برپایی ۳ بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله‌زده/ مردم از حضور در منازل خودداری کنند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 34 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 53%

سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با ایلنا: برپایی ۳ بیمارستان صحرایی در مناطق زلزله‌زده/ مردم از حضور در منازل خودداری کنند

ایران اخبار, ایران سرفصلها

"مجتبی خالدی" سخنگوی اورژانس کشور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین جزییات زمین‌لرزه در مرز بین استان‌های بوشهر و فارس گفت: تاکنون ۱۲ پس لرزه بعد از زمین‌لرزه اصلی که به بزرگی ۵.۹ ریشتر بود در این منطقه ثبت شده است.

وی ادامه داد: ۲۱ روستا با جمعیت نزدیک به ۵ هزار نفر در این منطقه حضور دارند. اکثر روستاها توسط ارزیابان بررسی شده‌اند. سخنگوی اورژانس کشور با بیان اینکه ۴ نفر در این زمین‌لرزه تاکنون مصدوم شده‌اند، تصریح کرد: مصدومان به صورت سرپایی درمان شده‌اند. خالدی خاطرنشان کرد: بیمارستان‌ها به ویژه بخش‌های ویژه در حال آماده باش هستند. همچنین ۵۰ دستگاه آمبولانس و ۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس در حال آماده‌باش هستند. سه بیمارستان صحرایی و سه فروند بالگرد نیز آماده شده است.سخنگوی اورژانس کشور از مردم مناطق زلزله‌زده به ویژه بندر گناوه درخواست کرد تا به دلیل وقوع پس‌لرزه‌های مداوم از حضور در منزل خودداری کرده و به صورت ویژه از سالمندان و افراد دارای معلولیت نگهداری کنند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بغداد در شوک آتش‌سوزی در بیمارستان ابن‌الخطیب؛ شمار قربانیان به ۵۸ نفر رسیدمنابع خبری شرایط ایمنی نامناسب در ذخیره سیلندرهای اکسیژن را به عنوان علت اصلی وقوع انفجار و آتش‌سوزی در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان عنوان کرده‌اند. 82 همنوع در بیمارستان بغداد جان باختن امیدوارم درد و رنج کمی کشیده باشن گوشه ای از ذهنم امروز درگیر این آتش سوزی شد شادی روح پرکشیدگان شمع روشن میکنم
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

رگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها/ کاهش دمای هوا در برخی مناطقرگبار و رعد و برق در بیشتر استان‌ها کاهش دمای هوا در برخی مناطق مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از تداوم رگبار و رعد و برق در کشور و کاهش ۴ تا ۶ درجه‌ای دمای هوا در برخی مناطق خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان؛ استقبال در مناطق جنوبی، ترس و احتیاط در سایر نقاط کشورمحمد، کشاورز اهل قندهار می‌گوید که این سالها خیلی بدتر از دوران اشغال خاک کشورش توسط شوروی سابق طی سالهای ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۹ میلادی بوده است. خوب نیست ترسم داره
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ماجرای واکسیناسیون اتباع چینی در بیمارستانی در تهران / نقض قرنطینه ۴۸هزار کرونا مثبت در کشورمعاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به جایگزینی انواع ویروس‌های جهش یافته کرونا با واریانت ووهان، در عین حال درباره واکسیناسیون کرونا گفت: بی عدالتی که در دنیا در رابطه با واکسن وجود دارد موضوعی جدی است؛ به طوری که اکنون پنج کشور در دنیا بیشترین میزان واکسن دنیا را تزریق کردند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

نام «کسری نوری» در فهرست ۱۰ روزنامه‌نگار در معرض خطر در جهان
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »