برگزاری چهار تجمع کارگری برای معوقات مزدی و بیمه ای

07/06/1399 05:31 ب.ظ

در ۴۸ ساعت گذشته، خبر برگزاری دست کم ۴ تجمع_کارگری به رسانه ها راه یافته است. این تجمعات جدا از برگزاری روزانه اعتراضات_کارگری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت_تپه است که در دو روز اخیر نیز برگزار و وارد هفتاد و چهارمین روز خود شده است. اخبار_ایران

در هفتاد و چهارمین روز اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، ۱۶۰۰ نفر از کارگران این شرکت روز پنجم شهریورماه با امضای طوماری خواستار انحلال شورای اسلامی کار این شرکت شدند.

این طومار به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است

جلسه بررسی مشکلات کارگران هفت تپه روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این جلسه که با حضور دادستان کل کشور، وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور، معاونین وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سازمان اطلاعات سپاه ،استاندار خوزستان و سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد؛ جهانگیری حل و فصل مسائل کارگران را موضوعی جدی خوانده و گفته است: «پرونده هفت تپه را در رسیدگی ها سیاسی نکنید.»

در این نشست مقرر شد تا وزارت امور اقتصادی و دارایی با دستگاه‌های نظارتی جلساتی را برای بررسی ابعاد مختلف مسایل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برگزار و ظرف سه ماه نتایج بررسی‌ها را برای تصمیم گیری نهایی اعلام کنند. headtopics.com

ادامه مطلب:
iranwire »

تصادف مرگبار اتوبوس با کامیون در استان چهار محال و بختیاری ایراندر پی تصادف یک اتوبوس با کامیون در استان چهار محال و بختیاری ایران 3 نفر جان باخته و 6 تن دیگر مصدوم شدند. - خبرگزاری آناتولی

خلع پرچم از چهار تانکر به اتهام حمل غیرقانونی نفت خام ایران | DW | 27.08.2020چهار تانکر نفتی پس از نقض تحریم‌های آمریکا در ارتباط با حمل غیرقانونی و مخفیانه نفت خام ایران خلع پرچم شدند. شبکه 'ان‌بی‌سی' با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از انتقال نفت توسط تانکرهای ایرانی به این تانکرها خبر داده است.

مرگ چهار نفر و خسارات شدید در اثر توفان لورا در لوئیزیانا - BBC News فارسیدر جریان توفند لورا که ساعات نخست صبح پنجشنبه از خلیج مکزیک به ایالت لوئیزیانا رسید حداقل چهار نفر در اثر سقوط درختان کشته شده اند.

رژیم اسد طی چهار سال اخیر بیش از 13 هزار غیرنظامی را کشتدیده‌بان حقوق بشر سوریه طی گزارشی اعلام کرد که 13 هزار و 278 غیرنظامی طی چهار سال اخیر توسط نیروهای رژیم بشار اسد کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

پانسمان مورد نیاز بیماران پروانه‌ای با پست ارسال می‌شودبیماری_پروانه‌ای | مدیر خانه ای بی (بیماری پروانه‌ای) گفت: سهمیه پانسمان ۷۵۰بیمار ای‌بی (بیماری پروانه‌ای) از طریق پست ویژه برای آن‌ها ارسال می‌شود

موزه‌ایی برای کتیبه‌ها و سنگ نوشته‌های تاریخی هرات - BBC News فارسیمسئولان فرهنگی در هرات می‌گویند به زودی موزیم/موزه‌ایی برای کتیبه‌ها و سنگنوشته‌های تاریخی هرات که برای جلوگیری از ناپدید شدن، جمع آوری و در محلی ویژه انبار شده ساخته می‌شود.

استان وایر- در ۴۸ ساعت گذشته، خبر برگزاری دست کم ۴ تجمع کارگری به رسانه ها راه یافته است. این تجمعات جدا از برگزاری روزانه اعتراضات کارگری در شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه است که در دو روز اخیر نیز برگزار و وارد هفتاد و چهارمین روز خود شده است.

در هفتاد و چهارمین روز اعتراضات کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، ۱۶۰۰ نفر از کارگران این شرکت روز پنجم شهریورماه با امضای طوماری خواستار انحلال شورای اسلامی کار این شرکت شدند. این طومار به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان شوش و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خوزستان و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شده است

جلسه بررسی مشکلات کارگران هفت تپه روز چهارشنبه به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد. در این جلسه که با حضور دادستان کل کشور، وزرای امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت، رئیس سازمان خصوصی سازی کشور، معاونین وزارت اطلاعات، وزارت کشور، سازمان اطلاعات سپاه ،استاندار خوزستان و سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد؛ جهانگیری حل و فصل مسائل کارگران را موضوعی جدی خوانده و گفته است: «پرونده هفت تپه را در رسیدگی ها سیاسی نکنید.»

در این نشست مقرر شد تا وزارت امور اقتصادی و دارایی با دستگاه‌های نظارتی جلساتی را برای بررسی ابعاد مختلف مسایل شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه برگزار و ظرف سه ماه نتایج بررسی‌ها را برای تصمیم گیری نهایی اعلام کنند.

شهردار شهرستان آبادان از ۲ ماه حقوق معوقه و سایر مطالبات مزدی کارگران در مناطق سه‌گانه و سازمان‌های وابسته به این شهرداری خبر داد.

وی مطالبات انباشته کارگران در مناطق سه‌گانه و سازمان‌های وابسته به شهرداری آبادان را مرتبط به ماههای آذر سال ۱۳۹۷ شامل اضافه‌کاری‌ها، تعطیل‌کاری‌ها و شبکاری‌ها تا امروز اعلام کرده است.

به گفته شهردار آبادان کل طلب مزدی کارگران و کارکنان این شهرداری را ۲۴۰ میلیارد ریال است: «ادارات، نهادها و سازمان‌ها حدود ۲ هزار میلیارد ریال به شهرداری آبادان بابت عوارض بدهکارند که اگر این مطالبات به موقع پرداخت شود امکان تاخیر در پرداخت حقوق کارگران وجود ندارد.»

کارگران واحد اجرائیات شهرداری منطقه ۷ اهواز روز پنج شنبه ششم شهریور برای دومین روز متوالی اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی نمودند.

به گزارش هرانا در این تجمع که به دليل عدم پرداخت ۶ ماهه حقوق و بلاتکلیفی شغلی کارگران توسط پیمانکار طرف قرارداد شهرداری انجام شده، کارگران خواستار رسیدگی مسئولان به مشکلات خود شدند.

کارگران معترض شهرداری منطقه سه خرم آباد نیز با اعتصاب و تجمع در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان خواستار پرداخت دستمزدها و حقوق معوقه خود شدند.

یکی از کارگران حاضر در تجمع می گوید: «سفره کارگران شهرداری خرم‌آباد به خاطر ۱۱ ماه حفوقی که معوق مانده در این روزهای کرونایی خالی‌تر از همیشه شده و کارگران برای رفع این بی پولی دست به اعتراض زدند.»

به گفته او کارگران شهرداری‌های خرم‌آباد هیچگاه شرایط پرداخت حقوقشان مناسب نبوده است: «این مشکلات زمانی بیشتر شد که شهرداری‌ها با برون‌ سپاری خدمات شهری، سرنوشت آنها را به پیمانکاران سپردند و در این برون سپاری دیگر خبری از قراردادهای طولانی نبود بلکه در بهترین حالت قرارداد پیمانکاران با کارگران حداکثر یک ساله است.»

کارگر دیگری می گوید : «ما چهل نفر هستیم که از پیمانکار قبلی حقوق هشت ماه را طلب دارد که این حقوق مربوط به سال‌های ۹۶ و ۹۷ است اما حدود ۱۷۰ کارگر امسال از پیمانکار جدید پنج ماه حقوق معوقه دارند.»

جمعی از کارکنان استخدام رسمی راه آهن شمال غرب کشور نیز روز گذشته با تجمع در مقابل ساختمان مرکزی اداره کل راه آهن شمال غرب واقع در شهرستان زنجان خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدند.

کارگران دلیل تجمع خود را «اعتراض به خصوصی سازی»، «عدم اجرای قانون در خصوص پرداخت حقوق و مزایای کارکنان»، «عدم پرداخت کسورات بازنشستگی به سازمان بازنشستگی کل کشور»، «عدم پرداخت پاداش بازنشستگی کارکنان پس از بازنشستگی» و «عدم پرداخت مطالبات صندوق پس انداز کارکنان راه آهن» اعلام کردند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: