بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 76 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 51%

بریتانیا محاکمه همسر اسد و سلب تابعیت او را بررسی می‌کند العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

پس از تحقیقات گسترده‌ای که توسط پلیس لندن در ارتباط با نقش اسماء الاسد، همسر بشار اسد در سرکوب مردم سوریه صورت گرفت، اعلام شد که ممکن است او به صورت غیرحضوری به اتهامی همچون تشویق به سرکوب مردم سوریه محاکمه شود.

اسماء الاخرس 45 سال پیش در لندن متولد شد و در همین کشور به تحصیل پرداخت. او در سال 2000 با بشار اسد ازدواج کرد. مخالفان سوری می‌گویند او یکی از مشوقان اصلی بشار اسد به بمباران مناطق با بمب‌ها بشکه‌‌ای آتش‌زا در مناطق حما، حلب و دیگر مناطق قیام کرده سوری بوده است. سرکوب بی‌رحمانه رژیم اسد منجر به کشته شدن بیش از 500 هزار نفر شده است. همچنین طی 10سال جنگ و سرکوب بیش از 12 میلیون نفر از خانه‌های خود آواره شدند.

بریتانیا و ایالات متحده آمریکا نیز رژیم سوریه را یکی از حامیان مهم تروریسم در منطقه و جهان می‌دانند و این رژیم را در فهرست تروریست‌ها قرار دادند.اگر اسما اسد در بریتانیا به شکلی حضوری یا غیر حضوری دادگاهی و محکوم شود، او به جمع کسانی ملحق خواهد شد که به اتهام استبداد، قتل و سرکوب متهم و توسط دادگستری بریتانیا محکوم شدند.

از جمله کسانی که به محض ورود به بریتانیا بازداشت شد ژنرال پینوشه دیکتاتور سابق شیلی بود. پینوشه در سال 1998 برای معالجه به لندن آمد و در همان سال طی حکمی از دادگاهی در لندن بازداشت شد و بیش از یک سال در حبس خانگی نگه داشته شد تا اینکه سپس دادگاه او را به شیلی بازگرداند تا در كشورش محاکمه شود. چارلز تیلور، رئیس جمهوری سابق لیبریا که 9 سال پیش توسط دادگاه بین‌المللی لاهه به اتهام کمک و همکاری در ارتکاب جنایات جنگی در سیرالئون محکوم شد، دومین فردی است که حکم 50 سال حبس خود را در بریتانیا سپری می‌کند. در سال 2017 اگنس ریوز تیلور، همسر سابق او نیز در بریتانیا دستگیر شد. اگنس به شکنجه برخی افراد در دورانی که با چارلز بود، متهم است.یکی از اتهاماتی که مخالفان سوری بر اسماء اسد وارد می‌كنند، تشویق دختران سورى به پیوستن به جنگ علیه مخالفان بسیج کردن آنهاست.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

محاکمه در تهران، اعتراض در لندن؛ بریتانیا: اتهام تازه نازنین زاغری بی‌اساس استدومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه و همزمان با برگزاری دادگاه نازنین زاغری-رتکلیف در تهران ضمن «بی‌اساس» توصیف کردن اتهام تازه این شهروند ایرانی-بریتانیایی، این اقدام ایران را غیرقابل قبول خواند. هیچ چیز به اندازه دیدن یک رابطه دوستانه،عاشقانه و صادقانه،جمهوری اسلامی رو زجر نمیده.چون خسته ست از اینکه پول داده تا براش ادای عاشق ها رو پیارن . چون در حسرت یک عشق بلاعوض و حقیقی مونده.چون همه چیز داشته جز محبت واقعی دیگران رو.پول داده و هر چیزی خواسته خریده،بجز قلب انسانها رو. همه میدونه هم سازمان اطلاعات انگلیس ام‌ای‌۶ و سازمان اطلاعات ایران نازنین زاغری جاسوس انگلیس بوده در این هیچ شکی نیست هر‌ کس سوال داره از بوریس جانسون سوال کنه کامل توضیح میده لطفا به ملکه .. بگویید با همان سحری که دیو جمهوری اسلامی را از چراغ جادو بیرون آورد و به جان مردم ایران انداخت، آن را به چراغ جادو برگرداند تا هم مردم خودش به زندگی نرمال برگردنند و هم ملت ایران. ما با نه_به_جمهوری_اسلامی ادامه می دهیم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محاکمه پلیس متهم به قتل زن جوان؛ جنایتی که بریتانیا را تکان دادزن جوان بریتانیایی روز سوم مارس شب‌هنگام از آپارتمان یکی از دوستانش به قصد بازگشت به منزل خارج شد اما هرگز به مقصد نرسید.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نازنین زاغری دوباره محاکمه شد؛ ابراز تاسف عفو بین‌الملل: تاخیر بیشتر در آزادی یعنی فشار بیشترصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ۴۳ ساله جمهوری اسلامی رو به باج گیری در برابر آزادی گروگان ها عادت دادید،انتظار دارید دست برداره ؟؟؟ آخی این جاسوسه وطن فروش که کارش راه دارو رو برای ایرانیان بسته، چون خودش بچه داره بیگانه بیشرف ها دولت انگلیس با قربانی کردن یک خانواده میخواهد پولهای بلوکه شده را در فردای آزادی زاغری در دادگاهی در لندن بدلیل زندانی شدن غیر عادلانه و غیر قانونی، بالا بکشد نظیر دادگاههای آمریکا که پولهای بلوکه شده را به خانواده‌های گروگان و کشته شده داد نتیجه حکومت و درایت خامنه‌ای!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

گردشگر فرانسوی بازداشت شده در ایران به اتهام جاسوسی محاکمه شدبه گفته وکیل این گردشگر فرانسوی، او همچنین به دلیل طرح این سوال در مدیا که چرا حجاب در ایران «اجباری» است ولی در سایر کشورهای اسلامی «اختیاری»، به تبلیغ علیه نظام متهم شده است. نوش جان تون وقتی چهل سال با این حکومت تروریست لاس میزنید الان جای هیچ اعتراضی نیست حقشه
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

محاکمه دولت بلژیک به اتهام کم‌کاری در حفظ محیط زیست | DW | 16.03.2021ده‌ها هزار نفر از شهروندان بلژیک از سیاست زیست محیطی دولت خود و تلاش ناکافی آن برای دستیابی به اهداف تعیین شده در توافق پاریس به دادگاه شکایت کردند. دادرسی این شکایت در دادگاهی در بروکسل آغاز شد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »