برگزاری جلسه تفهیم اتهام فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش

12/11/1400 12:31:00 ق.ظ

برگزاری جلسه تفهیم اتهام فرمانده آمریکایی تیپ زنان داعش فلویک-اکرن ۴۲ ساله که فرمانده تیپ زنانه داعش در رقه سوریه را برعهده داشته است، پیشتر در سوریه دستگیر شده بود و روز جمعه گذشته در اختیار پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، قرار گرفت. ⬇️ بیشتر بخوانید:

نخستین جلسه دادگاه فرمانده تیپ زنان داعش روز دوشنبه در دادگاه فدرال شهر الکساندریا، در ایالت ویرجینیا، برگزار شد و او در مورد بخشی از مستندات پرونده‌اش، تفهیم اتهام شد. فلویک-اکرن ۴۲ ساله که فرمانده تیپ زنانه داعش در رقه سوریه را برعهده داشته است، پیشتر در سوریه دستگیر شده بود و روز جمعه گذشته در اختیار پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، قرار گرفت.

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید از جمله خدمات این زن به گروه داعش، که در فهرست سازمان‌های تروریستی آمریکا قرار دارد، ترجمه سخنان رهبران داعش، آموزش استفاده از سلاح کلاشینکف به کودکان و آموزش استفاده از جلیقه‌های انتحاری و همچنین آموزش نظریات افراطی داعش بوده است.

بازپرسان می‌گویند که او به دنبال جذب نیرو برای انجام حمله در محوطه دانشگاه‌های آمریکا بوده و از جزئیات بمب‌گذاری احتمالی در یک مرکز خرید در خاک آمریکا را تشریح کرده است. ادامه دادرسی این پرونده به روز پنجشنبه موکول شده است.

در صورت اثبات این اتهام‌ها، او احتمالا به گذراندن حداکثر ۲۰ سال زندان محکوم خواهد شد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : حمله پهپادی روسیه به کی‌یف؛ ساکنان آپارتمانی تخریب سکونت‌گاه خود را به نظاره نشسته‌اند

ویدیوها : در این ویدئو گوشه‌ای از حملات موشکی و پهپادی روسیه به اوکراین در بامداد سه‌شنبه ۳۰ مه به تصویر کشیده شده است. ادامه مطلب >>

کثافت متحجر...داعش چه مرد و چه زن باید به اشد مجازات برسد... جنایتکار اَسلام گرای مَلعون Muhammad Qasim’s dreams : Saudi Arabia is collapsing. Jews will control Al Madinah Al Muqaddasah (Saudi Arabia). The truthfulness in Qasim's dreams is making people think he is the awaited Imam Al-Mahdi. When it comes closer to the time when Muslim ummah will be in strife, there will be many that will disguise as Muslim forces, but help anti-islamic agenda. Muhammad Qasim's dreams confirm the time of Imam Al-Mahdi is not far.

داعش یعنی تیپ پنجم آمریکا مردم سر کار هی میگن داعش. خفه شین دیگه،داعش و جاعش هر دو زنازاده چپولهای امریکا هستند

گزارش صدای آمریکا از تظاهرات در واشنگتن در اعتراض به طالبان؛ «در کنار زنان افغانستان ایستاده‌ایم »عده‌ای از افغانستانی‌های مقیم ناحیه واشنگتن، پایتخت آمریکا، و فعالان حقوق_زنان، روز یکشنبه ۳۰ ژانویه (۱۰ بهمن) طی یک گردهمایی اعتراض‌آمیز خواستار اعاده حقوق زنان در افغانستان شدند. تف تف تف لعنت

آکار: در راستای ایجاد زمینه گفتگو در منطقه حوزه دریای سیاه تلاش می‌کنیموزیر دفاع ترکیه تصریح کرد که آنکارا در قبال ایجاد زمینه گفتگو و همکاری‌ها در بین کشورهای منطقه حوزه دریای سیاه تلاش‌های کرده و به این رویکرد ادامه خواهد داد. - خبرگزاری آناتولی

حداقل دستمزد اعضای اتحادیه اروپا در ۲۰۲۲؛ کمینه حقوق در آمریکا از کدام کشورها بیشتر است؟بالاترین حداقل دستمزد اعلام شده در کشورهای عضو اتحادیه اروپا نزدیک به ۷ برابر بیشتر از پایین‌ترین حداقل دستمزد تعیین شده در ژانویه ۲۰۲۲ است.

دومین روز تحصن معلمان در ایران؛ یک کنشگر صنفی در مریوان بازداشت شدتحصن‌کنندگان در روز دوم با در دست گرفتن پلاکارد، همچمین خواستار آزادی معلمان زندانی شدند. بامداد یکشنبه شعبان محمدی، کنشگر حقوق معلمان در منزلش در مریوان بازداشت شد.

رتبه اول ترکیه در اروپا در صادرات لوازم خانگیبخش لوازم خانگی ترکیه، سال گذشته بیشترین صادرات را در قاره اروپا به خود اختصاص دادند. - خبرگزاری آناتولی

اعتراضات در سودان: در خارطوم یک نفر کشته و 7 تن زخمی شدنداعتراضات در سودان: در خارطوم یک نفر کشته و 7 تن زخمی شدند پلیس سودان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در تظاهرات ضد دولتی دیروز در پایتخت این کشور یک معترض کشته و 7 تن دیگر زخمی شدند.