برکناری رئیس سیا در وین در پی شیوع مرموز «سندروم هاوانا»

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا، رئیس یکی از بزرگترین‌ پایگاه‌های این سازمان در اروپا را به دلیل آن‌چه «واکنش نامناسب» به حوادث سفارت این کشور در اتریش خوانده از کار برکنار کرده است بیشتر بخوانید🔽

این برکناری پس از آن اتفاق می‌افتد که ده‌ها نفر از پرسنل ایالات متحده در وین، شامل دیپلمات‌ها، مقامات اطلاعاتی و همین‌طور برخی از فرزندان کارکنان سفارت، علائم «سندروم هاوانا» را گزارش کرده‌ بودند.

سندروم هاوانا به نوعی بیماری مرموز در قالب سردردهای مزمن و اختلالات شنوایی گفته می‌شود که برای اولین بار به طور ناگهانی در سفارت آمریکا در کوبا بروز کرد. ویلیام جی برنز، رئیس سازمان سیا، پیشتر به طور رسمی این حوادث را «حمله» توصیف کرده است و برخی از مقامات آمریکایی نیز ظن آن را دارند که عوامل روسیه پشت سر این اتفاقات هستند. این در حالی است که شماری از مقامات دیگر آن‌ها را به بیماری‌های روان نسبت داده‌اند که افراد در محیط‌های با استرس زیاد کار تجربه کرده‌اند. علیرغم چهار سال تحقیقات در دو دولت مختلف در آمریکا‌، ایالات متحده تاکنون نتوانسته علت دقیق این حوادث را مشخص کند.

هرچند وزارت خارجه آمریکا گفته است پایان کار خانم «پاملا اسپراتلن» دلایل صرفا اداری داشته است، با این حال حکم اتمام ماموریت وی پس از آن صادر شد که در جلسه‌ای با اعضای سفارت آمریکا در هاوانا به طور تلویحی گفته بود علت سردردهای مزمن ماموران مشکل روانی، و نه فیزیکی، بوده است. امری که خشم کارکنان سفارت حاضر در جلسه را برانگیخته بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در ۶ ماه اخیر ۱۱۰ نفر از زندانیان خارج از کشور به زندان‌های ایران منتقل شدندسخنگوی قوه قضاییه از انتقال ۱۱۰ نفر از زندانیان ایرانی خارج از کشور به زندان‌های داخل طی شش ماهه اخیر خبر داد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

روایت زندانیان شکنجه شده در زندان بگرام از روزهای پر از کابوس خودروایت زندانیان شکنجه شده در زندان بگرام از روزهای پر از کابوس خود سه هم بند که سال‌ها در زندان بگرام که پس از حمله آمریکا به افغانستان ایجاد شد، زندانی بودند، گفتند که سربازان آمریکایی با زندانیان رفتار غیرانسانی داشتند.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ضرر واکسن نزدن بسیار سنگین‌تر از واکسن زدن/ واکسیناسیون کرونا به در خانه‌ مردم رودرییس کمیته کشوری اپیدمیولوژی کرونا با تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت واکسیناسیون کرونا برای مردم، اقدامات گروه‌های معدود مخالف واکسن را تشویش اذهان عمومی خواند و گفت: ضرر واکسن نزدن خیلی خیلی سنگین‌تر از واکسن زدن است و در این زمینه باید اعتماد مردم جلب شود. چرا باید mRNA برای ایمنی زایی استفاده شود؟
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

یک‌سوم دانشجویان ایران عضوی از خانواده خود را بر اثر کرونا از دست داده‌اندPooryaTaba
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ایران: مذاکرات برجامی تا پیش از نوروز از سر گرفته می‌شودعضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران از احیای مذاکرات برجامی تا پیش از نوروز امسال خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

دیدار وزرای خارجه آمریکا و فرانسه در نیویورک پس از بحران زیردریایی‌هاآنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه قرار است شامگاه پنج‌شنبه، 23 سپتامبر، در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »