برگزاری مراسمات عزاداری چند هزار نفره در باغملک/ فرماندار: تعدادی بازداشت شدند+ فیلم

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 59 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 53%

ایلنا از خوزستان خبر می‌دهد؛ برگزاری مراسمات عزاداری چند هزار نفره در باغملک/ فرماندار: تعدادی بازداشت شدند+ فیلم

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا از خوزستان، اگر تمام مناطق عشایری و طایفه‌ای استان خوزستان از برگزاری مراسمات عزاداری و تجمعات در شرایط خطرناک کنونی دست بردارند، باغملک به دلیل عدم برخورد مسئولان، کوتاه بیا نیست.

تصاویری که از برگزاری مراسمات عزاداری چند هزار نفری در این شهر در فضای مجازی منتشر می شود، باعث وحشت مردم شده است، گویا اقدامات بازدارنده ضعیف بوده یا به هیچ وجه قدرت بازدارندگی نداشته اند. در تازه‌ترین تصاویری که از برگزاری یک مراسم عظیم در این شهرستان به دست خبرنگار ایلنا در استان خوزستان رسیده، نشان می‌دهد که هیچ قدرتی توان ممانعت از برگزاری مراسمات در این شهر را ندارد و قانون در برابر برگزارکنندگان این مراسمات به‌شدت ناتوان و منفعلانه عمل می‌کند.

در همین خصوص، محمد نجاتی پور فرماندار باغملک به خبرنگار ایلنا، گفت: « با پیگیری‌های صورت گرفته و رایزنی با مقامات قضایی و دادستان شهرستان، دستور بازداشت مداح، نوازنده محلی و راننده خودرو دارای بلندگو که در مراسم تشییع جنازه روز گذشته در بهشت‌آباد باغملک شرکت داشتند، صادر شد. » اقدامی که مسبوق به سابقه بوده، ولی بازدارنده نیست.

در همین رابطه برخی از شهروندان طی تماس های مکرر با خبرنگار ایلنا، گفتند: با توجه به بی نتیجه بودن اقدامات مسئولان شهرستان در کنترل و جلوگیری از ازدحامات چند هزار نفری مردم در مراسمات عزا، در شرایط فعلی اگر استاندار خوزستان برای جلوگیری از برگزاری این‌گونه مراسمات در باغملک اقدامی نکند، باید منتظر تداوم فاجعه و افزایش ابتلا و مرگ خود و عزیزانمان باشیم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

كنفرانس هزار زندانى سیاسی ايرانى سابق با حضور شخصيت‌های بین‌المللیبیش از هزار زندانی سیاسی ایرانی سابق، از جمله شاهدان شکنجه‌ در زندان‌ها کنفرانسی مجازی روز جمعه با مشارکت تعدادی از شخصیت‌های سیاسی و حقوقی بین المللی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سهم کشورها از عملیات بزرگ در فرودگاه کابل؛ حدود ۱۱۲ هزار نفر از افغانستان خارج شدندبنا بر اعلام کاخ سفید در روز جمعه، با تلاش‌های دو هفته‌ای واشنگتن و متحدانش ۱۱۱ هزار و ۹۰۰ نفر از افغانستان خارج شده‌اند و این عملیات حتی با وجود حملات خونبار روز پنج‌شنبه در نزدیکی فرودگاه کابل، همچنان ادامه دارد. عملیات فرار بزرگ بیشتر کسانی خارج شدند یا پول داشتند یا آشنا در قطعه ۰۱ مُسئول ورودی میدان هوای کابل کسانی که واقعا جان شان در خطر است و هرلحظه ممکن است توست طالبان جنایت کار سلاخی شوند هنوز در شهر کابل و سایر شهر های دیگه مانده اند و یا در کوه های دور دست پناه بردند این اشخاصی که خیلی ضرور بود و ویزای ویژه مهاجرتی نیز دریافت کرده بودند را چرا امریکایی ها نبردن؟
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

حمله حوثی‌ها به پایگاه نظامی «العند» ده‌ها کشته بر جای گذاشتدر حمله هوایی حوثی‌ها به پایگاه نظامی «العند» در استان «لحج» در 60 کیلومتری شمال عدن، در جنوب غربی یمن، دست‌کم 40 سرباز کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.منابع الیمن العند لحج چرابه اهداف حوثی هادر صنعاء ومرکز حسن ایرلو ورهبرحوثی ها تهاجم نمیکنید ؟ این جنایاتهاتوسط حسن ایرلوفرماندهی میشود. چراجامعه بین المللی سکوت کرده است. بازدارندگی وحفاظت ازشهروندان حکم میکند که پاسخ مشروع داده شود . اگرتهاجم نکنید،مجبورید قربانی بیشتری بدهید.
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تصاویری از اسکان موقت افغان‌ها در پایگاه هوایی آمریکا در آلمانشماری از افغان‌های خارج شده از کشورشان به طور موقت در پایگاه هوایی آمریکا در رامشتاین واقع در نزدیکی فرانکفورتِ آلمان مستقر شدند. فقط مواظب باشید که به بهانه احترام به عقاید ، مدرسه و انجمن و تشکیلات درست نکنن که بعد از داخل حمله کنند . Taliban are narrow minded terrorists group. One can't trust what they are saying on the media that they belive on inclussive gov. In practicle they are imposing their terrorism idiealogy on the nation. If can't afford the national flag then how can afford inclussive government? خیلی کسانی که واجدی شرایط استن نمتونه بیرون شوه ادمای که نزدیگ به میدان هوای بودن زنده گی ارامی داشته رفتن
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

پنتاگون: در عملیات ضدتروریستی جمعه شب در ننگرهار دو عضو عالیرتبه داعش کشته شدندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. 😅😅😅😅😜😜😜😜نه بابا !! شونصد رهبر داعش کشته شدند. واقعا خاک بر سر دروغگوتون درصورتیکه امریکاازموجودیت افرادعالی رتبهٔ گروه داعش درداخل افغانستان آگاهی دارد،واضعیست که ازموجودیت شان درپاکستان نیزخبرداریدکه باعث قتل افغانها شده اند.چون چشم بسته آنها را میکُشند.بناًامریکادرکنارهمه جفا ها،جنایت بشری را نیزمرتکب شده که آنهارادراختیارافغانها نگذاشته اند. آمریکا و متحدانش در سال 2001 به بهانه مبارزه با تروریسم و تامین امنیت در افغانستان به افغانستان یورش بردند اما از آن زمان تاکنون، ناامنی، تروریسم و تولید مواد مخدر در افغانستان رشد چشمگیری داشته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اتفاقی بی‌سابقه در استونی؛ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری تنها با یک نامزداین وضعیت در ۳۰ سال گذشته یعنی از زمان استقلال این کشور از اتحاد جماهیر شوروی پیشین بی‌سابقه بوده است. چند ماه پیش ماهم تجربه کردیم همچین انتخاباتی تعجب نمی کنیم 😑. طرفداران دموکراسی و حقوق بشرچرا اجازه میدن تو اروپا همچین اتفاقی بیفته برای دموکراسی غرب اساسا انتخابات صرفا یک ابزار در جهت رسیدن به منافعشان است و گرنه نزدیک ترین دولت های غرب آسیا به آنها دیکتاتور ترین آنها یعنی سعودی است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »