برکسیت؛ نخست‌وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدید با رهبران اروپایی

27/05/1398 10:12:00 ق.ظ

اسناد دولتی فاش شده نشان می‌دهد که بریتانیا با مساله کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو روبرو است. این کشور همچنین با مشکلاتی در مورد اداره مرزهای ایرلند، اختلال در کار بنادر و مسائل اجتماعی مواجه شده است.

اسناد دولتی فاش شده نشان می‌دهد که بریتانیا با مساله کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو روبرو است. این کشور همچنین با مشکلاتی در مورد اداره مرزهای ایرلند، اختلال در کار بنادر و مسائل اجتماعی مواجه شده است. بوریس جانسون، نخست‌ وزیر بریتانیا به دنبال مذاکرات جدیدی با رهبران کشورهای اروپایی در مورد برکسیت است.

آقای جانسون که روز ۲۴ ژوئیه پس از ملاقات با ملکه الیزابت رسما به ریاست دولت بریتانیا رسید ، این هفته نخستین سفر خارجی خود را به عنوان نخست‌وزیر این کشور انجام خواهد داد.

برخی ناظران تلاش نخست وزیر بریتانیا برای مذاکره با رهبران کشورهای اروپایی را به گزارش منتشر شده در برخی رسانه‌های این کشور مرتبط می‌دانند. این گزارش که برای نخستین بار در نشریه ساندی تایمز منتشر شده نشان می‌دهد که بریتانیا با مساله کمبود سوخت، مواد غذایی و دارو روبرو است. این کشور همچنین با مشکلاتی در مورد اداره مرزهای ایرلند، اختلال در کار بنادر و مسائل اجتماعی مواجه شده است.

این اسناد همچنین نشان می‌دهد که ممکن است بریتانیا به احتمال زیاد بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج گردد. بوریس جانسون متعهد شده است تا بریتانیا، با یا بدون توافق، در موعد مقرر یعنی ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ (۹ آبان) از اتحادیه اروپا خارج شود. headtopics.com

این در حالی است که جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا کارزاری را برای برکناری آقای جانسون از قدرت آغاز کرده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

ترامپ برای امضای توافقی «بزرگ» با بریتانیا پس از برگزیت تلاش می‌کنددونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا پنجشنبه 15اوت مجددا تمایل خود را برای برقراری روابط

هیچ واحد تولیدی با وجود تحریم تعطیل نشده استوزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از کارخانه ها و شرکتهای تولیدی تویسرکان گفت: خوشبختانه در سال گذشته با وجود تمام تحریمها و کمبودهای مالی هیچ شرکت تولیدی تعطیل نشد و همچنان به فعالیت تولیدی خود مشغول هستند و این امر میسر نمی شد مگر با همکاری همه جانبه دولت و مسئولان با تولیدکنندگان.

رئیسی اقدامات شجاعانه‌ای درمورد برخورد با فساد در داخل و خارج از قوه آغاز کرده استیک نماینده مجلس گفت: اخیرا آیت الله رئیسی اقدامات شجاعانه، مقتدرانه و عادلانه ای در خصوص برخورد با فساد در داخل و خارج از قوه آغاز کرده که منشأ امید آحاد ملت است.

لاریجانی: شرایط امروز ایران با گذشته متفاوت استرئیس مجلس ایران اعلام کرد انگلیسی‌ها فهمیدند شرایط امروز کشور ما با گذشته متفاوت است. - خبرگزاری آناتولی

گاردین: یک شرکت استرالیایی با انتقال محموله ۱۵ میلیون دلاری تحریم‌های ایران را نقض کرده است♦️ گاردین: یک شرکت استرالیایی با انتقال محموله ۱۵ میلیون دلاری تحریم های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است ⚡️ این کشتی متهم به انتقال «کود اوره» است و این در حالی است که صنایع پتروشیمی ایران در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

گراهام: اعتماد به طالبان اشتباه بزرگتر از امضای توافق‌نامه هسته‌ای با ایران استدر پی خبرهای مبنی بر رسیدن آمریکا به یک توافق صلح با طالبان، لیندسی گراهام، یک سناتور برجستۀ