بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 59%

بریتانیا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج می‌کند جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رسانه‌های بریتانیایی روز سه‌شنبه ۲۴ فروردین (۱۳ آوریل) گزارش کرده‌اند که این کشور قصد دارد تقریبا تمامی نیروهایش را از افغانستان خارج کند.

روزنامه تایمز به نقل از منابع خود نوشته است بریتانیا برنامه‌هایی را برای تحویل آکادمی نظامی در کابل، جایی که نیروهایش برای آموزش سربازان افغان به دولت افغانستان کمک می‌کنند، تنظیم کرده است. جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، قصد دارد تا ۱۱ سپتامبر سال جاری میلادی تمامی نیروهای آمریکایی را از افغانستان خارج ‌کند و این تصمیم را رسما امروز چهارشنبه اعلام خواهد کرد.همزمان طالبان تهدید کرده است که شرکت این گروه در نشست‌های مربوط به جنگ در این کشور، منوط به خروج نیروهای خارجی از افغانستان است.

طالبان پیش از این گفته بود که چنانچه تا اول ماه مه نیروهای آمریکایی و دیگر نظامیان عضو ناتو خاک افغانستان را ترک نکنند، حملات خود را به این نیروها از سر خواهد گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

تمامی تاسیسات، تجهیزات و ساختمان‌های نیروگاه اتمی بوشهر در صحت کامل هستندروابط عمومی نیروگاه اتمی بوشهر: *هیچ گونه آسیبی به نیروگاه اتمی بوشهر در اثر زلزله امروز گناوه وارد نشده است *همچنین در روند انجام فعالیت‌های جاری نیروگاه نیز خللی رخ نداده است *نیروگاه بوشهر در برابر شدیدترین زلزله‌های محتمل در کشور و منطقه ایمن است هنون گاویه که شیر نداد و ماشاالله به شاشش خدا را شکر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

تمامی ۳۱ استان کشور، از حیث شیوع شاخص های بیماری در مسیر تنزل و کاهش قرار گرفتندبابک دین پرست معاون اقتصادی وزیر کشور و دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه شاخص های موج چهارم بیماری کرونا در کشور در مسیر تنزل و کاهش و شرایط کنترل قرار گرفته است؛ گفت: بایستی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و تسریع در روند واکسیناسیون بتوانیم بیماری منحوس کرونا را در کشور کنترل و مهار کنیم. همه واکسن زدن چی شد یکدفعه !! شاخص شما نمیدونم چیه ولی تو شهر ما مراجعه، بستری، و مرگ ومیر بالاست و دراوج، فقط قرمز رو کردین نارنجی!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گرددرئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه: لغو تمامی تحریم‌ها و راستی‌آزمایی آن، مطالبه ملی است/ این مطالبه ملی نباید دستاویز دعواهای سیاسی گردد
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

آلمان تا سه ماه دیگر نیروهایش را از افغانستان خارج می کندسخنگوی دولت آلمان گفت این کشور به عنوان یکی از متحدان کشورهای ناتو نیروهایش را از افغانستان تا چهارم ژوئیه خارج خواهد کرد. خوبه حالانوبت شغال هارسیدازبلاداسلامی خارج شوندولی بایستی ملت های مسلمان ازخواب اصحاب کهف بیدارشوندومتحد شوندوعلیه متجاوزان به اسلام وامت اسلام بپاخیزندودفترحکایت فرعون زمان راببدند وبه زباله دان تاریخ بسپارند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »