برگزاری انتخابات فرانسه در زمانه مرگ احزاب

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 41 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 20%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه درحالی برگزار می‌شود که احزاب این کشور، بر اساس تعاریفی که از قرن نوزدهم ساختار سیاسی زندگی دموکراتیک فرانسه را شکل بخشیده، در حال از بین رفتن هستند.

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در حالی برگزار می‌شود که احزاب در این کشور، بر اساس تعاریفی که پیشتر از قرن نوزدهم ساختار سیاسی زندگی دموکراتیک فرانسه را شکل بخشیده، در حال از بین رفتن هستند؛ هرچند که به‌عقیده فیلسوفان سیاسی، مرگ احزاب مرگ یک‌شبه نیست.

در این میان، هر سیاستمداری که بخواهد «تشکل» جدیدی به راه بیندازد، برای مشروعیت بخشیدن به کار خود، کارایی و مشروعیت احزاب قدیمی موجود را زیر سؤال می‌برد. اوج این پدیده اقدام امانوئل مکرون پیش از انتخابات سال ۲۰۱۷ بود که با تأسیس یک حزب جدید اعلام کرد احزاب موجود «منسوخ» ‌شده‌اند. اگر او نتواند در دور اول انتخابات پنج درصد آرا را به دست آورد، باید دست‌کم ۸۰۰ هزار یورو به‌عنوان هزینه‌ کارزار انتخابات به حزب سوسیالیست بازپرداخت کند و این موضوع یک شکست مالی را به شکست سیاسی او اضافه می‌کند.

اریک ورت، وزیر دولت پیشین نیکلا سارکوزی، اعلام کرده است حزب جمهوری‌خواهان که همواره یک حزب دولتی بوده، به‌تدریج فاصله گرفته از آن‌چه بوده است. مثلاً نیکلا سارکوزی در سال ۲۰۰۷ رویکرد حزب راست میانه را به‌شدت تغییر داد و با رؤیای نوسازی این حزب موضوعات مورد علاقه حزب جبهه ملی را مطرح کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

از اروپای کارگران تا اروپای ملت‌ها؛ برنامه اروپایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه چیست؟در حالی‌ که ۹ نامزد از ۱۲ کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با شکل و سازوکار کنونی اتحادیه اروپا مشکل دارند، برنامه احزاب سیاسی این کشور برای دگرگونی ساختار اروپا تفاوت چشمگیری با یکدیگر دارد. در این مطلب نگاهی می‌اندازیم به برنامه‌های اروپایی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پایان کارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه؛ رقابت شانه به شانه ماکرون و لوپنکارزار انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیمه‌شب جمعه پایان یافت. نتایج آخرین نظرسنجی‌ها حاکی از رقابت تنگاتنگ امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور با مارین لوپن، رهبر حزب راست‌گرای افراطی «اجتماعی ملی» است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

سایه جنگ اوکراین بر انتخابات فرانسهدر آستانه انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، مناقشه میان امانوئل مکرون، به عنوان نامزد اصلی این انتخابات با مانتوش موراویتسکی، نخست‌وزیر لهستان بالا گرفته است. این مناقشه بر سر چیست؟
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه در سایه ابهام در مشارکت مردمانتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه از صبح روز یکشنبه، ۲۱ فروردین آغاز خواهد شد، اما هنوز بخش مهمی از واجدین شرایط رای‌دهی نه تصمیمی برای مشارکت در انتخابات گرفته و نه نامزد خود را...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

رای‌گیری انتخابات فرانسه در سرزمین‌های فرادریایی آغاز شد | DW | 09.04.2022رای‌گیری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز شنبه، نهم آوریل در سرزمین‌های فرادریایی این کشور شروع شد. در خود فرانسه شهروندان از صبح یک‌شنبه می‌توانند در رای‌گیری شرکت کنند و انتظار می‌رود انتخابات به دور دوم بکشد. لوپن رای میاره من بیشتر طرفدار مواضع ایمانوئل مکرون هستم تا مارین لِه‌پن.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آغاز کار حوزه‌های اخذ رای انتخابات ریاست جمهوری فرانسهشهروندان فرانسه روز یکشنبه از ساعت ۸ صبح برای انتخاب رئیس جمهوری این کشور پای صندوق‌های رای می‌روند. در انتخابات این دوره ۱۲ نامزد حضور دارند. براساس نتایج آخرین نظرسنجی‌ها، رقابت میان امانوئل ماکرون و مارین لوپن تنگانگ است. *Iran Ukraine ماریو لوپن ازحمایت پوتین دردور قبلی برخوردارودرمسکو بااودیدارکرده بود دوران مکرون به اتمام رسیده اروپا با ماریو لوپن شروع خواهد کرد فرانسه،کشوری ریاکار درآزادیهای آبکی و مبدع گیوتین...باکارنامه سیاه وننگین ازتجاوز وجنایت در آفریقا، به راستی مایه حیرت وننگ است...
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »