برگزاری مراسم عروسی 110 زوج نیازمند در افغانستان

21/12/1400 01:42:00 ب.ظ

در ولایت هلمند افغانستان 110 زوجی که به دلیل مشکلات اقتصادی قادر به ازدواج نبودند، با برگزاری مراسمی عقد کردند. - خبرگزاری آناتولی

در ولایت هلمند افغانستان 110 زوجی که به دلیل مشکلات اقتصادی قادر به ازدواج نبودند، با برگزاری مراسمی عقد کردند. - خبرگزاری آناتولی 12.03.

2022 کابل/ خبرگزاری آناتولی انجمن خیریه سیلاب در افغانستان با همکاری طالبان اقدام به برگزاری مراسم ازدواج دسته جمعی در استادیوم شهر لشکرگاه در ولایت هلمند کرد. در این مراسم 110 زوج نیازمند که به دلیل مشکلات مالی و اقتصادی توان برگزاری مراسم نداشتند؛ ازدواج کردند.

همچنین به آنها بسته‌های جهیزیه شامل ماشین لباسشویی، وسایل آشپزخانه، یک دست لباس و مواد غذایی اهدا شد. مقامات و زوج‌های شرکت کننده در این مراسم از فرصتی که در بحبوحه بحران اقتصادی در افغانستان فراهم شده بود، ابراز خرسندی کردند.

سید احمد سیلاب، نماینده مجلس قندهار و رئیس انجمن سیلاب در این رابطه به خبرنگار آناتولی گفت: جوانان به دلیل رکود اقتصادی نمی توانند ازدواج کنند، این امر باعث می‌شود که جوانان کشور خود را ترک کنند و حتی درگیر تجارت غیرقانونی شوند. headtopics.

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

جای خالی عاشقانه‌ها | علی دهقان

... گاهی اوقات ساده بودن بهترین اتفاقی است که می‌شود به آن تکیه داد و با خیالی آسوده هر چه در درون می‌چرخد، کلمه کرد و در هوا رهایش ساخت. امروز و اینجا که نامش نوشته‌ای برای روزهای پایانی سال، یا روزهای نخستین یک سال جدید است، می‌خواهم این‌گونه باشم. مثلا فارغ از همه بگومگوهایی که در روزهای متعدد چنگی شد و بر صورت‌مان نشست، بنویسم که وقتی به عقب نگاه می‌کنم مخدوش‌ترین صورت، چهره سیاست است. شاید ساده‌تر هم بگویم بهتر باشد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.