بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند

14/04/2021 10:05:00 ق.ظ

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند جزئیات بیشتر🔽

افغانستان, بریتانیا

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند جزئیات بیشتر🔽

رسانه‌های بریتانیا یی روز سه‌شنبه ۲۲ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

رسانه‌های بریتانیایی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.این تصمیم در پی خروج برنامه‌ریزی شده‌ی نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه سپتامبر سال جاری گرفته شده است.روزنامه تایمز به نقل از منابع خود نوشته است بریتانیا برنامه‌هایی را برای تحویل آکادمی نظامی در کابل، جایی که نیروهایش برای آموزش سربازان افغان به دولت افغانستان کمک می‌کنند، تنظیم کرده است.

در حال حاضر حدود ۷۵۰ سرباز بریتانیایی در افغانستان حضور دارند. مقامات بریتانیایی گفته‌اند نیروهای ارتش این کشور در افغانستان به لحاظ پایگاه و زیرساخت‌ها عمدتا متکی به آمریکا هستند و بدون حضور ایالات متحده، با مشکل مواجه خواهند شد.خبر خروج نیروهای بریتانیایی در حالی به رسانه‌ها درز کرده است که روز گذشته نشریه واشنگتن پست آمریکا

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

سیزدهمین روز اعتراضات در ایران؛ بازداشت خبرنگاری که مراسم خاکسپاری مهسا امینی را گزارش کرده بود

همزمان با تداوم اعتراضات خیابانی، شمار افراد و صاحبان کسب و کاری که به شیوه‌های مختلف از جمله از مسیر لینکدین آمادگی خود را برای برگزاری اعتصابی سراسری اعلام می‌کنند نیز رو به افزایش است ادامه مطلب >>

تمامی تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر در صحت کامل هستندروابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر: *هیچ گونه آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر در اثر زلزله امروز گناوه وارد نشده است *همچنین در روند انجام فعالیت‌های جاری نیروگاه نیز خللی رخ نداده است *نیروگاه بوشهر در برابر شدیدترین زلزله‌های محتمل در کشور و منطقه ایمن است هنون گاویه که شیر نداد و ماشاالله به شاشش خدا را شکر

تمامی ۳۱ استان کشور، از حیث شیوع شاخص های بیماری در مسیر تنزل و کاهش قرار گرفتندبابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شاخص های موج چهارم بیماری کرونا در کشور در مسیر تنزل و کاهش و شرایط کنترل قرار گرفته است؛ گفت: بایستی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و تسریع در روند واکسیناسیون بتوانیم بیماری منحوس کرونا را در کشور کنترل و مهار کنیم. همه واکسن زدن چی شد یکدفعه !! شاخص شما نمیدونم چیه ولی تو شهر ما مراجعه، بستری، و مرگ ومیر بالاست و دراوج، فقط قرمز رو کردین نارنجی!

لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گرددرئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه: لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گردد

آلمان تا سه ماه دیگر نیروهایش را از افغانستان خارج می کندسخنگوی دولت آلمان گفت این کشور به عنوان یکی از متحدان کشورهای ناتو نیروهایش را از افغانستان تا چهارم ژوئیه خارج خواهد کرد. خوبه حالانوبت شغال هارسیدازبلاداسلامی خارج شوندولی بایستی ملت های مسلمان ازخواب اصحاب کهف بیدارشوندومتحد شوندوعلیه متجاوزان به اسلام وامت اسلام بپاخیزندودفترحکایت فرعون زمان راببدند وبه زباله دان تاریخ بسپارند.

Aa رسانه‌های بریتانیایی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.به گزارش ایسنا، زمین لرزه ۵.به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، بابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در نشست امروز قرارگاه که با حضور نمایندگان دستگاههای اجرایی در محل وزارت کشور و به ریاست دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی برگزار شد با اشاره به اینکه خوشبختانه با همراهی مردم عزیز کشورمان و زحمات دستگاههای عضو ستاد ملی و قرارگاه عملیاتی و بویژه کادر درمان کشور در حال عبور از موج چهارم بیماری کرونا هستیم؛ گفت: طبق گزارش وزارت بهداشت، تمامی ۳۱ استان کشور به لحاظ شاخص های وضعیت بیماری در شرایط نزولی و کاهشی و  کنترل و مهار قرار دارند و با شیب کاهش ابتلا مواجه هستند.به گزارش ایلنا،‌ سید ابراهیم رئیسی، امروز دوشنبه در جلسه شورای عالی قوه قضائیه اظهار کرد: لغو تمامی تحریم‌ها و راستی آزمایی آن، مطالبه ملی است و این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گردد.

این تصمیم در پی خروج برنامه‌ریزی شده‌ی نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه سپتامبر سال جاری گرفته شده است. روزنامه تایمز به نقل از منابع خود نوشته است بریتانیا برنامه‌هایی را برای تحویل آکادمی نظامی در کابل، جایی که نیروهایش برای آموزش سربازان افغان به دولت افغانستان کمک می‌کنند، تنظیم کرده است. این زلزله در استانهای فارس و خوزستان نیز احساس شده است و تاکنون حدود ده روستا در مرکز وقوع زلزله دچار خساراتی شدند. در حال حاضر حدود ۷۵۰ سرباز بریتانیایی در افغانستان حضور دارند. معاون وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت هایش به موضوع واردات واکسن اشاره کرد و گفت: از مجموع ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن رسیده به وزارت بهداشت، حدود یک میلیون و هشتصد و هشتاد و دو هزار دوز تاکنون برای گروههای هدف و پرخطر جامعه تزریق شده است. مقامات بریتانیایی گفته‌اند نیروهای ارتش این کشور در افغانستان به لحاظ پایگاه و زیرساخت‌ها عمدتا متکی به آمریکا هستند و بدون حضور ایالات متحده، با مشکل مواجه خواهند شد. قابل ذکر است نیروگاه بوشهر بر اساس استانداردها و ضوابط بین المللی طراحی و احداث شده و در برابر شدیدترین زلزله های محتمل در کشور و منطقه ایمن است. خبر خروج نیروهای بریتانیایی در حالی به رسانه‌ها درز کرده است که روز گذشته نشریه واشنگتن پست آمریکا گزارش کرده بود جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی تمامی نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند و این تصمیم را رسما امروز چهارشنبه اعلام خواهد کرد..

جو بایدن قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر همه نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند همزمان طالبان تهدید کرده است که شرکت این گروه در نشست‌های مربوط به جنگ در این کشور، منوط به خروج نیروهای خارجی از افغانستان است. دین پرست با اشاره به اینکه ناقضان قرنطینه از حداقل ۲۰ کیلومتر و بعضا تا ۱۷۰۰ کیلومتر هم مسافرت کرده اند؛ گفت: بی توجهی به این امر می تواند زمینه چرخه بیماری را در شرایط کنونی فراهم سازد. نعیم وردک، سخنگوی طالبان، روز گذشته در توییتی نوشت: «تا وقتی‌که همه نیروهای خارجی از کشور ما خارج نشوند، امارت اسلامی افغانستان در هیچ کنفرانسی که درباره افغانستان در آن تصمیم‌گیری می‌شود شرکت نخواهد کرد.» طالبان پیش از این گفته بود که چنانچه تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان عضو ناتو خاک افغانستان را ترک نکنند، حملات خود را به این نیروها از سر خواهد گرفت. مقامات آمریکایی و طالبان در ۱۰ اسفند سال گذشته در دوحه، پایتخت قطر، توافقنامه‌ای را برای پایان دادن به درگیری‌های نوزده ساله در افغانستان امضا کردند که مطابق مفاد آن آمریکا و ناتو تمام سربازانشان را ظرف ۱۴ ماه از افغانستان خارج خواهند کرد. دین پرست در این ارتباط اظهار داشت، طبق مصوبه امروز قرارگاه عملیاتی مقرر شد، تعلل مسئولین ذیربط دستگاه های اجرایی (در سطوح ملی و استانی) و همچنین آزمایشگاههایی که نسبت اتصال به  سامانه مدیریت مراجعین و یا بارگذاری نتایج آزمایشات تست کووید ۱۹ در سامانه وزارت بهداشت اقدام ننموده اند ، طی مکاتبه ای از سوی قرارگاه، به بالاترین مقام دستگاه اجرایی ذیربط منعکس و برای آخرین بار صرفا یک  فرجه یک هفته ای برای اجرای مصوبات تعیین و در پایان مهلت ابلاغی، مسئولین دستگاههای تعلل کننده به  مراجعه قضایی و نظارتی ذیربط معرفی خواهند شد. این در حالی است که ناظران نسبت به عواقب خروج زودهنگام نیروهای خارجی از افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند.

پیشتر ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو، نیز نسبت به خروج زودهنگام از افغانستان هشدار داده بود. در حال حاضر حدود ۲۵۰۰ نظامی آمریکایی و ۷ هزار نیروی بین‌المللی که عمدتا عضو ناتو هستند در افغانستان حضور دارند. وی در این خصوص گفت: تاکنون ۸۹ دستگاه از مجموع ۱۹۰ دستگاه مورد خطاب این سازمان گزارشات خود را را به سازمان اداری و استخدامی اعلام کرده اند که طبق گزارش این دستگاهها ۷۸ درصد کارکنان این دستگاهها امکان دسترسی به خدمات دورکاری در زمان حضور در منزل داشته اند. .