برکسیت؛ توافق جانسون و اتحادیه اروپا زیر ذره‌بین پارلمان بریتانیا

27/07/1398 01:15:00 ب.ظ

سه سال پس از برگزاری همه‌پرسی برکسیت که در چهارچوب آن ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا موافقت خود را با خروج کشورشان از این اتحادیه اعلام کردند، هنوز آیندۀ روابط لندن‌-بروکسل روشن نیست و آقای جانسون امیدوار است بتواند با پیروزی در نشست امروز پارلمان، گام‌هایی روشن‌تر در مسیر این جدایی بردارد.

سه سال پس از برگزاری همه‌پرسی برکسیت که در چهارچوب آن ۵۲ درصد از شهروندان بریتانیا موافقت خود را با خروج کشورشان از این اتحادیه اعلام کردند، هنوز آیندۀ روابط لندن‌-بروکسل روشن نیست و آقای جانسون امیدوار است بتواند با پیروزی در نشست امروز پارلمان، گام‌هایی روشن‌تر در مسیر این جدایی بردارد. اولیویه لتوین، عضو پیشین حزب محافظه‌کار بریتانیا که توسط آقای جانسون از این حزب اخراج شد، پیشنهاد کرده است که رای گیری برای تایید این توافق، تا زمانی که تمامی قوانین لازم برای اجرای آن در پارلمان تصویب نشده، به تعویق بیفتد.

قرار است این پیشنهاد، در پایان بحث‌های روز شنبه به رای گذاشته شود و چنانچه تصویب شود، توافق‌نامۀ آقای جانسون به رای گذاشته نخواهد شد و اتخاذ هر تصمیمی درباره آن تا روز دوشنبه به تعویق خواهد افتاد. به این ترتیب بار دیگر سرنوشت برکسیت در ابهام فرو خواهد رفت.

این پیشنهاد آقای لتوین که با هدف جلوگیری از خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا مطرح شده، در واقع آقای جانسون را مجبور به تاخیر در اجرای برکسیت می‌کند آنهم تا زمانی که همۀ قوانین مورد نیاز برای این خروج، پروسۀ چند مرحله‌ایِ تصویب قوانین در پارلمان این کشور را پشت سر بگذارد. headtopics.com

قانونی که پیش‌تر توسط مخالفان آقای جانسون به تصویب رسیده است، او را موظف می‌کند تا از اتحادیه اروپا بخواهد اجرای برکسیت را تا ۳۱ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی به تاخیر بنیدازد.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

خودکشی پناهنده افغان در استرالیا دو سال بعد از منتقل شدن از جزیره مانوسیک پناهنده افغان که دو سال قبل از جزیره مانوس برای درمان به استرالیا منتقل شده بود، با پریدن از اتاق هتلش در شهر 'بریزبن' خودکشی کرد. سید میرویس روحانی ۳۲ ساله، که گفته شده از مشکل روانی رنج می‌برد، روز سه‌‌شنبه (۱۵ اکتبر) با پریدن از طبقه ۲۲ هتلی به زندگی خود پایان داد. آقای روحانی دارای مدرک پزشکی از چین بوده است. مسخرست، با این همه شکنجه روحی که به پناهجویان به طور قانونی اعمال میشه تا بله طرف خودش انصراف بده و بره، مگه میشه ادم مشکل روانی پیدا نکنه؟ خود دولت استرالیا مسئول ایجاد مشکلات روانی توی این فرد بوده

سازمان ملل: در سال جاری بیش از ۲۵۰۰ غیرنظامی افغان در جنگ کشته‌ شده‌‌انددفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) اعلام کرد که تلفات غیرنظامیان در ربع سوم سال جاری میلادی (ژوئیه تا سپتامبر) در این کشور در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته ۴۲ درصد افزایش یافته است. این سازمان گفته که در ۹ ماه اول جاری میلادی در مجموع ۲۵۶۳ غیر نظامی در افغانستان کشته و ۵۶۷۶ نفر دیگر زخمی شده‌اند. امریکا بادرایت مانند مسیله ی ترکیه,درمود افغانستان هم ناتو رابه کمک طلبیده است Arbaeen زاگرس_درمسیر_اربعین حب_الحسین_یجمعنا

برگزیت؛ جانسون می‌گوید 'نتیجه بهتری' از توافق او ممکن نیستبوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا به همراه تیمش به شدت در تلاش است تا رای کافی را برای توافقی که با اتحادیه اروپا به دست آورده، جمع کند. رای‌گیری در روز شنبه انجام خواهد شد. او در روز جمعه به بی‌بی‌سی گفت که 'نتیجه بهتری' از این توافق ممکن نیست و از نمایندگان پارلمان خواست از توافقش حمایت کنند. اروپا کجا پیدا کند نوکری مثل ایران که دستگاههای برندهای خودش رابامواد اولیه واردایران کندو شرکتهای تحت لیسانس خود راتوسعه دهد. تبادلات پولیمون هم که با یوروشده و میشود. پول ملی خودمان رافدای یورو حتی داخل ایران کردیم.امریکا نزدیک نشود تارانت خواران و اروپا سود خود راببرند هیچ ماس بندی نمیگه ماست ما ترشه.

مخالفت با برکسیت در بروکسل با لباس بوریس جانسون و هالک شگفت‌انگیزیکی از تظاهرکنندگان خودش را شبیه بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا کرده و دیگری با آرایش چهره «هالک شگفت‌انگیز» در مراسم حاضر شده بود.

مانع تراشی فرانسه نسبت به عضویت آلبانی و مقدونیه در اتحادیه اروپامقام‌های ارشد اتحادیه اروپا که از افزایش نفوذ چین و روسیه در بالکان نگران هستند، روز جمعه ۱۸ اکتبر (۲۶ مهر) فرانسه را متهم کردند با ممانعت از شروع مذاکرات عضویت آلبانی و مقدونیه شمالی در اتحادیه اروپا مرتکب خطایی تاریخی شده است.

استقبال گروهی از امامان جمعه از بازداشت زم