برگزاری اولین جلسه محاکمه علنی عمر البشیر در سودان

28/05/1398 11:14:00 ق.ظ

منابع قضایی سودانی روز دوشنبه 19 اوت 2019 از آغاز نخستین جلسه محاکمه احمد عمر البشیر رئیس جمهوری

منابع قضایی سودانی روز دوشنبه 19 اوت 2019 از آغاز نخستین جلسه محاکمه احمد عمر البشیر رئیس جمهوری قرار است دادگاه قضایی سودان در این جلسه اتهامات وارده علیه البشیر از جمله اتهام او به فساد مالی و جمع‎آوری ثروت غیر قانونی بررسی کند.

جلسه محاکمه البشیر به دلیل همزمان بودن با امضای نهایی اسناد دولت انتقالی در سودان از هفدهم اوت جاری به تاریخ نوزدهم این ماه تغییر یافت.

محمد الحسن الامیننماینده تیم دفاعی عمر البشیر اعلام کرد، محاکمه رئیس جمهوری برکنار شده سودان، به صورت علنی، با حضور نمایندگان رسانه‌ها و مطبوعات و تحت تدابیر شدید امنیتی در دانشکده آموزش قضایی واقع در شرق خارطوم برگزار خواهد شد.

رئیس جمهوری برکنار شده سودان با اتهامات مختلفی از جمله کسب ثروت نامشروع و تخلف و سو استفاده از قانون وضعیت فوق العاده روبه رو است. البشیر در این پرونده به اتهامات چون تملک مبالغی هنگفت از ارز خارجی مانند یورو و دلار، و چند میلیون پول سودانی به صورت نقد، ثروت غیرقانونی و سایر اتهامات مربوط به فساد اداری ، رسیدگی خواهد شد. headtopics.com

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

شورای امنیت پشت درهای بسته بر سر بحران کشمیر تشکیل جلسه داد♦️شورای امنیت پشت درهای بسته بر سر بحران کشمیر تشکیل جلسه داد ⚡️اعضای شورای امنیت معتقدند که طرف‌های حاضر در نزاع کشمیر باید از هرگونه اقدام یک‌جانبه که می‌تواند تنش‌ها را از این هم بیشتر کند، خودداری کنند.

دومین جلسه دادگاه حسن سعیدی، عضو سندیکای کارگران برگزار شد

دادگاه تجدیدنظر بدون تشکیل جلسه، حکم ۱۰سال زندان ارس امیری را عینا تائید کرددادگاه تجدیدنظر حکم ۱۰سال زندان و ۲سال ممنوع‌ الخروجی ارس_امیری را عینا تائید کرد. امیری ۲۴تیر ماه در نامه‌ای از زندان به رییس قوه قضاییه، گفت که به دلیل «رد پیشنهاد همکاری ماموران وزارت اطلاعات» به ۱۰سال زندان محکوم شده است.

ارتش و اپوزیسیون سودان بیانیه قانون اساسی را امضا کردند | DW | 17.08.2019شورای نظامی و جنبش اعتراضی سودان پس از ماه‌ها میانجی‌گری اتحادیه آفریقا بیانیه قانون اساسی را در خارطوم امضا کردند. همزمان با این رویداد تاریخی، محاکمه عمر البشیر، حاکم مستبد این کشور نیز آغاز می‌شود.

افغانستان در آستانه یکصدمین سالگرد استقلالصدمین سالگرد استقلال افغانستان روز دوشنبه 19 اوت با برگزاری برنامه‌های رسمی و ویژه در سراسر این کشور گرامی داشته خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

در پی حمله خونین در کابل؛ مراسم جشن استقلال افغانستان به تعویق افتاددبیرخانه برگزاری برنامه‌های صدمین سال استقلال افغانستان یکشنبه 18 اوت اعلام کرد که در پی حمله خونین