برگزاری اولین جلسه دادگاه گردشگر فرانسوی؛ «قاضی به مبادله اشاره کرد»

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سعید دهقان، وکیل گردشگر فرانسوی، پس از برگزاری اولین دادگاه موکل خود توئیت کرد که «موضع قاضی از همان ابتدای جلسه «معلوم بود» و «با استفاده از واژه مبادله، تکلیف را هم معلوم کردند».

سعید دهقان، یکی از وکلای بنجامین بریر، روز پنج‌شنبه ۳۰ دی‌ از برگزاری نخستین جلسه محاکمه گردشگر فرانسوی در شعبه سوم دادگاه انقلاب اسلامی مشهد خبر داد.در بازداشت نیروهای امنیتی جمهوری اسلامیآقای بریر امروز در حالی‌که به دلیل ادامه اعتصاب غذای یک‌ماهه خود دچار ضعف شدید جسمی شده بود، در دادگاه انقلاب مشهد حاضر شد.

حکومت ایران در سال‌های گذشته، برخی از شهروندان خارجی و ایرانی‌های دوتابعیتی را به اتهام‌های گوناگون از جمله «جاسوسی، همکاری با نهادهای امنیتی خارجی و یا اقدام علیه نظام» بازداشت و تعدادی از آن‌ها را با زندانیان وابسته به جمهوری اسلامی در خارج مبادله کرده است. همچنین بر اساس توئیت این وکیل دادگستری، جلسه رسیدگی به اتهامات گردشگر فرانسوی ابتدا قرار بود در شعبه «چهار» دادگاه انقلاب اسلامی مشهد برگزار شود اما درست «پیش از شروع جلسه» شعبه دادگاه را به «سه» تغییر دادند.

بنجامین بریر ۳۶ ساله که اردیبهشت ۱۳۹۹ با یک خودروی ون به ایران سفر کرده بود، پس از آن که «یک پهپاد» را در دشت‌های نزدیک مرز ایران و ترکمنستان به پرواز درآورد، بازداشت شد. دستگاه قضایی ایران او را به اتهام عکس‌برداری از مناطق ممنوعه به جاسوسی و اقدام علیه امنیت ملی متهم کرده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

کدوم دادگاه؟ تاتر سپاه رو ۴۳ ساله اسمشو گذاشتن دادگاه! مسخره تر از سیستم قضایی ج اسلامی در دنیا وجود نداره!

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یک خبرنگار حوزه اقتصادی از سوی جمهوری اسلامی به بیش از سه سال زندان محکوم شدامیرعباس آذرم‌وند که خبرنگار حوزه‌ اقتصادی در برخی از رسانه های داخل ایران بود،‌ از سوی دادگاه انقلاب تهران به حداقل سه سال و هفت سال زندان محکوم شد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بلینکن: خروج از برجام یکی از بدترین تصمیم‌های آمریکا بودوزیر خارجه آمریکا در گفت‌وگویی خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای را یکی از بدترین تصمیمات سیاست خارجی آمریکا خواند. کدام تصمیم امریکادرمورد نحوه برخورد باایران درست بوده که بلینکن تصمیم کشورش بخروج از برجام را اشتباه اعلام کرده است.؟ترامپ برای خشنودی لابی اسراییل و عربستان لازم بود امریکا را هم آتش میزد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

میراسماعیلی: چرا باید هم از خارج سیلی بخوریم، هم از داخل؟رییس فدراسیون جودو گفت: چرا کمیته ملی المپیک ۵۰ درصد بودجه ما را کاهش داده است؟ چرا باید هم از بیگانگان سیلی بخوریم، هم از داخلی‌ها؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بازگشت مهدی تاج پس از ۱۶ ماه سکوت؛ از او چه سوالاتی بپرسیم؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آزادی «افشار محب» از زندان اردبیل پس از یک ماه بازداشت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کلاهبرداری از دانش‌آموزان و معلمان از طریق سامانه «شاد»
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »