بریتانیا: روسیه در پی به قدرت رساندن مهره خود در اوکراین است

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 63 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«یوگنی مورایف، نماینده سابق مجلس اوکراین به عنوان نامزد بالقوه برای رهبری این کشور دیده شده است»، اما او تنها نیست زیرا سرویس‌های اطلاعاتی روسیه «با بسیاری از سیاستمداران پیشین اوکراین در پیوند هستند».

دستگاه دیپلماسی بریتانیا از سرگئی آربوزوف، معاون اول نخست وزیر اوکراین از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۴ و پس از آن نخست وزیر موقت این کشور، آندری کلوئیف، رئیس دفتر رئیس جمهوری پیشین ویکتور یانوکوویچ، ولودیمیر سیوکوویچ، معاون پیشین شورای امنیت ملی و دفاع اوکراین یا حتی میکولا آزاروف، نخست وزیر اوکراین از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۴ نام برده است.

طبق اطلاعات ما، دولت روسیه در پی به قدرت رساندن یک رهبر طرفدار خود در کیف است و در نظر دارد به اوکراین حمله و آن را اشغال کند.ایالات متحده آمریکا این «توطئه» را «به شدت نگران‌کننده» خوانده است. امیلی هورن سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت: «این نوع توطئه عمیقا نگران‌کننده است. مردم اوکراین حق حاکمیت دارند و باید آینده خود را تعیین کنند و ما در کنار شرکای منتخب دموکراتیک خود در اوکراین هستیم.

اتهامات بریتانیا تنها چند ساعت پس از توافق سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه با همتای بریتانیایی‌اش، بن والاس، برای دیدار با یکدیگر در مسکو مطرح شده است. یک منبع در وزارت دفاع بریتانیا روز شنبه گفت هدف از این نشست دوجانبه که نخستین دیدار از سال ۲۰۱۳ خواهد بود، «بررسی همه راه‌ها برای دستیابی به ثبات و حل و فصل بحران اوکراین» است.روسیه در سال ۲۰۱۴ شبه جزیره کریمه در جنوب اوکراین را به خاک خود الحاق کرد.

از سوی دیگر دریاسالار کی آخیم شوئنباخ، فرمانده نیروی دریایی ارتش آلمان به دلیل اظهارات جنجالی اخیرش درباره اوکراین مجبور به استفعا شد. او این پیش‌بینی را که روسیه در اشغال همسایه غربی‌اش اوکراین است، رد کرده و آن را «بی‌منطق» خوانده بود. او گفته بود که اوکراین هرگز نخواهد توانست کریمه را از روسیه پس بگیرد. وی همچنین گفته بود پوتین به دنبال اشغال اوکراین نیست و تنها سزاوار احترام است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

اوکراین جز خاک روسیه است وباید به روسیه ملحق شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازداشت فعالان حقوق زنان در کابل به دست طالبان در پی اعتراض به حجاب اجباریطالبان تعدادی از فعالان حقوق زنان در کابل را با یورش به خانه‌های آن‌ها پس از ضرب و شتم بازداشت کرده‌اند. لعنت بر شما. خوب کاری کرده اند این تهمت است به طلبان دروغ است
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا در مقابل حمله نظامی احتمالی روسیه به اوکراین چه برنامه‌ای دارد؟هرچند مقام‌های آمریکایی و ناتو به دفعات تاکید کرده‌اند که در صورت مداخله نظامی روسیه در اوکراین، تقابل نظامی با مسکو نخواهند داشت اما به نظر می‌رسد دست واشنگتن چندان هم برای این منظور خالی نیست و می‌تواند از برنامه‌های جایگزین استفاده کند. دعا و توکل به خدا چون آمریکادر سوریه هیچ برنامه ای نداشت درضمیمه کردن کریمه برنامه ای نداشت درفروختن اس۴۰۰به ترکیه برنامه ای نداشت درعراق هیچ برنامه ای نداشت درانهدام آرامکوهیچ برنامه ای نداشت در نفوذ نرم ایران در مدیترانه برنامه ای ندارد در قدرت گرفتن روسیه چین برنامه امریکابی برنامه ترین کشور چرب كردن و سپس قمبل
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاوروف در دیدار با بلینکن: روسیه قصدی برای حمله به اوکراین نداردوزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش برنامه ندارد به اوکراین حمله کند و مسئولیت تنش‌های شدت گرفته در مرز خود با اوکراین را متوجه کشورهای غربی دانست. بر جمال پوتین و آل پوتین صلوات
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناتو و انگلیس عامل اصلی تحریک روسیه/ هدف اصلی ولادیمیر پوتین در اوکراین چیست؟ناتو و انگلیس عامل اصلی تحریک روسیه/ هدف اصلی ولادیمیر پوتین در اوکراین چیست؟ یک اندیشکده آمریکایی می‌گوید روسیه در تلاش برای توقف توسعه ناتو است، نه اینکه مناطق جدیدی را به قلمروی خود اضافه کند. گزارش کامل را در مشرق بخوانید:
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا روسیه را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده در اوکراین متهم کردبریتانیا روز دوشنبه دوم بهمن کرملین را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده روسیه در اوکراین متهم کرد. روسیه اما این اتهام را رد کرده است. اوه! حالا که ترامپ رفته، برکسیتی‌‌ها ناچار شده‌اند مسولیت کودتای «سوم اسفند» اوکراین را بپذیرند!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »