برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و پارلمانی در نیجر

08/10/1399 01:12 ق.ظ

مردم نیجر در آفریقا روز یکشنبه ۲۷ دسامبر (۷ دی) پای صندوق‌ها رفتند تا رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان را انتخاب کنند.

مردم نیجر در آفریقا روز یکشنبه ۲۷ دسامبر (۷ دی) پای صندوق‌ها رفتند تا رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان را انتخاب کنند. در انتخابات ریاست‌جمهوری نیجر ۳۰ نامزد شرکت دارند، اما رئیس‌جمهور فعلی این کشور به دلیل اتمام دو دوره متوالی ریاست‌جمهوری نتوانست در این انتخابات نامزد شود.

این برای نخستین بار از زمان استقلال نیجر از فرانسه در سال ۱۹۶۰ است که قدرت سیاسی از طریق انتخاباتی دموکراتیک به رئیس‌جمهور بعدی منتقل می‌شود.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

نخست وزیر ارمنستان در پی تهدید به کودتا انتخابات پارلمانی برگزار می‌کند | DW | 18.03.2021نخست‌وزیر ارمنستان که به دلیل توافق قره‌باغ با درخواست استعفا روبرو شده است، می‌خواهد انتخابات پارلمانی زودهنگام برگزار کند و خود نیز نامزد شود. مخالفان و ارتش می‌خواهند جلوی این کار را بگیرند.

سوریه انتخابات ریاست جمهوری برگزار می‌کنداین دومین انتخابات ریاست جمهوری است که از زمان آغاز جنگ داخلی در سال ۲۰۱۱ برگزار می‌شود. چه رقابت سختی خواهد داشت بشار اسد. میگم این جمهوری چقدر برازنده خاورمیانه است، رئیس جمهور‌هاش یا مترسک هستن مثل رژیم، یا دائمی، ماداملعمر یا دوتایی مثل افغانستان. تنها ریاست جمهوری مروثی دنیا😄 خخخخخخ

مردم سوریه: نتایج انتخابات برگزار شده توسط رژیم از قبل مشخص استبسیاری از مردم سوریه نتایج انتخابات ریاست جمهوری که قرار است ماه آینده توسط رژیم اسد برگزار شود را از پیش تعیین شده می‌دانند. - خبرگزاری آناتولی

آزمون علمی انتخابات مجلس خبرگان ۲۲ فروردین برگزار می‌شودهیأت مرکزی نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری در اطلاعیه‌ای زمان و مکان آزمون علمی، انتخابات دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری را اعلام کرد. ما که رای نمیدیم هر گوهی میخواین بخورین بخورین آزمون علمی؟؟؟ یعنی فیزیک و کوانتوم و شیمی و اخترشناسی و زیست شناسی خوندن؟🤔

انتخابات اتحادیه دموکرات مسیحی آلمان؛ آرمین لاشت به‌عنوان جانشین مرکل انتخاب شدآنگلا مرکل گفته برای ادامه صدراعظمی نامزد نخواهد داشت. عاملی که می تواند راه آقای لاشت ۵۹ ساله را برای تبدیل شدن به شخص اول سیاسی آلمان در انتخابات سپتامبر آینده هموار کند. بیچاره چیزها...

انتخابات محلی کاتالونیا ۳ سال پس از تلاش نافرجام برای جدایی از اسپانیا برگزار شدشرکت‌کنندگان در این انتخابات سرنوشت دولت محلی کنونی را که استقلال‌طلبان در راس آن قرار دارند مشخص خواهند کرد.

مردم نیجر در آفریقا روز یکشنبه ۲۷ دسامبر (۷ دی) پای صندوق‌های رای رفتند تا رئیس‌جمهور و نمایندگان پارلمان را انتخاب کنند.

در انتخابات ریاست‌جمهوری نیجر ۳۰ نامزد شرکت دارند، اما رئیس‌جمهور فعلی این کشور به دلیل اتمام دو دوره متوالی ریاست‌جمهوری نتوانست در این انتخابات نامزد شود.

این برای نخستین بار از زمان استقلال نیجر از فرانسه در سال ۱۹۶۰ است که قدرت سیاسی از طریق انتخاباتی دموکراتیک به رئیس‌جمهور بعدی منتقل می‌شود.

هفت میلیون و چهارصد هزار نفر واجد شرکت در انتخابات این دوره هستند.