برگزاری کنفرانس ایران‌شناسی در دانشگاه آزاد برلین | DW | 15.09.2019

24/06/1398 04:38 ب.ظ

انجمن اروپایی ایران‌شناسی با برگزاری نهمین نشست خود در دانشگاه آزاد برلین به بررسی موضوعات مختلف درباره ایران پرداخت. فرزانه میلانی یکی از سخنرانان این نشست نگاهی به ادبیات فارسی و کارهای شیرین نشاط داشت.

انجمن اروپایی ایران‌شناسی با برگزاری نهمین نشست خود در دانشگاه آزاد برلین به بررسی موضوعات مختلف درباره ایران پرداخت. فرزانه میلانی یکی از سخنرانان این نشست نگاهی به ادبیات فارسی و کارهای شیرین نشاط داشت. میلانی در جمع شرکت‌کنندگان نهمین دور از کنفرانس"انجمن اروپایی ایران‌شناسی" درباره شیرین نشاط، هنرمند برجسته ایرانی- آمریکایی که بیش‌تر خود را"کوچ‌نشین" می‌داند تا متعلق به محدوده خاصی از جغرافیا صحبت کرد.

تصاویر روی پرده پشت سر سخنران، تصاویری از کارهای از لحاظ هنری متنوع شیرین نشاط بود که در اغلب تصاویر، چهره زنان تکرار می‌شد.

در"اتاق شیراز" فقط ایرانی‌ها نبودند، اما غیرایرانی‌هایی هم که بودند تخصص‌شان در رابطه با ایران بود، و آنطور که شروین فریدنژاد، استاد دانشگاه و از برگزارکنندگان کنفرانس، توضیح می‌دهد"ایران تاریخی نه لزوما ایران سیاسی امروز".

شرکت‌کنندگان نیز از کشورهای مختلف دنیا در این کنفرانس حاضر بودند. از داخل ایران تا آمریکا، از کشورهای مختلف اروپایی تا افغانستان، تاجیکستان، گرجستان، ازبکستان، ژاپن و پژوهشگرانی از مراکز ایران‌شناسی مختلف در این کنفرانس حاضر بودند. headtopics.com

موضوعات مقالات و سخنرانی‌های ارایه شده در این کنفرانس پنج روزه ادبیات فارسی، زبان‌شناسی، مطالعات تاریخی، مطالعات ادیان، مطالعات فرهنگی، باستان‌شناسی، هنر و مردم‌شناسی بودند. جز سخنرانی‌های متنوع، نمایشگاهی از نسخ خطی اوستا که در اختیار دانشگاه آزاد برلین است و همچنین نمایشگاهی از کتاب‌فروشی‌های مختلف در محل حاضر بود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

سومین تبعه استرالیایی بازداشت شده در ایران استاد دانشگاه ملبورن استخبرگزاری رویترز به نقل از مقامات استرالیایی و بریتانیایی اعلام کرده است که برای این محقق و استاد دانشگاه ده سال مجازات زندان تعیین شده است.

وعده فدراسیون فوتبال به زنان برای حضور غیرگزینشی در ورزشگاه در دیدار ایران و کامبوجغلامحسین زمان‌آبادی، مشاور فرهنگی فدراسیون فوتبال ایران وعده داد «به طور حتم» زنان می‌توانند بلیت دیدار ایران و کامبوج را به صورت اینترنتی خریداری کنند و حضور زنان در ورزشگاه «گزینشی» نخواهد بود.

حمله به تاسیسات نفتی عربستان؛ ایران دست داشتن در حملات را تکذیب کردمحمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، در واکشن به اظهارات مایک پومپئو، همتای آمریکایی خود، در مورد حملات 'پهپادی' به تاسیسات نفتی عربستان گفت: 'آمریکایی‌ها سیاستی به نام فشار حداکثری را علیه ایران در پیش گرفتند که به دلیل ناکامی ها به سمت دروغ حداکثری گرایش پیدا کرده است.' یک منبع مطلع نیز به خبرگزاری رویترز گفته است که عربستان 'هفته‌ها و نه روزها' تا رسیدن به میزان کامل ظرفیت صادرات نفت در پی این حملات فاصله دارد.

نوسانات ارز باعث تزلزل جایگاه فرش ایران در دنیا/ بازار فرش در چنگ هندی‌ها و پاکستانی‌ها/ مقرون به صرفه نبودن فروش فرش دستبافهنر دست زنان و دختران خوش ذوق استان فارس چندی است با وجود مشکلاتی مانند تحریم و از دست دادن مشتریانش، رونق خود را از دست داده و بیش از همه بازار صادراتی را به رقبایی نظیر هند و پاکستان واگذار کرده و باعث شده جایگاه فرش ایران در بازارهای جهانی متزلزل شود.

فاکس نیوز: صندوق‌های بازنشستگی همه نیروهای مسلح ایران در آستانه فروپاشی کامل قرار دارندکانال تلویزیونی فاکس نیوز روز جمعه بر اساس اسنادی که «توسط مقامات شورای امنیت ملی [ایالات متحده] بررسی شده و نسخه‌ای از آن نیز در اختیار فاکس نیوز قرار گرفته است» گزارش داد که از مجموع ۱۸ صندوق بازنشس

هویت سومین تبعه استرالیایی زندانی در ایران مشخص شدشبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی‌نیوز استرالیا در گزارشی، سومین تبعه زندانی این کشور در ایران را کیلی موور-گیلبرت معرفی کرد. این شبکه اعلام کرد «دکتر مور-گیلبرت»، پژوهشگر در امور خاورمیانه در موسسه آسیایی دانشگاه ملبورن، در ایران به ده سال حبس محکوم شده است.