برکسیت و پشتوانه مرزی ایرلند؛ موضع سرسختانه ماکرون در برابر جانسون

31/05/1398 05:25:00 ب.ظ

برکسیت و پشتوانه مرزی ایرلند؛ موضع سرسختانه ماکرون در برابر جانسون جزئیات بیشتر🔽

رئیس جمهوری فرانسه دستیابی به توافق جدید درباره برکسیت را طی ۳۰ روز آینده «ناممکن» دانست. امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا...

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز پنجشنبه در دیدار با بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا دستیابی به توافق جدید درباره برکسیت را طی ۳۰ روز آینده «ناممکن» دانست. رئیس جمهوری فرانسه با این حال دستیابی به «راه حلی» برای موضوع پشتوانه مرزی ایرلند طی ۳۰ روز آینده را «امکانپذیر» ارزیابی کرد.

نخست وزیر بریتانیا نیز در این دیدار بر تمایل خود برای دستیابی به توافقی جدید بر سر برکسیت تاکید کرد. بوریس جانسون خواستار حذف پشتوانه مرزی ایرلند از توافق کشورش با بروکسل شده است. به گفته وی آنچه در توافق کنونی برای پشتوانه مرزی ایرلند پیش بینی شده است در عمل بریتانیا را «اسیر» موازین حقوقی اتحادیه اروپا می کند.

بوریس جانسون در نشست خبری پس از دیدار با رئیس جمهوری فرانسه از دیدار روز گذشته خود با آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان ابراز رضایت کرد. صدراعظم آلمان روز گذشته از امکان دستیابی به توافق جدید با بریتانیا بر سر خروج این کشور از اتحادیه اروپا سخن گفته بود. headtopics.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

توسعه ناسیونالیستی و توسعه میهن‌دوستانه | حمزه نوذری

ناسیونالیسم بیش از هر ایدئولوژی دیگری قدرت ایجاد شور و هیجان در جامعه دارد و تاریخ نشان داده است که می‌تواند تبدیل به یک نیروی قوی شود. ناسیونالیسم با ایجاد غیریت‌سازی و یکدست‌سازی نیرو‌ها و همگن‌کردن آنها تقویت می‌شود که در این میان تکثرها و تنوع‌ها نادیده انگاشته یا طرد می‌شود. اما ناسیونالیسم همان میهن‌دوستی نیست. ویرولی در کتاب «برای عشق به میهن» بین این‌ دو تمایز قائل است. او در این کتاب مدعی است که می‌توان میهن‌دوست بود، اما به دامن ناسیونالیسم نیفتاد. می‌توان دغدغه میهن داشت و دل‌نگران وطن بود، اما ایدئولوژی ناسیونالیستی را نپذیرفت. میهن‌دوستی و ناسیونالیسم دو جهان متفاوت را ترسیم می‌کنند. در رویکرد ناسیونالیستی، هرچه مربوط به میهن است، با همه ضعف‌ها و کاستی‌هایش پذیرفته و چه‌بسا پرستیده می‌شود؛ درحالی‌که در وطن‌دوستی، برای عشق به وطن باید با ناکارآمدی و نادرستی‌های موجود در وطن مبارزه کرد؛ چون وطن‌ برای ما مهم است و نباید از ناعدالتی‌ها و ناآزادی‌های موجود در آن چشم‌پوشی کرد. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

حریری: موضع آمریکا در قبال حزب‌الله قاطع استنخست‌وزیر لبنان اعلام کرد که موضع آمریکا در قبال تحریم‌های علیه حزب‌الله قاطع است. - خبرگزاری آناتولی

اختلاف میان ایران و آمریکا به اوج خود رسیده استواشنگتن در تحلیلی به بررسی اختلاف‌های میان ایران و آمریکا و ریشه آن پرداخت.

در روز خطر، اولین فراری‌ها از منطقه ما آمریکایی‌ها خواهند بود/ آبراه‌های بین‌المللی برای همه باید امن باشدرئیس‌جمهور کشورمان گفت: آمریکا از سال ۹۶ یعنی حدود دو سال پیش توطئه جدیدی علیه ایران آغاز کرد؛ در آغاز برنامه‌ریزی‌های جنگ روانی و سیاسی بود و سپس به جنگ اقتصادی کشید، علامت‌هایی هم در سال ۹۶ و ۹۷ دریافت کردند که شاید مشوق آنها بود اما ما همواره طبق آیه شریفه ولا تحزن علیهم، هیچ گاه برابر توطئه دشمنان نه غمناک شدیم و نه دل‌مان گرفت، همیشه با روحیه لازم برابر توطئه‌ها ایستادیم.

حمایت کودکان از حیوانات خیابانی در ترکیهگروهی از کودکان ترک و سوری کمک های دارویی و تجهیزات درمانی در اختیار پناهگاه حیوانات در استان حتای قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: طرح تعطیلی پنجشنبه‌ها در کمیسیون رد نشده است- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimرئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از در دست بررسی بودن طرح تعطیلی پنجشنبه در کمیسیون خبر داد و گفت: اعلام رد این طرح در کمیسیون از سوی برخی از خبرگزاری‌ها درست نبود.

برایان هوک: سیا در برکناری مصدق نقشی نداشت/ ممنوعیت سفر قاسم سلیمانی تاسال دیگر به پایان می‌رسدنماینده ویژه آمریکا در امور ایران، در اظهاراتی نخ‌نما و واهی مدعی شد که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا ملقب به 'سیا' نقشی در کودتای ۲۸ مرداد نداشته است.