بریتانیا در نامه‌ای به شورای امنیت سازمان ملل خواهان آزادی نفتکش خود شد

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

بریتانیا در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواهان آزادی نفتکش توقیف‌شده استینا ایمپرو از سوی ایران شده و هم‌زمان اتاق کشتیرانی بریتانیا اقدام ایران را 'نقض آشکار قوانین بین‌المللی' خوانده است. ایران گفته است که این نفتکش به دلیل 'رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی' توقیف شده است.

پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.بریتانیا در نامه‌ای به رئیس شورای امنیت سازمان ملل متحد، خواهان آزادی نفتکش توقیف‌شده استینا ایمپرو از سوی ایران شده و هم‌زمان اتاق کشتیرانی بریتانیا اقدام ایران را"نقض آشکار قوانین بین‌المللی" خوانده است.

جاناتان الن، معاون نماینده دائم بریتانیا در سازمان ملل متحد، در نامه به گوستاوو مزاکوادرا ولاسکوئز، ریاست دوره‌ای شورای امنیت، ادعای ایران را که این نفتکش سعی داشته از مسیر خروج وارد تنگه هرمز شود و به پیام‌های هشدار پاسخ نداده رد کرده است.ایران که مقام‌های جمهوری اسلامی مطرح کرده‌اند، وجود ندارد. بریتانیا بار دیگر در این نامه تکرار کرده که نفتکش بریتانیایی هنگام تماس قایق‌های ایرانی و توقیف، در آب‌های عمان بوده و گفته است که ایران در هر صورت اجازه نداشته که راه نفتکش استینا ایمپرو را سد کند و مانع عبور آن شود.

در این نامه بریتانیا تاکید کرده که به دنبال تقابل با ایران نیست، اما در عین حال"تهدید کشتیرانی" در آب‌های بین‌المللی را"غیر قابل قبول و بشدت تنش‌زا" خوانده است. نمایندگی بریتانیا در سازمان ملل متحد از ریاست شورای امنیت سازمان ملل خواسته تا این نامه را در میان اعضای شورا پخش کند و اطلاع داده است که یک نسخه هم به دبیر کل سازمان ملل ارسال شده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک نفت‌کش متعلق به لیبریا به سمت ایران تغییر مسیر دادیک نفت‌کش متعلق به لیبریا به سمت سواحل ایران تغییر مسیر داده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

ظریف: بولتون تلاش می‌کند زهرش را در تنش بریتانیا با ایران بریزدمحمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید را متهم کرده است که قصد دارد بریتانیا را در تنش با ایران به مخمصه بیندازد و گرفتار کند. بریتانیا در واکنش به توقیف نفتکش خود از سوی سپاه پاسداران با لحنی تند به ایران هشدار داده اما گفته که تلاش می‌کند به شیوه دیپلماتیک موضوع را حل و فصل کند. Venom دیوس عوضی قیافت شبیحه قورباغس اینو بدون اسمت تو تاریخ جزو انگلهای میکروبی نوشته خواهد شد آیا توجیه از این مسخره تر بود که بگویند دلیل بازداشت نفتکش انگلیس تصادف با یک قایق ماهیگیری بود، برای همین این بدبخت قاطی کرده و به پرت و پلا گفتن افتاده
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا: به دلیل تهدیدها نیروهای نظامی بیشتری به خلیج اعزام می‌کنیموزارت دفاع بریتانیا روز یکشنبه 21 ژوئیه 2019 اعلام کرد، نیروهای نظامی بیشتری برای خلیج اعزام خواهد این خلیج ھم خلیج آمریکا و بریتانیا شد۔۔۔۔ خلیج‌ها زیادن کدوم خلیج؟ خلیج فارس
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تصویر ورود نیروهای ایرانی به نفتکش بریتانیانیروهای سپاه پاسداران روز جمعه (۱۹ ژوئیه) وارد نفتکش بریتانیایی 'استینا ایمپرو' شدند. ایران گفته است این نفتکش را به خاطر آنچه رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی خواند، در تنگه هرمز توقیف کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

بریتانیا در نامه‌ای به شورای امنیت: استیلای ایران بر نفتکش «غیرقانونی» استبریتانیا در نامه‌ای به شورای امنیت: استیلای ایران بر نفتکش «غیرقانونی» است تحریم‌های دیپلماتیک و اقتصادی بریتانیا همراه با بلوکه شدن دارایی‌های ایران
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

نامه انگلیس به شورای امنیت سازمان ملل درپی توقیف نفت‌کش این کشور توسط ایراننامه انگلیس به شورای امنیت سازمان ملل درپی توقیف نفت‌کش این کشور توسط ایران هیئت انگلیس در سازمان ملل در نامه‌ای به شورای امنیت، توقیف نفت‌کش انگلیسی توسط ایران را «ایجاد یک مداخله غیرقانونی» خواند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »