباط با نقش اسماء الاسد، همسر بشار اسد در سرکوب مردم سوریه صورت گرفت، اعلام شد که ممکن است او به صورت غیرحضوری به اتهامی همچون تشویق به سرکوب مردم سوریه محاکمه شود. اسماء الاخرس 45 سال پیش در لندن متولد شد و در همین کشور به تحصیل پرداخت. این در حالی است که محکومیت ۵ ساله خانم زاغری-رتکلیف با سپری شدن کامل دوران زندان روز یکشنبه گذشته ۱۷ اسفند (۷ مارس) به پایان رسیده بود. او در سال 2000 با بشار اسد ازدواج کرد. این مامور پلیس تا پیش از حضور در جلسه دادگاه کیفری که روز سه‌شنبه برگزار می‌شود تحت بازداشت موقت قرار گرفته است. مخالفان سوری می‌گویند او یکی از مشوقان اصلی بشار اسد به بمباران مناطق با بمب‌ها بشکه‌‌ای آتش‌زا در مناطق حما، حلب و دیگر مناطق قیام کرده سوری بوده است. آقای راب همزمان خواستار آزادی فوری خانم زاغری-رتکلیف و بازگشت او به جمع خانواده‌اش در بریتانیا شد. سرکوب بی‌رحمانه رژیم اسد منجر به کشته شدن بیش از 500 هزار نفر شده است. محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران تائید کرده در مقاطعی با مقامات بریتانیا درباره پرداخت پول در ازای آزادی یک بریتانیایی ایرانی تبار گفت‌و‌گو داشته است.

همچنین طی 10سال جنگ و سرکوب بیش از 12 میلیون نفر از خانه‌های خود آواره شدند. صدور حکم آزادی نازنین زاغری پس از ۵ سال؛ دادگاه جدید هفته آینده برگزار می‌شود نازنین زاغری- رتکلیف، کارمند بنیاد تامسون رویترز، فروردین سال ۱۳۹۵ و به هنگام بازگشت از سفری خانوادگی به تهران بازداشت شد و سپس در دادگاه انقلاب به اتهام جاسوسی و تلاش برای براندازی محاکمه و به پنج سال زندان محکوم شد؛ اتهام‌هایی که او همواره آنها را رد کرده است. برخی از زنان و شهروندان لندنی قصد داشتند روز شنبه برای یادبود سارا اورارد مراسمی ویژه برپا کنند اما یک قاضی دیوان عالی به دلیل محدودیت‌های مرتبط با همه‌گیری ویروس کرونا با آن مخالفت کرد و برپایی چنین تجمعی را غیرقانونی خواند. بشار اسد و همسرش اسما به گزارش روزنامه بریتانیایی «تایمز» علاوه بر پلیس لندن که تحقیقات گسترده‌ای در رابطه با سرکوب غیر نظامیان جمع‌آوری کرده است، سازمان ملل متحد نیز حملات ارتش سوریه با اسلحه شیمیایی به مناطق غیرنظامی را یک اقدام تروریستی می‌داند. بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز رژیم سوریه را یکی از حامیان مهم تروریسم در منطقه و جهان می‌دانند و این رژیم را در فهرست تروریست‌ها قرار دادند. این در حالیست که ایران به دفعات تاکید کرده که پرونده خانم زاغری ارتباطی با طلب این کشور از بریتانیا ندارد. پیوستن به جمع دیکتاتورها وسرکوب‌گران محکوم در بریتانیا اگر اسما اسد در بریتانیا به شکلی حضوری یا غیر حضوری دادگاهی و محکوم شود، او به جمع کسانی ملحق خواهد شد که به اتهام استبداد، قتل و سرکوب متهم و توسط دادگستری بریتانیا محکوم شدند.. از جمله کسانی که به محض ورود به بریتانیا بازداشت شد ژنرال پینوشه دیکتاتور سابق شیلی بود.

پینوشه در سال 1998 برای معالجه به لندن آمد و در همان سال طی حکمی از دادگاهی در لندن بازداشت شد و بیش از یک سال در حبس خانگی نگه داشته شد تا اینکه سپس دادگاه او را به شیلی بازگرداند تا در كشورش محاکمه شود. چارلز تیلور، رئیس جمهوری سابق لیبریا که 9 سال پیش توسط دادگاه بین‌المللی لاهه به اتهام کمک و همکاری در ارتکاب جنایات جنگی در سیرالئون محکوم شد، دومین فردی است که حکم 50 سال حبس خود را در بریتانیا سپری می‌کند. در سال 2017 اگنس ریوز تیلور، همسر سابق او نیز در بریتانیا دستگیر شد. اگنس به شکنجه برخی افراد در دورانی که با چارلز بود، متهم است. اسماء اسد و برخى از زنان نظامى هوادار بشار اسد یکی از اتهاماتی که مخالفان سوری بر اسماء اسد وارد می‌كنند، تشویق دختران سورى به پیوستن به جنگ علیه مخالفان بسیج کردن آنهاست.

تصاویر و ویدیوهای زیادی از اسماء مشاهده شده که به اردوگاههای نظامی رفته و با زنانی که در ارتش خدمت می‌کنند، ملاقات کرده و آنها را برای شرکت در جنگ با مخالفان دعوت کرده است. اخطار قرمز از اینترپل طبق گزارش «تایمز» هنوز مشخص نیست که دادگستری بریتانیا تصمیم به تعقیب اسماء الاسد بگیرد. کما اینکه هنوز مشخص نشده که دادستان عمومی بریتانیا درخواست دادرسی غیرحضوری یا حکم جلب او به دادگاه بریتانیا را صادر کند. به نظر می‌رسد که احضار اسماء اسد و محاکمه او در لندن منتفی است. اما احتمال صدور اخطار قرمز از سوی پلیس بین‌المللی «اینترپل» برای همسر بشار اسد، زیاد است.

چنانچه اینترپل علیه او اخطار قرمز صادر کند «بانوی اول سوریه» قادر به سفر به خارج از کشورش نخواهد شد و دستبندهای بازداشت به هر کجا که سفر کند در انتظار او خواهند بود. برچسب‌ها .