برپایی ۹۰ تظاهرات کرونایی در آلمان از سوی راست‌گرایان افراطی | DW | 06.09.2020

16/06/1399 06:11:00 ب.ظ

راست‌گرایان افراطی در آلمان با استفاده از محدودیت‌های کرونایی، تاکنون ۹۰ تجمع اعتراض‌آمیز برپاکرده‌اند. کارشناسان معتقدند این خطر وجود دارد که آنها در میان طرفداران حقوق مدنی نیز طرفدار جذب کنند.

راست‌گرایان افراطی در آلمان با استفاده از محدودیت‌های کرونایی، تاکنون ۹۰ تجمع اعتراض‌آمیز برپاکرده‌اند. کارشناسان معتقدند این خطر وجود دارد که آنها در میان طرفداران حقوق مدنی نیز طرفدار جذب کنند. دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شهروندان رایش، راست گرایان افراطی و نئونازی‌ها تظاهرات...

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید شهروندان رایش، راست گرایان افراطی و نئونازی‌ها تظاهرات برلین گروه‌های راست‌افراطی، از جمله"حزب آلترناتیو برای آلمان" و"حزب ناسیونال دموکرات آلمان" برای شرکت در این تظاهرات فراخوان داده بودند.

شعار اصلی این حرکت اعتراضی"پایان پاندمی– روز رهایی" بود. سازمان‌دهی منسجم گروه‌های راست افراطی بیشتر بخوانید: نهادهای مسئول دولت آلمان"فعالیت‌های پیش‌رونده و منسجم گروه‌های راست‌افراطی در جذب مخالفان محدودیت‌های کرونایی را با دقت دنبال می‌کنند."

با این‌حال نهاد‌های امنیتی می‌گویند قطعی نیست که گروه‌های راستگرا در آینده نتوانند تجمعاتی به عنوان مثال علیه سیاست‌های پناهجویی دولت آلمان برگزار کنند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

سیدجواد طباطبایی و اندیشه‌هایش؛ فیلسوف ایرانشهر را بیشتر بشناسیم

سیدجواد طباطبایی، اندیشمند سیاسی، در جامعه روشنفکری ایران با نام «فیلسوف ایرانشهر» شناخته می‌شود، برخی او را «مرشد محافظه‌کاری نوین ایران» می‌خوانند. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

مینه روفی؛ از تحصیل مخفیانه در حکومت طالبان تا اشتغال در رسانه

وزارت دفاع ملی ترکیه: در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای درآمدندوزارت دفاع ملی ترکیه: نیروهای مسلح کشور در بیست‌وچهار ساعت گذشته در شمال عراق و سوریه 16 تروریست پ.ک.ک/ی.پ.گ را از پای درآوردند. در ده روز اخیر نیز در مجموع 91 تروریست از پای_درآمدند

'دولت آلمان در قبال بی‌عدالتی علیه نسرین ستوده سکوت نکند' | DW | 04.09.2020امید نوری‌پور، سیاستمدار بانفوذ حزب سبزهای آلمان گفته است، 'با توجه به سلامتی بسیار بحرانی' ستوده و گزارش اخیر عفو بین‌الملل که در آن از جمله به شکنجه و خشونت جنسی دستگیرشدگان اعتراضات سراسری د‌ی‌ماه انتقاد شده، 'سکوت دولت آلمان شرم‌آور است'.

رئیس‌جمهور آلمان خواستار برپایی مراسمی در سوگ قربانیان کرونا شد | DW | 05.09.2020شرایط خاص کرونا اجازه نداد بازماندگان قربانیان کرونا بتوانند به‌درستی با عزیزان خود خداحافظی کرده و به سوگ آنها بنشینند. حال رئيس‌جمهور آلمان خواستار برپایی مراسمی ویژه در بزرگداشت یاد قربانیان شد.

فرار سرمایه‌های مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهدگفت‌وگوی اعتمادآنلاین با مهدی یزدانی، رئیس هیات‌مدیره «نماوا»، درباره اختلاف بر سر نظارت بر نمایش_خانگی:فرار سرمایه مشروع در انتقال نظارت شبکه نمایش خانگی از وزارت ارشاد به صداوسیما روی می‌دهد

معترضان به استفاده اجباری از ماسک در رم تظاهرات کردنداین معترضان که زدن ماسک را نقض حقوق و آزادی‌های فردی خود می نامیدند، روز شنبه به خیابان آمدند تا اعتراض خود را علیه محدودیت‌های اعمال شده بیان کنند. آنان بر روی یکی از دست نوشته هایی که حمل می‌کردند، نوشته بودند: «بدون ماسک، بدون فاصله اجتماعی»