برگزاری نشست بحران اوکراین و تحولات خاورمیانه با حضور وزیر خارجه روسیه

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چهارمین نشست بررسی بحران اوکراین با حضور «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه و سفرای خارجی مقیم مسکو برگزار شد.

وزیر خارجه روسیه در ابتدای جلسه ضمن مروری بر سابقه جنگ اوکراین، آخرین مواضع کشورش در قبال این بحران و چگونگی خاتمه آن را بیان کرد.

در این جلسه، حوادث خاورمیانه نیز مورد بررسی قرار گرفت و برخی سفرای حاضر ضمن صحبت درباره بحران اوکراین، به تحولات جاری در منطقه خاورمیانه نیز اشاره کردند. براساس اعلام سفارت ایران در روسیه، در این بخش، تحولات جنگ غزه، ادامه جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین، سیاست غرب در حمایت از رژیم اسرائیل و حمله اخیر این رژیم به بخش کنسولی سفارت کشورمان در دمشق طرح شد.

سفیر سوریه در مسکو در این نشست با اشاره به حمله به سفارت جمهوری اسلامی ایران، اسرائیل را تنها دولتی خواند که به هیچکدام از اصول و قواعد بین المللی پایبند و پاسخگو نیست.براساس این گزارش، نشست دیپلماتیک اوکراین، اصلی ترین برنامه دوره ای وزیر خارجه روسیه با سفرای مقیم است که طی آن مهمترین تحولات روز مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رایزنی وزیر خارجه ایرلند با مقام‌های فلسطین، اردن و مصر درباره غزهوزیر امور خارجه ایرلند طی تماس تلفنی با نخست وزیر جدید فلسطین و همتایان اردنی و مصری خود، درباره آخرین تحولات جنگ غزه و بحران انسانی در این باریکه گفت‌وگو کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بلینکن در پاریس: با همکاری اروپا هرگونه ارسال سلاح به روسیه را غیرممکن می‌کنیمحضور وزیر خارجه آمریکا در فرانسه و تاکید بر ادامه حمایت جهانی از اوکراین
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر خارجه آمریکا در راه اروپا؛ اوکراین، غزه، ناتو و مذاکرات تجاری در دستور کار قرار دارندآنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، این هفته در ماموریتی دیپلماتیک با هدف انجام مذاکرات گسترده درباره تحولات اوکراین، غزه و هائیتی به فرانسه و بلژیک می‌رود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

لاوروف: مکرون به دنبال رضایت آمریکاست، نه فرانسوی‌هاوزیر امور خارجه روسیه گفت: مکرون رئیس‌جمهوری فرانسه با سخن از احتمال اعزام نیرو به اوکراین به دنبال راضی کردن آمریکا است و نه منافع ملی فرانسه.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

ایتالیا: ورود ناتو به اوکراین خطر جنگ جهانی سوم را در پی داردآنتونیو تاجانی وزیر خارجه ایتالیا هشدار داد که اعزام نیروی نظامی ناتو به اوکراین و آغاز جنگ با روسیه خطر وقوع جنگ جهانی سوم را در پی دارد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

تاکید اوکراین به هند برای تجدیدنظر درباره روابط با روسیهوزیر خارجه اوکراین به هند تاکید کرد تا در کنار کی‌یف بماند و گفت، روابط نزدیک دهلی با روسیه بر اساس میراث شوروی است که در حال نابودی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »