برگزاری دیدار سوئیس و اسپانیا در سن پترزبورگ همزمان با شکسته شدن رکورد تلفات روزانه کرونا در روسیه

03/07/2021 01:05:00 ق.ظ

♦️ برگزاری دیدار #سوئیس و #اسپانیا در سن پترزبورگ همزمان با شکسته شدن رکورد تلفات روزانه #کرونا در #روسیه

سوئیس, اسپانیا

♦️ برگزاری دیدار سوئیس و اسپانیا در سن پترزبورگ همزمان با شکسته شدن رکورد تلفات روزانه کرونا در روسیه

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا نشان می‌دهد این کشور، از لحاظ تعداد موارد ابتلا در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.شهردار مسکو نیز گفته است که حدود ۹۰ درصد از موارد جدید ابتلا با گونه مسری «دلتا» است که نخستین بار در هند مشاهده شد. هدف کرملین، واکسینه کردن ۶۰ درصد جمعیت تا ماه سپتامبر بود اما با توجه به نرخ کنونی واکسیناسیون به این نتیجه رسیده که این هدف دست‌یافتنی نخواهد بود.

به گزارش «مسکو تایمز»، روسیه از آغاز موج اول شیوع کرونا در سال گذشته از اعمال تعطیلی کامل خودداری کرده و حتی میزبان رویداد بزرگی چون مسابقات جام ملت‌های اروپا سال ۲۰۲۰ در سن پترزبورگ بوده است.سن پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه است روز جمعه، ۱۰۱ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به کرونا ثبت کرد. این در حالی است که این شهر روز جمعه میزبان یکی از مسابقات یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا میان سوئیس و اسپانیا بود.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

برگزاری پنل آنلاین «دینامیک‌های جنگ در افغانستان و نقش ترکیه»

شیوع چندبرابری کرونا در سیستان و بلوچستان و هرمزگان؛ تیم واکنش سریع در زاهدانبا ادامه وضعیت حاد شیوع کرونا در دو استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان، شماری از مسئولان محلی و استانی وضعیت را «فوق بحرانی» خواندند و یک مقام وزارت بهداشت هم از اعزام تیم «واکنش سریع» این وزارت به زاهدان خبر داد

گزارشگران بدون مرز: ابراهیم رئیسی در اعدام صدها روزنامه نگار در ایران دست داشته استگزارشگران بدون مرز: ابراهیم رئیسی در اعدام صدها روزنامه نگار در ایران دست داشته است سازمان گزارشگران بدون مرز روز پنجشنبه ۱۰ تیر از درخواست گزارشگر ویژه سازمان ملل برای تحقیقات مستقل در مورد نقش ابراهیم رئیسی در اعدام های سال ۱۳۶۷حمایت کرد بشما مفسد ها چه اعدام 'صدها روزنامه نگار'؟! ممکن است اسامی این 'صدها روزنامه نگار' را اعلام کنند؟ ما از آقای رئیسی بزرگ ممنونیم نظرات امثال شماها همیشه نقشه راه ملته ک هرچی گفتید برعکسش انجام بدیم الحق که خداوند دشمنان ما را احمق آفرید😄

از شراب تا پنیر در بازار روز فرانسوی؛ زندگی پساقرنطینه‌ای در زادگاه ناپلئون«در یک قسمت، شراب‌های اشتهاآور مثل شراب مورد و شراب شاه‌بلوط دارم. شراب رسیده یا بالغ کُرس هم که مشهور است. در قسمت نوشیدنی‌های گوارنده (دیجستیو)، نوشیدنی با طعم مورد، مال همین جاست که ما آن را بعد از غذا می‌نوشیم. با طعم بالنگ هم داریم.»

حمله انتحاری در یک کافی شاپ در پایتخت سومالی 6 کشته به جا گذاشت

اعتراض سازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه به اقدامات روسیه در جلوگیری از دسترسی به کمک‌های بشردوستانهسازمان‌های مردم‌نهاد در سوریه در اعتراض به اقدامات روسیه برای جلوگیری از ارسال کمک‌های بشردوستانه به سوریه تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی

آمار دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا نشان می‌دهد این کشور، از لحاظ تعداد موارد ابتلا در جایگاه پنجم جهان قرار دارد.مدیر بخش زبان های خارجی خبرگزاری آناتولی گفت که برای توقف خونریزی‌ها در افغانستان، کشورهای مسلمان باید یک نیروی حافظ صلح در سازمان همکاری اسلامی ایجاد کرده و ترکیه می‌تواند نقش اصلی را در این زمنیه داشته باشد.داشت هم از اعزام تیم «واکنش سریع» این وزارت به زاهدان خبر داد.جاوید رحمان ، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در زمینه وضعیت حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه این هفته در گفت وگو با خبرگزاری رویترز گفته بود حالا زمان مناسبی برای این تحقیق و بررسی نقش افراد در رخدادهای سال ۶۷ است.

شهردار مسکو نیز گفته است که حدود ۹۰ درصد از موارد جدید ابتلا با گونه مسری «دلتا» است که نخستین بار در هند مشاهده شد. هدف کرملین، واکسینه کردن ۶۰ درصد جمعیت تا ماه سپتامبر بود اما با توجه به نرخ کنونی واکسیناسیون به این نتیجه رسیده که این هدف دست‌یافتنی نخواهد بود.07. به گزارش «مسکو تایمز»، روسیه از آغاز موج اول شیوع کرونا در سال گذشته از اعمال تعطیلی کامل خودداری کرده و حتی میزبان رویداد بزرگی چون مسابقات جام ملت‌های اروپا سال ۲۰۲۰ در سن پترزبورگ بوده است. او ویروس‌های جهش‌یافته جدید و رعایت نشدن شیوه‌نامه‌های بهداشتی را دلیل سه‌برابر شدن ویروس کرونا در این استان ذکر کرد. سن پترزبورگ که دومین شهر بزرگ روسیه است روز جمعه، ۱۰۱ مورد مرگ جدید ناشی از ابتلا به کرونا ثبت کرد. ترکیه که منطقه را به خوبی می‌شناسد می‌تواند نقش اصلی را در این زمنیه داشته باشد». این در حالی است که این شهر روز جمعه میزبان یکی از مسابقات یک چهارم نهایی جام ملت‌های اروپا میان سوئیس و اسپانیا بود. گزارشگران بدون مرز دو سال قبل، پس از انتصاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه، در بیانیه ای او را مسئول قتل عام، بازداشت، شکنجه، حبس و اعدام روزنامه نگاران ایرانی در دهه ۸۰ میلادی معرفی کرده بود.

این مسابقه که با حضور صدها تماشاگر برگزار شد در وقت‌های قانونی و اضافی با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. «بنا به گواه تاریخ نیز در قرن گذشته به گورستانی برای روسیه و ایالات متحده تبدیل شده است». A post shared by ایران اینترنشنال (@iranintltv) ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت، نیز روز پنجشنبه در سفر به زاهدان گفت که میزان موارد سرپایی و بستری کرونا در استان سیستان و بلوچستان از متوسط کشوری فراتر رفته است. اما اسپانیا توانست سوئیس را در ضربات پنالتی شکست دهد و راهی مرحله نیمه نهایی شود. آمریکا می‌گوید چند رسانه وابسته به روسیه را شناسایی کرده که هدفشان بی اعتبارکردن واکسن‌های کرونا است سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده که آمریکا چند نشریه اینترنتی مرتبط به نهادهای اطلاعاتی روسیه شناسایی کرده است که به گفته آنها هدفشان بی اعتبار کردن واکسن‌های کووید-۱۹ تولید شده توسط شرکت‌های فایزر و مدرنا هستند. وی همچنین گفت: «روسیه که در طول جنگ 10 ساله به شدت ضربه خورد، امپراتوری خود را از دست داد. خبرهای دیگر . همچنین روزنامه ایران در گزارشی اعلام کرد که همه تخت‌های بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان پر شده است.. آمریکا همان اشتباه روسیه را تکرار کرد».

. . وی با بيان اينكه روابط تاريخی تركيه با کشورهای منطقه بسيار قوی و کهن است اظهار داشت: «ارتش مدرن افغانستان توسط امپراتوری عثمانی تاسيس شد. او تاکید کرد که مقامات وزارت بهداشت «به جای فرافکنی و فرار به جلو باید پاسخگو باشند که چرا واکسیناسیون کشور در این وضعیت قرار دارد.