برگزاری مراسم سالگرد «نبرد ملازگرد» در شرق ترکیه

14/08/2019 04:09:00 ب.ظ

ملازگرد, اخلاط

برگزاری مراسم سالگرد «نبرد ملازگرد » در شرق ترکیه

14.08.2019بطلیس-موش/ خبرگزاری آناتولیبرنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم باشکوه نهصد و‌ چهل‌ و هشتمین سالگرد پیروزی در نبرد ملازگرد، که دروازه‌ آناتولی را به روی اجداد ترک‌ها گشود، در شهرهای اخلاط بطلیس و غیره در شرق ترکیه به سرعت ادامه دارد.رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز در این مراسم حضور خواهد یافت. چادر «اتاق اخلاط سلطان آلپ ارسلان» و 30 چادر نمدی در زمینی به مساحت 400 هزار مترمربع برپا خواهند شد.

در این محوطه همچنین به مدت 3 روز برنامه‌های مختلفی؛ مانند مسابقات کشتی، تیراندازی و اسب‌سواری برگزار خواهد شد.در بخشی از این مراسم که در پارک ملی میدان نبرد ملازگرد برگزار خواهد شد نیز تدارکات لازم در حال انجام است.عبدالحلیم، ممتاز چوپان، شهردار اخلاط در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «تدارکات لازم را انجام می‌دهیم. هنرمندان 50 استان به این شهرستان خواهند آمد. حدود 45 هزار نفر در این مراسم سه روزه شرکت خواهند کرد».

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

شرق

🔺در نشست اساتید دانشگاه تهران چه گذشت؟ 🔹محمدجواد ظریف، علی مطهری، ابراهیم متقی، حدادعادل، محمود نیلی احمدآبادی، تقی آزاد ارمکی، صادق زیباکلام و پیروز حناچی در این نشست سخنرانی کردند. @sharghdaily sharghdaily.com ادامه مطلب >>

عربستان؛ برگزاری مراسم رمی جمراتنزدیک به ۱.۸۵ میلیون نفر از زائران امسال مراسم حج، از خارج از عربستان به این کشور سفر کرده‌اند.

اقدام بی‌سابقه عربستان در مراسم حج امسالعربستان به زندانیان اجازه می‌دهد در مراسم حج شرکت کنند در چارچوب کمپین اصلاحی بی‌سابقه‌ای از سوی مدیریت کل زندان‌های عربستان، زندانیان این کشور می‌توانند امسال درمراسم حج شرکت کنند و هیچ‌گونه محدودیتی درباره آزادی یا رفت و آمدشان طی مراسم حج اعمال نمی‌شود

زائران ایرانی در خدمت مقاصد رهبر جمهوری اسلامی؛ باز فریاد «مرگ» در مراسم حجزائران ایرانی در خدمت مقاصد رهبر جمهوری اسلامی؛ باز فریاد «مرگ» در مراسم حج سوءاستفاده رژیم ایران از زائران ایرانی حج برای ارسال پیام «مرگ بر آمریکا» و شعار «نابودی اسرائیل» مورد توجه یک رسانه اسرائیلی قرار گرفته است. تا زمانیکه هویت دروغین و سیستم حکومتی جاهلیت هفتگانه و علوم بی استعدال بی منطق فارسیعربی، شئونیزم تحمیلی حکومت جاهلیت بیگانگان فرقه فارسیسم هفتگانه و ملاها از ایران ایرانیان جمع آوری و حذف نشود جاهلان فرقه فارسیسم جاهلیت و شئونیزم خود را در منطقه و جهان توسعه خواهند داد. از حرف تا عمل فقط چند سال بیشتر نمونده، سازنده ها و فروشنده ها و استفاده کننده های تسلیحات نامتعارف و کشتار جمعی، از انواع بمب های میکروبی و شیمیایی و هسته ای و هیدروژنی باید بدونن گوهر وجودی و نیروی درونی یک انسان نابود شدنی نیست و چیزی که در حال انقراضه نسل پلید و وحشی اونهاست جدی نگیرید یه تعداد پیرمرد پیر زن هستند چهل ساله مرگ بر می شنوند و تکرار می کنند براشون هم فرق نمی کنه کی

اقدام بی‌سابقه عربستان در مراسم حج امسالعربستان به زندانیان اجازه می‌دهد در مراسم حج شرکت کنند در چارچوب کمپین اصلاحی بی‌سابقه‌ای از سوی مدیریت کل زندان‌های عربستان، زندانیان این کشور می‌توانند امسال درمراسم حج شرکت کنند و هیچ‌گونه محدودیتی درباره آزادی یا رفت و آمدشان طی مراسم حج اعمال نمی‌شود

دو تروریست پ.ک.ک در شمال عراق از پای درآمدندنیروهای مسلح ترکیه در ادامه عملیات «پنجه» 2 تروریست پ.ک.ک را در شمال عراق از پای درآوردند. - خبرگزاری آناتولی

ترکیه به شمار نظامیان خود در خلیج فارس می‌ افزایداین پایگاه که در منطقه‌ ای استراتژیک میان ایران و عربستان واقع شده، برای ترکیه نقش مهمی در توازن قوا میان این دو رقیب منطقه‌ ای را دارد.

شهرهای شرقی ترکیه آماده میزبانی از مراسم باشکوه نهصد و‌ چهل‌ و هشتمین سالگرد پیروزی در نبرد ملازگرد هستند.بیش از ۲ میلیون زائر مسلمان روز سه‌شنبه در جریان مناسک حج در عربستان سعودی، به سمت نماد شیطان که دیواری به طول ۲۶ متر است، سنگ پرتاب کردند.به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز اعلام کرد: در چارچوب کمپین اصلاحی بی‌سابقه ای از سوی مدیریت کل زندان‌های عربستان، زندانیان این کشور می‌توانند امسال در مراسم حج شرکت کنند و هیچ‌گونه محدودیتی درباره آزادی یا رفت و آمدشان طی مراسم حج اعمال نمی‌شود.بارگذاری نظرات.

14.08. مطالب بیشتر از بدون شرح.2019 بطلیس-موش/ خبرگزاری آناتولی برنامه‌ریزی برای برگزاری مراسم باشکوه نهصد و‌ چهل‌ و هشتمین سالگرد پیروزی در نبرد ملازگرد، که دروازه‌ آناتولی را به روی اجداد ترک‌ها گشود، در شهرهای اخلاط بطلیس و غیره در شرق ترکیه به سرعت ادامه دارد. برنامه مدیریت زندان‌ها برای زندانیان شامل فعالیت‌های فرهنگی و هنری و آگاهی دینی از طریق کلاس‌های قرآن و علوم اسلامی است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه نیز در این مراسم حضور خواهد یافت. چادر «اتاق اخلاط سلطان آلپ ارسلان» و 30 چادر نمدی در زمینی به مساحت 400 هزار مترمربع برپا خواهند شد. از این متهم به عنوان «عامل بانک مرکزی» در توزیع ارز نیز یاد می‌شود و در پرونده تشکیل شده برای مسئولان و مقامات سابق بانک مرکزی، متهم ردیف اول است.

در این محوطه همچنین به مدت 3 روز برنامه‌های مختلفی؛ مانند مسابقات کشتی، تیراندازی و اسب‌سواری برگزار خواهد شد. در بخشی از این مراسم که در پارک ملی میدان نبرد ملازگرد برگزار خواهد شد نیز تدارکات لازم در حال انجام است. عبدالحلیم، ممتاز چوپان، شهردار اخلاط در این زمینه به خبرنگار آناتولی گفت: «تدارکات لازم را انجام می‌دهیم. هنرمندان 50 استان به این شهرستان خواهند آمد. حدود 45 هزار نفر در این مراسم سه روزه شرکت خواهند کرد». /**/ /**/ /**/ احمد عراقچی، معاون برکنار شده بانک مرکزی ایران، بازداشت شد این خبرگزاری همچنین محمدرضا مظلومین پسر «وحید مظلومین» معروف به سلطان سکه که سال گذشته محاکمه و به اعدام محکوم و حکمش نیز اجرا شد، را از دیگر متهمان متواری در پرونده ارزی اعلام کرده است.

نبردیز آلتان، شهردار ملازگرد، نیز با بیان این که رویدادهای مختلف در بین روزهای 19-25 اوت در مرکز شهر برای نوجوانان و جوانان آماده کرده اند، گفت: علاوه بر برنامه‌هایی که با حمایت بنیاد کمانداران برگزار خواهد شد، برخی هنرمندان نیز اجرای زنده خواهند داشت. هدف ما برگزاری برنامه ای خوب تا 26 اوت روز مراسم اصلی مصادف با سالگرد پیروزی در نبرد ملازگرد با حضور رئیس جمهور ترکیه است». نبرد تاریخی و سرنوشت‌ساز"ملازگرد" در سال 1071 میان ترکان سلجوقی و امپراتوری بیزانس در نزدیکی این شهر استان موش درگرفت و پیروزی در آن موجب حاکمیت ترک‌ها بر آناتولی شد. .