برگزاری جشن‌‌ها‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و مراسم یکی دلایل اصلی انتقال کرونا در آلمان | DW | 17.08.2020

27/05/1399 11:05:00 ب.ظ

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در حال افزایش است. در آلمان نیز آمار بیماران مبتلا به این ویروس بالا رفته است. وزیر بهداشت آلمان نسبت به برگزاری جشن‌‌‌‌‌‌ها و مراسم در این کشور هشدار داد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در سراسر جهان در حال افزایش است. در آلمان نیز آمار بیماران مبتلا به این ویروس بالا رفته است. وزیر بهداشت آلمان نسبت به برگزاری جشن‌‌‌‌‌‌ها و مراسم در این کشور هشدار داد. یکی از دلایل اصلی این امر از دید کارشناسان بازگشت مسافران از تعطیلات تابستانی و شرکت در گرد‌همآیی‌ها و برگزاری جشن‌های خانوادگی و یا محافل دوستانه است.

روز دوشنبه ۲۷ مرداد (۱۷ اوت) ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان نسبت به برگزاری این گونه جشن‌ها هشدار داد. او در مصاحبه با شبکه تلویزیونی ZDF آلمان گفت: «در سراسر کشور ما شاهد افزایش آمار شیوع محلی ویروس کرونا هستیم که به نوعی در ارتباط با برگزاری جشن‌ها هستند.» اشپان افزود که"این درست همان چیزی است که باید بیش از پیش مراقب باشیم".

به گفته وزیر بهداشت آلمان هنوز ضروزی نیست که فروشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها و یا خرده‌فروشی‌ها تعطیل شوند ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اما باید همچنان از ماسک استفاده کرد، در شستن دست‌ها دقت کرد و فاصله اجتماعی اجتماعی را رعایت کرد تا بتوان به زندگی روزمره ادامه داد.

اشپان گفت اما در باره برگزاری مراسم و جشن‌‌ها موضوع به گونه دیگری است. به نظر وزیر بهداشت آلمان درست در این جاست که بیماری کووید ۱۹ به سرعت به افراد دیگر منتقل می‌شود. وزیر بهداشت آلمان یادآور شد که باید شرایط در هر ایالت بررسی و اگر لازم بود مقررات جدیدی وضع شود. او گفت که نیازها به برگزاری مراسم و جشن‌ها برایش قابل درک است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

جشن پیروزی اردوغان در آذربایجان

پیروزی رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در آذربایجان با شور و شوق جشن گرفته شد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

نامه قالیباف و رییسی به رهبری در انتقاد به نحوه فروش نفت در بورسنامه قالیباف و رئیسی به رهبر انقلاب درباره فروش اوراق نفتی یک نماینده: گشایش اقتصادی مدنظر دولت همان فروش اوراق سلف نفتی دربورس است دولت، مجلس و قوه قضاییه را دور زده است دولت این طرح را به گونه‌ای دیگر اجرا کرد این یعنی موضوع بر گردن دولت بعدی می‌افتد

برای نخستین بار در تاریخ: برگزاری رزمایش مشترک آلمان و اسرائیل | DW | 17.08.2020روز دوشنبه ۱۷ اوت، روزی تاریخی در مناسبات دو کشور اسرائیل و آلمان به حساب می‌آید. رزمایش دو کشور در این روز آغاز می‌شود. برای نخستین بار در تاریخ، هواپیماهای اسرائیلی بر فراز آسمان آلمان به پرواز درمی‌آیند.

ابهام در اجرای طرح موسوم به گشایش اقتصادی در ایران - BBC News فارسییک نماینده مجلس ایران می‌گوید رؤسای مجلس و قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی، مخالفت خود را با تصمیم دولت برای فروش اوراق سَلَف نفتی اعلام کرده‌اند.

آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم در تاریخ ترکیه دست یافت◀️آلبایراک: معاملات مسکن در ماه ژوئیه به بالاترین رقم تاریخی خود در ترکیه دست یافت

موارد روزانه ابتلا به کرونا در فرانسه به بالای 3 هزار نفر رسیدشمار موارد ابتلای روزانه در فرانسه پس از مدتی دوباره از مرز 3 هزار نفر عبور کرد. - خبرگزاری آناتولی

رونالدینیو: ستاره برزیلی که از پادشاهی در بارسلونا به زندانی در پاراگوئه رسید - BBC News فارسیلبخندی شیرین با دندان‌های خرگوشی و حرکات حیرت‌انگیز تکنیکی با توپ از جمله نگاه کردن به یک سو و پاس دادن به سمت دیگر، مشخصه بازیکنی است که به شاعر فوتبال معروف شده؛ رونالدینیو در دوران اوجش در بارسلونا ستاره‌ای مهار نشدنی بود.