بریتانیا روش درمانی پیشگیرانه آسترازنکا برای مقابله با کووید۱۹ را تایید کرد

26/12/1400 05:30 ب.ظ

بریتانیا روش درمانی پیشگیرانه آسترازنکا برای مقابله با کووید۱۹ را تایید کرد جزئیات بیشتر🔽

این روش درمانی برای پیش‌گیری از ابتلا به بیماری کووید از سوی ارائه دهندگان آن به افرادی دارای سیستم ایمنی ضعیف یا سابقه عوارض جانبی شدید نسبت به واکسن‌های کرونا توصیه شده است. رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از نهاد تنظیم کننده دارویی بریتانیا این روش درمانی را گامی بزرگ در مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید۱۹ دانسته که میزان ابتلا به آن در سطح جهان رو به افزایش است.

آژانس تنظیم کننده مقررات دارو و محصولات بهداشتی در بریتانیا روز پنجشنبه گفت تصمیم در خصوص اعطای تاییدیه برای روش درمانی «ایو‌وشلد» Evusheld توسط نهاد مشاوره علمی مستقل دولت اتخاذ شده است.

سازمان جهانی بهداشت به تازگی ضمن هشدار به کشورها برای مراقبت بیشتر در برابر همه‌گیری کووید۱۹ از افزایش موارد ابتلا به این بیماری در سطح جهان خبر داد و تاکید کرده است که این روند می‌تواند از در پیش بودن یک مشکل بسیار بزرگ‌تر حکایت داشته باشد.

اگرچه ۸۵ درصد از بریتانیایی‌های بالای ۱۲ سال همانند بسیاری از شهروندان دیگر کشورها با دو دوز واکسینه شده‌اند، اما برخی از افراد با سیستم ضعیف ایمنی یا کسانی که سابقه واکنش‌های نامطلوب شدید به واکسن دارند ممکن است به یک گزینه جایگزین برای پیشگیری از ابتلا به بیماری نیاز داشته باشند. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

انگلیس: بدهی تاریخی خود به ایران را تسویه کردیموزیر خارجه انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور 'بدهی‌ تاریخی‌' خود به ایران را تسویه و آزادی دو زندانی دوتابیعتی در ایران را تایید کرد. 'بدهى تاريخى' كم لطفى است، دولت فخيمه انگليس بيش از ابن به كشور و ملت ما خيانت كرده و به سبب اين خيانت نسل اندر نسل به ايران و ايرانى بدهكار است!نازنین_زاغری

'پاسپورت نازنین زاغری به او برگردانده شد' | DW | 15.03.2022به گفته یک نماینده مجلس بریتانیا، نازنین زاغری پاسپورتش را پس گرفته است. مقامات ایران هنوز این خبر را تایید نکرده‌اند.

آرین آشوری: پدرم تا لحظه آخر، خروج از ایران را باور نداشتشامگاه چهارشنبه رسانه‌های دولتی عمان گزارش دادند که نازنین زاغری رتکلیف و انوشه آشوری، دو فرد دوتابعیتی «برای آماده شدن برای بازگشت به بریتانیا» با پرواز نیروی هوایی سلطنتی... خرید محمد رضا شاه بعد از 46 سال جمهوری طلبان را از بند ارتجاع سرخ و سیاه ازاد کرد، این پول توسط آقازاده ها به بانک های انگلیسی برمیگردد،بلند بگو زنده باد پادشاهان وطن ساز ایران جاوید به پدرت بگو خرید محمد رضا شاه نجات شماهارا خرید اما گلوله های گوادلوپ باز به مغز ایرانیان میخورد، باز طرف جمهوری را بگیرید نه 2580 سال شاهنشاهان کورش بزرگ را

خانواده مراد طاهباز دولت بریتانیا را به «خیانت» متهم کرددر پی آزاد نشدن مراد طاهباز، زندانی سه‌تابعیتی محیط زیستی، همزمان با آزادی نازنین زاغری و انوشه آشوری، خانواده او دولت بریتانیا را به «خیانت» متهم کردند. سه تابعیت ؟ عشق مثلثی و مربعی و ... دیده بودیم ، ملیت سه گانه ندیده بودیم انگار این بدبخت واقعا کاره ای نبوده ک کسی دنبالش نیس

رسانه‌های آمریکایی: روسیه از چین درخواست کمک تسلیحاتی کرده استچین ادعاهای واشنگتن مبنی بر درخواست مسکو از پکن برای گرفتن کمک‌های نظامی را تکذیب کرد.سفارت چین در لندن، سه‌شنبه 15 مارس، به «رویترز» گفت که گفته‌های

تدابیر جدید کاخ سفید برای رفع تبعیض جنسیتی در دستمزد کارکنان دولتتدابیر جدید کاخ سفید برای رفع تبعیض جنسیتی در دستمزد کارکنان دولت دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، برای پایان بخشیدن به شکاف جنسیتی در دستمزد کارکنان دولت فدرال و شرکت‌های مقاطعه‌کاری طرف معامله با دولت، تدابیر جدیدی اعلام کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

نهاد وضع کننده مقررات دارویی در بریتانیا روش درمان بیماری کووید۱۹ مبتنی بر آنتی‌بادی را که شرکت آسترازنکا ارائه کرده برای پیش‌گیری از عفونت در بزرگسالان با پاسخ ایمنی ضعیف مورد تایید قرار داد.

رویترز با انتشار گزارشی در این خصوص به نقل از نهاد تنظیم کننده دارویی بریتانیا این روش درمانی را گامی بزرگ در مبارزه با بیماری همه‌گیر کووید۱۹ دانسته که میزان ابتلا به آن در سطح جهان رو به افزایش است.

آژانس تنظیم کننده مقررات دارو و محصولات بهداشتی در بریتانیا روز پنجشنبه گفت تصمیم در خصوص اعطای تاییدیه برای روش درمانی «ایو‌وشلد» Evusheld توسط نهاد مشاوره علمی مستقل دولت اتخاذ شده است.

سازمان جهانی بهداشت به تازگی ضمن هشدار به کشورها برای مراقبت بیشتر در برابر همه‌گیری کووید۱۹ از افزایش موارد ابتلا به این بیماری در سطح جهان خبر داد و تاکید کرده است که این روند می‌تواند از در پیش بودن یک مشکل بسیار بزرگ‌تر حکایت داشته باشد.

اگرچه ۸۵ درصد از بریتانیایی‌های بالای ۱۲ سال همانند بسیاری از شهروندان دیگر کشورها با دو دوز واکسینه شده‌اند، اما برخی از افراد با سیستم ضعیف ایمنی یا کسانی که سابقه واکنش‌های نامطلوب شدید به واکسن دارند ممکن است به یک گزینه جایگزین برای پیشگیری از ابتلا به بیماری نیاز داشته باشند.

جون راین، رئیس آژانس تنظیم کننده مقررات دارو و محصولات بهداشتی در بریتانیا در این خصوص می‌گوید: «در حالی که واکسن‌های کووید-۱۹ همچنان خط اول دفاع در برابر این بیماری هستند، اما یافته‌های ما نشان می‌دهد که بدن برخی از افراد ممکن است به اندازه کافی به این واکسن‌ها پاسخ ندهد.»

واکسن‌ها برای تولید آنتی‌بادی‌های هدفمند و سلول‌های مقاوم در برابر عفونت به یک سیستم ایمنی دست‌نخورده و قوی متکی هستند، اما روش درمانی «ایو‌وشلد» مبتنی بر آنتی بادی‌های مونوکلونال و با اثرگذاری طولانی مدت است که برای ماه‌ها در بدن باقی می‌ماند تا در صورت بروز عفونت، ویروس را مهار کند.

بنا به تایید آژانس تنظیم کننده مقررات دارو و محصولات بهداشتی در بریتانیا، این روش درمانی در کارآزمایی‌ها موفق ظاهر شده است.

بر این اساس گفته می‌شود که روش پیشگریانه درمان با پادتن‌های مونوکلونال که آسترازنکا مجوز بهره‌بر داری از آن را از یک دانشگاه آمریکایی دریافت کرده خطر ابتلا به شکل علائم دار بیماری کووید-۱۹ را تا ۷۷ درصد کاهش می‌دهد.

آژانس تنظیم کننده مقررات دارو و محصولات بهداشتیِ بریتانیا همچنین تایید کرده است که این روش درمانی افراد را دست کم برای مدت شش ماه پس از دریافت تک دوز دارو در برابر بیماری محافظت می‌کند.

یافته‌های کارآزمایی همچنین نشان می‌دهد که اگر روش درمانی «ایو‌وشلد» ظرف یک هفته پس از اولین علائم بیماری تجویز شود از پیشرفت بیماری جلوگیری می‌کند و جان افراد را نجات می‌دهد.