افغانستان, بریتانیا, ناتو, جنگ در افغانستان

افغانستان, بریتانیا

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند جزئیات بیشتر🔽

14/04/2021 10:05:00 ق.ظ

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند جزئیات بیشتر🔽

رسانه‌های بریتانیا یی روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

رسانه‌های بریتانیایی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.این تصمیم در پی خروج برنامه‌ریزی شده‌ی نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه سپتامبر سال جاری گرفته شده است.روزنامه تایمز به نقل از منابع خود نوشته است بریتانیا برنامه‌هایی را برای تحویل آکادمی نظامی در کابل، جایی که نیروهایش برای آموزش سربازان افغان به دولت افغانستان کمک می‌کنند، تنظیم کرده است.

سی‌ان‌ان: طالبان یک مترجم نیروهای آمریکایی را سر بریدند دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 آرتین ایران‌نژاد در سردشت به خاک سپرده شد

در حال حاضر حدود ۷۵۰ سرباز بریتانیایی در افغانستان حضور دارند. مقامات بریتانیایی گفته‌اند نیروهای ارتش این کشور در افغانستان به لحاظ پایگاه و زیرساخت‌ها عمدتا متکی به آمریکا هستند و بدون حضور ایالات متحده، با مشکل مواجه خواهند شد.خبر خروج نیروهای بریتانیایی در حالی به رسانه‌ها درز کرده است که روز گذشته نشریه واشنگتن پست آمریکا

گزارش کرده بودجو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی تمامی نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند و این تصمیم را رسما امروز چهارشنبه اعلام خواهد کرد.جو بایدن قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند headtopics.com

همزمان طالبان تهدید کرده است که شرکت این گروه در نشست‌های مربوط به جنگ در این کشور، منوط به خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.نعیم وردک، سخنگوی طالبان، روز گذشته در توییتی نوشت: «تا وقتی‌که همه نیروهای خارجی از کشور ما خارج نشوند، امارت اسلامی افغانستان در هیچ کنفرانسی که درباره افغانستان در آن تصمیم‌گیری می‌شود شرکت نخواهد کرد.»

طالبان پیش از این گفته بود که چنانچه تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان عضو ناتو خاک افغانستان را ترک نکنند، حملات خود را به این نیروها از سر خواهد گرفت.مقامات آمریکایی و طالبان در ۱۰ اسفند سال گذشته در دوحه، پایتخت قطر، توافقنامه‌ای را برای پایان دادن به درگیری‌های نوزده ساله در افغانستان امضا کردند که مطابق مفاد آن آمریکا و ناتو تمام سربازانشان را ظرف ۱۴ ماه از افغانستان خارج خواهند کرد.

این در حالی است که ناظران نسبت به عواقب خروج زودهنگام نیروهای خارجی از افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند. ادامه مطلب: euronews فارسی »

سیل کم‌سابقه در ژنگژو چین؛ در سه روز به اندازه یک سال باران بارید

وقوع سیل کم‌سابقه در شهر ژنگژو در استان هنان چین دستکم ۱۲ کشته برجا گذاشته است. ارتش برای کمک به ناحیه اعزام شده و نیروهای امدادرسان تا کنون ۲۰۰ هزار نفر را از شهر تخلیه کرده‌اند.

تمامی تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر در صحت کامل هستندروابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر: *هیچ گونه آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر در اثر زلزله امروز گناوه وارد نشده است *همچنین در روند انجام فعالیت‌های جاری نیروگاه نیز خللی رخ نداده است *نیروگاه بوشهر در برابر شدیدترین زلزله‌های محتمل در کشور و منطقه ایمن است هنون گاویه که شیر نداد و ماشاالله به شاشش خدا را شکر

تمامی ۳۱ استان کشور، از حیث شیوع شاخص های بیماری در مسیر تنزل و کاهش قرار گرفتندبابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شاخص های موج چهارم بیماری کرونا در کشور در مسیر تنزل و کاهش و شرایط کنترل قرار گرفته است؛ گفت: بایستی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و تسریع در روند واکسیناسیون بتوانیم بیماری منحوس کرونا را در کشور کنترل و مهار کنیم. همه واکسن زدن چی شد یکدفعه !! شاخص شما نمیدونم چیه ولی تو شهر ما مراجعه، بستری، و مرگ ومیر بالاست و دراوج، فقط قرمز رو کردین نارنجی!

لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گرددرئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه: لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گردد

آلمان تا سه ماه دیگر نیروهایش را از افغانستان خارج می کندسخنگوی دولت آلمان گفت این کشور به عنوان یکی از متحدان کشورهای ناتو نیروهایش را از افغانستان تا چهارم ژوئیه خارج خواهد کرد. خوبه حالانوبت شغال هارسیدازبلاداسلامی خارج شوندولی بایستی ملت های مسلمان ازخواب اصحاب کهف بیدارشوندومتحد شوندوعلیه متجاوزان به اسلام وامت اسلام بپاخیزندودفترحکایت فرعون زمان راببدند وبه زباله دان تاریخ بسپارند.