برکسیت؛ جانسون به دیدار مرکل، ماکرون و یونکر می‌رود

21/07/1398 10:30 ق.ظ

نخست وزیر بریتانیا از این سه تن خواهد خواست که یا به او کمک کنند تا در همین هفته به توافق تازه‌ای برسد و یا آنکه با انجام نوعی «برکسیت دوستانهٔ بدون توافق» موافق کنند.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا بناست روز دوشنبه در دیدار با تنی چند از رهبران اروپا از آنان بخواهد با طرح وی برای انجام برکسیت موافقت کنند.آقای جانسون بناست شامگاه دوشنبه، ۱۳ اکتبر/۲۱ مهرماه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کند.

آقای جانسون بناست شامگاه دوشنبه، ۱۳ اکتبر/۲۱ مهرماه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کند. به نوشتهٔ ساندی تایمز، نخست وزیر بریتانیا از این سه تن خواهد خواست که یا به او کمک کنند تا در همین هفته به توافق تازه‌ای برسد و یا آنکه با انجام نوعی «برکسیت دوستانهٔ بدون توافق» موافقت کنند.

همین منبع نوشته است که مقامات امنیتی بریتانیا بوریس جانسون را متقاعد کرده‌اند که برکسیت بی‌توافق خطر حملهٔ تندروها را در ایرلند شمالی و انگلستان افزایش می‌دهد و احتمال خشونت‌های فرقه‌ای و متعصبانه را در شهرهایی نظیر گلاسکو بیشتر می‌کند.

به همین دلیل اولویت آقای جانسون، برای انجام برکیست، آن خواهد بود که به هر ترتیب ممکن با سران اروپا به توافق برسد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

محاکمه دو افغان و یک هلندی به اتهام کمک به انتقال پناهجویان به بریتانیبر اساس تازه ترین گزارش ها از ابتدای سال جاری بیش از ۲۳۷ مورد عبور و یا اقدام غیر قانونی عبور از فرانسه به بریتانیا به ثبت رسیده و هشت شبکه قاچاق انسان در میان شناسایی و منهدم شده اند. دیگر دوران شکار مغز ها و فرزندان قانون مند خاورمیانه بعنوان مهاجر و نیروی کار ارزان تمام شد. نوشابه فقط با غذا داده میشود! حالا با سیل جنگ زده ها وآورگان حال کنید. اروپای غربی خبیث!

نیاز کشور به راه‌اندازی ۴ هزار کلانتری جدید/ استفاده از کلانتری‌های سیار به جای استقراریرییس پلیس پیشگیری ناجا از نیاز کشور به راه‌اندازی ۴ هزار کلانتری جدید خبر داد و گفت: در برنامه ششم توسعه راه‌اندازی هزار کلانتری سیار در نظر گرفته شده است، اما در حال حاضر تنها توانسته‌ایم یک کلانتری سیار ایجاد کنیم.

واکنش ترکیه به بیانیه پایانی نشست اتحادیه عرب درباره حمله به شمال سوریهسخنگوی وزارت خارجه ترکیه: اشغالگر خواندن ترکیه از سوی دبیرکل اتحادیه عرب به جای 'گروه تروریستی' که تمامیت ارضی سوریه را مورد تجاوز قرار می‌دهد، به معنای مشارکت در جنایت‌های تروریستی این گروه و خیانت به جهان عرب است

پوتین به العربیه: ما حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را محکوم می‌کنیمولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در یک مصاحبه اختصاصی با تلویزیون العربیه گفته است که مسکو حمله به حمله کننده ها به آرامکو سربازان خود روسیه هستن در واقع کشور ایران یک بخشی از روسیه است که بصورت فدرالیسم نوین توسط آخوندها اداره میشود قابل انکار هم نمیباشد Mvvw5 منم محکوم میکنم . آل سعود هم محکوم است

واکنش حماس به سفر تیم ملی عربستان سعودی به کرانه باختریجنبش حماس سفر تیم فوتبال عربستان سعودی برای دیدار با تیم ملی فلسطین در رام الله کرانه باختری اشغالی از طریق گذرگاه اسرائیل را محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

بیرانوند به یورونیوز: حضور زنان در ورزشگاه به بازیکنان انگیزه می‌دهدبازیکنان تیم ملی فوتبال ایران از حضور زنان در ورزشگاه استقبال کردند. علی‌رضا بیرانوند دروازه‌بان تیم ملی ایران در گفت‌وگو با یورونیوز می‌گوید: «امیدواریم این حضور تداوم داشته باشد و در بازی‌های لیگ هم دنبال شود. حضور زنان به بازیکنان انگیزه می‌دهد.» خدا وکیلی انگیزه می‌دهد خیلی 😂🤣😂🤣 حالا خوبه لخت نبودن

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا بناست روز دوشنبه در دیدار با تنی چند از رهبران اروپا از آنان بخواهد با طرح وی برای انجام برکسیت موافقت کنند.

آقای جانسون بناست شامگاه دوشنبه، ۱۳ اکتبر/۲۱ مهرماه با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه و ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا دیدار کند.

به نوشتهٔ ساندی تایمز، نخست وزیر بریتانیا از این سه تن خواهد خواست که یا به او کمک کنند تا در همین هفته به توافق تازه‌ای برسد و یا آنکه با انجام نوعی «برکسیت دوستانهٔ بدون توافق» موافقت کنند.

همین منبع نوشته است که مقامات امنیتی بریتانیا بوریس جانسون را متقاعد کرده‌اند که برکسیت بی‌توافق خطر حملهٔ تندروها را در ایرلند شمالی و انگلستان افزایش می‌دهد و احتمال خشونت‌های فرقه‌ای و متعصبانه را در شهرهایی نظیر گلاسکو بیشتر می‌کند.

به همین دلیل اولویت آقای جانسون، برای انجام برکیست، آن خواهد بود که به هر ترتیب ممکن با سران اروپا به توافق برسد.

این در حالی است که جرمی کوربین رهبر حزب مخالف دولت بریتانیا اعلام کرده بعید است از توافق احتمالی بوریس جانسون و اتحادیه اروپا حمایت کند.