برگزاری مراسم محرم در ایران با وجود کرونا - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 31 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

برگزاری مراسم محرم در ایران با وجود کرونا

از جمله در خیابان بهشت، در تهران، مراسمی برگزار شده است که در آن افراد مختلف با گذاشتن دست بر شانه یکدیگر حلقه‌ای شکل داده‌اند و شمشیرهایی را می‌چرخانند.

شهرداری تهران، شورای شهر و مجتمع قضایی ولیعصر در نزدیکی محل این مراسم قرار دارند و به نظر می‌رسد هیچ یک از این نهادها اقدامی برای نظارت بر مراسم عزاداری نکرده‌اند. تصاویر منتشرشده از مراسم دیگر نیز نشان می‌دهد که برخلاف دستورالعمل وزارت بهداشت از طبل و سنج استفاده شده است. وزارت بهداشت ایران می‌گوید تاکنون ۲۰ هزار و ۲۶۴ نفر با ابتلا به کرونا درگذشته‌اند. اطلاعات بی‌بی‌سی نشان می‌دهد که تعداد درگذشتگان تا پایان تیر ماه ۴۲ هزار نفر، نزدیک سه برابر آمار رسمی بود.

برگزاری مراسم مذهبی در شرایط کرونا با مخالفت‌هایی روبرو بوده و از جمله عربستان مراسم حج را به صورت بسیار محدودی برگزار کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 15. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مهم‌‌ترین نکات شیوه‌‌نامه‌‌ بهداشتی برگزاری مراسم عزاداری در ماه محرم- اخبار پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimممنوعیت برگزاری مراسم‌های عزاداری پرجمعیت سخنگوی وزارت بهداشت: برگزاری مراسم‌هایی مانند یوم‌‌العباس در زنجان،نخل‌‌گردانی در یزد،تشت‌‌گذاری در اردبیل،شیرخوارگان حسینی و... بدلیل تجمع ممنوع است حضور هیئت‌‌ها در اماکن مقدس مانند حرم رضوی ممنوع است محرم
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

اینفوگرافیک/ توصیه‌های مهم بهداشتی مقابله با کرونا در ماه محرماخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

شرکت‌های ایرانی در صدر سرمایه‌گذاران در ترکیه
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اردوغان: در برابر پیمانی که می‌خواهند در مدیترانه‌شرقی به ما تحمیل کنند، زانو نخواهیم زداردوغان: همانطور که یک قرن پیش به عنوان یک ملت معاهده «سور» را پاره کرده‌ایم، امروز نیز در برابر پیمان دیگر که در مدیترانه شرقی به ما تحمیل می‌شود، زانو نخواهیم زد اردوغان: هیچ قدرت استعمارگری نخواهد توانست کشورمان را از دستیابی به منابع غنی نفت و گاز‌ احتمالی موجود در مدیترانه شرقی محروم کند اردوغان: مبارزه ترکیه در جبهه‌های مختلف از مدیترانه شرقی تا لیبی تنها مبارزه محقانه نبوده بلکه مبارزه برای آینده است
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تازه‌ترین تصاویر پهپادی از زندگی در خانه‌های بی در و پیکرتازه‌ترین تصاویر پهپادی از بیروت، گویای ابعاد تازه‌‌ای از ویرانی‌های به جا مانده از رخداد انفجار ۴ اوت در بندر این شهر است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

کرونا در عراق؛ مرگ 85 نفر دیگر در یک روزوزارت بهداشت عراق مجموع جان‌باختگان بر اثر ابتلا به ویروس کووید-19 در این کشور را 6121 نفر اعلام کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »