بروز علائم رکود کم‌سابقه در اقتصاد آلمان؛ یورو تضعیف شد

01/07/1398 03:50 ب.ظ

همزمان با کاهش رونق اقتصاد آلمان به نگران‌کننده ترین سطح در ۷ سال گذشته، فشارها بر دولت این کشور برای اعطاء مشوق‌های مالیاتی افزایش یافت.

همزمان با کاهش رونق اقتصاد آلمان به نگران‌کننده ترین سطح در ۷ سال گذشته، فشارها بر دولت این کشور برای اعطاء مشوق‌های مالیاتی افزایش یافت. انتشار این گزارش موجب شد تا طی معاملات روز دوشنبه بازارهای مالی، نرخ برابری یورو در برابر دلار آمریکا ۲ دهم درصد کاهش یابد و به ۱.۰۹۹۲ برسد.

همزمان شاخص سهام استاکس۶۰۰ که متوسط قیمت سهام ۶۰۰ شرکت بزرگ بورس‌های اروپایی را نشان می‌دهد، بیش از ۱ درصد کاهش یافت.

گزارش مارکیت تاکید دارد که تبعات جنگ تجاری میان چین و آمریکا و افت تقاضای صنعت خودوری آلمان به دلیل بیم وابهام موجود از تبعات برکسیت، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را به سمت رکود کشانده است. بر پایه این گزارش، توقف رشد بازار کار آلمان که در ۶ سال گذشته بی‌سابقه است، می‌تواند نمودی از افت رونق اقتصاد این کشور در نیمه دوم سال جاری میلادی به پایین‌ترین سطح در ۷ سال گذشته باشد.

رکود در اقتصاد آلمان انتظارات عمومی برای اعطای مشوق‌های مالی و مالیاتی از سوی دولت این کشور را افزایش داده ولی با وجود اعلام تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا برای اعمال سیاست‌های حمایتی، دولت آلمان همچنان در برابر اتخاذ چنین سیاستی مقاومت می‌کند. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

فوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیمافوران آتشفشان ساکوراجیما در ژاپن؛ پخش وسیع خاکستر در شهر کاگوشیما این ویدئو را ببینید🔽

توزیع لوازم التحریر در بین دانش آموزان در غازی عنتب ترکیه

5 سال کشتار، آوارگی، فساد و گرسنگی در سایه کودتای حوثی در یمنشبه نظامیان حوثی از 5 سال گذشته تاکنون و در سایه کودتای خود دست به جنایت‌هایی علیه ملت یمن و منابع A look at, 40 Years of Religious Dictatorship in Iran: The ‘Death of Life’ Report. IranRegimeChange FreeIran سعودي عربستان و امارات مسوول بدبختیا منطقه است

ادامه اعتراضات در هنگ کنگ| دو ایستگاه حمل و نقل در خط تندروی فرودگاه بسته شددر ادامه اعتراضات در هنگ کنگ گزارش‌ها حاکی از برگزاری تجمعاتی در مقابل یک مرکز خرید در حومه منطقه شاتین است. همچنین مقامات هنگ‌کنگ روز یکشنبه ۳۱ شهریور دو ایستگاه در خط تندروی فرودگاه را بستند تا مانع احتمالا بخاطر داشتن سلاح اتمی، یا عدم ورود بانوان ب ورزشگاه، یا مشکلات معیشتی، یا تهدید اسرائیل و... هست😂 بازهم تنش آفرینی آمریکا و انگلیس

۹۸ مورد مراجعه به اورژانس در مسابقه فوتبال در ورزشگاه آزادیرئیس مرکز اورژانس تهران: در جریان دربی_تهران ۹۸ نفر به نیروهای اورژانس مستقر در ورزشگاه آزادی مراجعه کرده‌اند که ۸۸ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۰ نفر به مرکز درمانی منتقل شدند

روحانی : طرحی برای صلح در تنگه هرمز در دست داریمحسن روحانی، رئیس جمهوری ایران شنبه 22 سپتامبر در مراسم سالگرد آغاز جنگ ایران با عراق گفت که تهران در جمهوری اسلامی اهل جنگ و نزاع و تفرقه اندازی است نه اهل صلح اولا روحانی کاره ای نیست برای سیاست های خرابکارانه منطقه ای رژیم که پیام اور صلح باشه ...در ثانی شما ملاها دست از خرابکاری در منطقه بردارید ...منطقه امن میشه همون طور که قبل از 57 درگیری در منطقه نبود BlacklistRouhani IRGCTerrorists USAdarFarsi No Negotiate with IslamicTerrorist Criminal Liar Crooks Murder &Corrupt regime in Iran who are Antisemitism, AntiAmerica, Anti Humans Right, Anti Women Rights, & Anti peace.

مطابق گزارش موسسه آمار و اطلاعات صنعتی «آی‌اچ‌اس مارکیت»، فعالیت واحدهای صنعتی در آلمان طی ماه سپتامبر با بالاترین سرعت در یک دهه گذشته کاهش یافته و رشد بخش خدمات نیز در این کشور کند شده است. این گزارش همچنین از بروز علائمی مبنی بر کاهش تقاضا در بازار کار آلمان حکایت دارد، رخدادی که اقتصاد آلمان را در آستانه ورود به مارپیچ کاهش تقاضای کل و تشدید رکود اقتصادی قرار داده است.

انتشار این گزارش موجب شد تا طی معاملات روز دوشنبه بازارهای مالی، نرخ برابری یورو در برابر دلار آمریکا ۲ دهم درصد کاهش یابد و به ۱.۰۹۹۲ برسد. همزمان شاخص سهام استاکس۶۰۰ که متوسط قیمت سهام ۶۰۰ شرکت بزرگ بورس‌های اروپایی را نشان می‌دهد، بیش از ۱ درصد کاهش یافت.

گزارش مارکیت تاکید دارد که تبعات جنگ تجاری میان چین و آمریکا و افت تقاضای صنعت خودوری آلمان به دلیل بیم وابهام موجود از تبعات برکسیت، بزرگ‌ترین اقتصاد اروپا را به سمت رکود کشانده است. بر پایه این گزارش، توقف رشد بازار کار آلمان که در ۶ سال گذشته بی‌سابقه است، می‌تواند نمودی از افت رونق اقتصاد این کشور در نیمه دوم سال جاری میلادی به پایین‌ترین سطح در ۷ سال گذشته باشد.

رکود در اقتصاد آلمان انتظارات عمومی برای اعطای مشوق‌های مالی و مالیاتی از سوی دولت این کشور را افزایش داده ولی با وجود اعلام تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا برای اعمال سیاست‌های حمایتی، دولت آلمان همچنان در برابر اتخاذ چنین سیاستی مقاومت می‌کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همچنان بر اجرای سیاست کسری بودجه صفر تاکید دارد با این وجود دولت آلمان روز جمعه از تصویب بودجه ۵۴ میلیارد یورویی برای پیگیری اهداف زیست محیطی خبر داد، اقدامی که انتقادها نسبت به بی توجهی دولت به شرایطی اقتصادی کشور را تشدید کرده است.